البته توپازهای طبیعی نیز وجود دارند

در کُنَر انواع دیگر اسپودومن ، کونزیت این منطقه معمولا در بلورهایی با اندازه بزرگ از 30 تا 400 میلی متر به شکل منشوری و محکم وجود دارند. یاقوت، از نوع سنگ متحوله بوده و اندازه سختی آن ۹ میباشد. ماسه های رودخانه نیز مکان دیگری است که توپاز در آن یافت می گردد. توپاز نارنجی- قهوه ای و سلطنتی شبیه به سیترین، زرگون، بریل زرد، بریل طلایی و یاقوت کبود است. این سنگ غالباً بنفش رنگ بوده (مایل به آبی) که نوارهای صورتی، زرد و قهوه ای از میان آن می گذرد.

سنگ الماس قادر به انتقال طیف نوری مادون قرمز و تا ماورای بنفش می باشد . توپاز نارنجی- قهوه ای حرارت داده می شود تا به رنگ صورتی- بنفش دراید. حرارت دادن (Heat) هدف از این کار، به وجود آوردن رنگ صورتی (در طبیعت کمیاب) از سنگ هایی که به رنگ زرد، نارنجی یا قهوه ای هستند. زیر مجموعه قرمز قهوه ای تا نارنجی، مات تا کدر کلسدونی است. این نوع به رنگ معمول و فروان تورمالین سبز گفته می شود و در زبان ایتالیایی و یونانی نیز به معنی “سنگ سبز” است. گوهر به معنی ارزشمند و گرانبها است.

آیا ایران غنی از اورانیوم است؟ در ایران عمده معادن پوکه سیاه یا قهوهای در قروه کردستان است. همچون الماس ،سنگ توپاز(Topaz ) شکاف پذیری زیادی دارد به همین دلیل ممکن است با یک ضربه کوچک خرد شود. گیوتین به خاطر ضربه ای مستقیم که به سنگ وارد میکند، سنگ را به صورت سطحی ناصاف می شکند. سنگی که تاب تحمل این همه رنج و مصیبت را ندارد. کوارتز انرژی را تا بالاترین حد ممکن بالا می برد و افکار را تقویت می کند چرا که آنها شکلی از انرژی هستند. این محصول را می توان با قیمت تقریبا پایینی تهیه کرد.

مانند الماس، توپاز را باید از ضربات سخت محافظت کرد زیرا شکاف پذیری زیادی دارد. توپاز بسیار سخت است و به همین دلیل در مقابل خراش ها مقاوم است. در اصل الماس سیاه، الماس سفیدی است که ناخالصی های سیاه درون آن بسیار فراوان است که این باعث تیرگی آن شده است. معدن یاقوت مشهور به لعل بدخشان که از سالها بدینسو به شهرت رسیده، در منطقهٔ غران ولسوالی اشکاشم ولایت بدخشان موقعیت دارد. این گونه به صورت طبیعی از معادن به دست میآید و به رنگ سرخ، زرد، کبود، سبز و سفید می باشد.

این به اصطلاح لاشه سنگ ها با اشکال نامنظم و رنگ های بسیار زیبای اخرایی گونه (قرمز – طوسی – زرد ) فصای زیبا و مستحکم با طول عمر بالا را فراهم میسازند. سیستم کریستالی این سنگ ارتورومبیک بوده و معمولا به صورت منشورهای کشیده با مقطع مورب شکل (الماس گونه) یافت می شود.منشورها خطوط عمودی را نشان می دهند. انگشتر توپاز که از سنگ معدنی توپاز ساخته می شود علاوه بر زیبایی خاصی که دارد می تواند صاحب خود را از شر بسیاری از بلاها همچون گرفتار شدن در تله سحر و جادو حفظ کند.

این روش بر روی سنگ های آبی مایل به خاکستری و آبی نقره ای انجام می شود. توپاز می تواند شخص را به حفظ یک چشم انداز روشن در زندگی تحریک کند. به هر صورت اینک که اطلاعات لازم در مورد انگشتر توپاز را به دست آوردید و دانستید که این نام این سنگ از جزیره ای که در آن یافت شد گرفته شده و در قدیم توپازوس خوانده می شده، برای خرید انگشتری از این جنس درنگ نمی کنید.

شما میتوانید یک سنگ قیمتی توپاز آبی 5 قیراطی را با قیمتی که خیلی بالاتر از توپاز آبی 1 قیراطی نیست، خریداری کنید. سقف تيسفون و همچنين مجسمههاى مختلف را از لاجورد ساخته شده است؛ احتمال دارد در ساخت این آثار به جای لاجورد از آزوریت استفاده کرده باشند. بهترین انتخاب حلقه، گردنبند، دستبند و آویز در شکل های مختلف است. توپاز سنگی است که دارای اثرات الهام بخش بر روی ذهن و روح می باشد.

این سنگ همچنین به باور قدیمی ها نوعی سنگ تب بر به شمار می رود. سنگ هایی که با این روش عرضه می شوند نباید مجددا برش داده شوند زیرا روکش از بین می رود و رنگ نه چندان زیبای اصلی نمایان می شود. این روش برای ساخت توپاز سبز بکار می رود اما فقط رنگ سطح را تغییر می دهد بنابراین اگر برش داده شود رنگ داخلی مشخص خواهد شد.

همان طور که دانستید انگشتر توپاز که از سنگ زیبای توپاز ساخته می شود در بین مردان و زنان در سراسر جهان طرفداران خاص خود را دارد. باطل کردن سحر و جادو، افزایش هوش و استعداد و تقویت وفاداری از جمله خاصیت های بی نظیر سنگ توپاز می باشد. ویژگی بارز توپاز شکاف آسان و بی نقص آن است. این سنگ روز قیامت به ایمان و پیمان خلائق شهادت و گواهی خواهد داد، در کتاب «الکافی» جلد 4 صفحه 223 آمده است که اثر قدمهای حضرت ابراهیم(ع) بر روی حجرالأسود حک شده است که با دقت اهل ایمان این آثار فهمیده میشود، همچنین یک روایت در کتاب «من لایحضره الفقیه» جلد 2 صفحه 192 میفرماید: حضرت آدم(ع) نزد حجرالأسود توبه کرد و توبهاش آمرزیده شد.

در ماسه های رودخانه ای برخی کشورها می توان ریگ های صیقلی توپاز را پیدا کرد. در برخی موارد، الماس های سفید کم کیفیت را به روش پوشش سطحی و پرتو افشانی به رنگ سیاه اوپاک بهسازی می کنند. این سنگ ۳۱ کیلوگرم در ابتدا وزن داشت که بعد از تراش به ۳۱ هزار قیراط معادل ۶ kg کاهش یافت این سنگ نیز همانند توپاز ماربلا در موزه کلکسیونی سلطنتی Programa در اسپانیا نگهداری می شود.

این الماس با نام The Spirit of de Grisogono رکورددار بزرگترین الماس سیاه تراشیده شده است که با وزنی معادل 312.24 قیراط از سنگ خام 587 قیراطی تراشیده شده است. از سال ها پیش برزیل محل عمده تهیه توپاز های زرد رنگ بوده است. سنگ یاقوت کبود که با نام سفایر نیز شناخته می شود به رنگ های متنوعی همچون آبی، آبی متمایل به سفید، سبز، صورتی، ارغوانی و آبی مایل به سرخ وجود دارد و بیشتر در کشورهایی مانند برمه، تایلند، استرالیا، آمریکای شمالی، برزیل و آفریقا یافت می شود.

در سال ۱۹۴۰ میلادی چند بلور بزرگ دارای اشکال مشخص در از نوع توپازهای بی رنگ در برزیل کشف شد که بزرگ ترین آنها در حدود ۵۹۶ پاوند وزن داشت. به طور کلی این سنگ دارای رنگهای روشن نبوده و اغلب به رنگ زرد مایل به قرمز دیده می شود. به طور کلی سنگ های طبیعی که در صنعت جواهرت اهمیت فوق العاده ای را پیدا کرده اند، به دو نوع قابل دسته بندی می باشند.

توپاز آبی صدا را تقویت می کند و در رفع التهاب گلو و گرفتگی صدا موثر است. سنگهایی که ممکن است به علت تشابه به جای آن عرضه شوند عبارت اند از: دمانتوئید، دیوپسید، دیوپتاز، گروسولار (گارنت سبز کروم دار). توپاز هایی که از معادن ایرلند شمالی استخراج می شوند بیشتر به رنگ آبی روشن می باشد. انگشتر توپاز همانند سایر انگشتر هایی که از دیگر جواهر سنگ ها ساخته می شود از دیرباز نزد جواهرشناسان و مشتریان جواهرات محبوبیت خاص خود را داشته است. ” .. و آن را تنظیم کنید ، سنگ های سنگی ، حتی چهار ردیف سنگ: ردیف اول یک ساردیوس ، یک توپاز و یک کاربنچ باشد.

سنگ توپاز(Topaz ) به پایداری و تنظیم عملکرد قلب کمک می کند. روکش دهی به سنگ ها باعث ایجاد توپاز جادویی می شود. 4. توجه داشته باشید که اطراف نگین و پایهی جواهر را خیلی آرام و با ملایمت برس بکشید تا خراشی روی سنگ ایجاد نشود. به همراه داشتن این سنگ درختان باعث ایجاد آرامشی عمیق در افراد می شود . نوارها می توانند چند رنگ متفاوت یا هم رنگ باشند. زرد طلایی پر رنگ، صورتی، آبی و سبز آن هم وجود دارد. دردهای ستون فقرات هم با این سنگ قابل درمان است.

عالی است که کلیه ها، طحال و غدد آدرنالی را درمان کرده، سموم را از بین برده و مایعات و نسبت های آب – نمک و نمک را در بدن متعادل کنیم. سنگی عالی برای هنرمندان جهت افزایش حس خلاقیت و ابتکارمی باشد. در این قسمت انواع اوپال را جهت آشنایی بیشتر به شما معرفی می نماییم. رنگ آبی آن جهت باز کردن چاکرای پنجم و ششم استفاده می شود. بنابراین بهتر است در یک قاب نگهدارنده به ویژه در حلقه هایی که هر روز استفاده می شوند، قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید