انواع سنگ های قیمتی و خواص آنها را بشناسید

2. کولهسیستکتومی باز: زمانی که کیسه صفراملتهب شود ، عفونت کند یا زخم شده باشد، از عمل کولهسیستکتومی باز استفاده میشود. در واقع وقتی مایع ذخیره شده در کیسه صفرا به قطعاتی از مواد جامد (شبیه سنگ سخت شده) تبدیل شود، سنگهای کیسه صفرا شکل میگیرند.ماندن سنگها در کیسه صفرا ممکن است با علائمی ظاهر شود اما در برخی موارد هم بدون علامت باقی میماند، اگر سنگها به طرف خارج کیسه صفرا حرکت کنند درد یا عفونت در شخص مبتلا دیده میشوند. کیسه صفرا اندامی گلابیشکل شبیه کیسه کوچکی به ابعاد 7 در 12 سانتیمتر است که صفرا ترشحشده از کبد را در خود جمع میکند.

بخش عمده رژیم غذایی برای کیسه صفرا حول این محور است که، از مواد غذایی آماده شده ناسالم اجتناب شود. تمام چربی ها را از رژیم غذایی خود حذف نکنید ( مگر در شروع یک حمله و یا در میان یک حمله ). توجه داشته باشید که، حذف کامل چربی از رژیم غذایی می تواند سبب تعطیلی کیسه صفرا شده و از تولید صفرا جلوگیری شود که، این موضوع هم برای بدن خطرناک است.

جراحی به منظور حذف سنگ های بزرگ : به منظور درآوردن سنگهای بزرگ، کلیه را باز می کنند در واقع از طریق جراحی برش کوچکی در ناحیه کمر بیمار ایجاد می کنند. مصرف بعضی غذاها می تواند به شما کمک کند تا، خطر ابتلا به سنگ صفرا را حذف کنید. بسیاری از غذاها پس از عمل جراحی صفرا، هضم نمی شود و این مطلب برای بیمار مشکلاتی را ایجاد مینماید!

در این مطلب برخی موارد مفید در این بیماری را آوردهایم، با ما همراه باشید. در برخی بیماران ممکن است اختلال تبدیل کبدی کلسترول به اسیدهای صفراوی دیده شود؛ در این بیماران نسبت اسیدهای صفراوی به کلسترول کاهش می یابد و زمینه سنگسازی فراهم می گردد. وظیفه این کیسه نگهداری مایع زرد رنگ صفرا (BILE) است. از آنجا که پلاتین به طور طبیعی دارای رنگ سفید و درخشندگی زیاد است همیشه در طول تاریخ در جواهرات کاربرد زیادی داشته و دارد. 4- تزریقهای مکرر به مدّت طولانی نیز مورد دیگری برای تولید سنگ است. برای این کار سنگ پا را مرطوب کرده و به صورت دورانی بر روی موهای زایٔد بکشید تا این موها از بین روند.

سپس بیمار به روی شکم خوابانده شده و با تزریق ماده حاجب از کاتتر حالب و همزمان انجام فلوروسکوپی سیستم کلیه بررسی می شود. این سنگها گاهی میتوانند در مجرای صفرا گیر کنند که این وضعیت برای بیمار بسیار دردناک بوده و علائم ناخوشایند دیگری نیز ایجاد میکند. سنگ شکنی برون اندامی از انرژی صوتی برای ایجاد امواج شوک استفاده میکند تا سنگها به قطعات کوچکتر تکه تکه شده از مجرای ادراری عبور کند. یک رژیم غذایی مناسب برای سلامت کیسه صفرا داشته باشید، داشتن این رژیم غذایی برای کسانی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های کیسه صفرا هستند، ضروری می باشد.

پیاده روی و رژیم غذایی صحیح مهمترین راههای پیشگیری از این مشکل است. محتوای بالای فیبر در میوه ها و سبزیجات نیز کمک می کند تا شما احساس سیری کنید و پرخوری نکنید، زیرا پرخوری سبب فشار بیش از حد روی کیسه صفرا می شود. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب درباره سنگ کیسه صفرا اطلاعاتی را تقدیم می کنیم. برای از بین بردن سنگ به روش طب سنتی داروهای سست کنندۀ کیسه صفرا و پاکسازی کننده نوع سوءمزاج کبد را به مدت 10 تا 14 روز را تجویز میکنیم که روزانه حداقل یک کیلو آب سیب را بیمار بنوشد، پس از آن با استفاده از ترکیبی از نمک منیزیوم سنگ را متلاشی کرده و از طریق دستگاه گوارش هنگام اجابت مزاج در حالیکه اسهال موجب روان شدن کامل مدفوع شده خرده های سنگ را خارج می کنیم.

در شربت سرکه انگبین سرکه آن باعث نرم شدن سنگ و عسل آن موجب تولید صفرای لطیف در کبد می شود و این صفرای جدید به کبد گرمی می بخشد. اگر درد شدیدی دارد هر 8 ساعت یکبار شربت سرکه انگبین میل نمائید تا از درد آن کاسته شود و پس از آن با روزی یک لیوان ادامه دهید تا سنگ در ابتدا نرم شده و پس از نرم شدن پرحجم می شود و در اصطلاح پف می کند. ۳- زمانی که اختلال در تخلیه کیسه صفرا به هر دلیلی وجود داشته باشد، سنگ کیسه صفرا ایجاد میشود. به گزارش آسان طب؛ سنگهایی که در کیسه صفرا ایجاد می شوند اکثراً سیاه یا قهوه ای هستند.

شما نمی توانید مشکلات کیسه صفرا را با تغییر رژیم غذایی خود درمان کنید، اما شما می توانید خود را از برخی از ناراحتی های مرتبط با این وضعیت، خلاص و از لزوم برداشتن کیسه صفرا جلوگیری کنید. رعایت مواردی که به شرح آن خواهیم پرداخت به شما برای جلوگیری از آسیب بیشتر سنگ های صفراوی و جلوگیری از تبدیل شدن مشکلات کیسه صفرا به مشکلی پایدار و خطرناک که نیاز به عمل جراحی داشته باشد، کمک خواهد کرد. لذا از چربی هایی استفاده کنید که به کیسه صفرا آسیب نرساند.

این رژیم غذایی به شما کمک خواهد کرد که وزن سالم را حفظ و از زیاد کار کردن کیسه صفرا جلوگیری کنید. تغذیه مناسب، به بیماران مبتلا به بیماری های کیسه صفرا برای جلوگیری از تشکیل سنگ های کیسه صفرا کمک خواهد کرد. محصولات لبنی با چربی کم، مانند شیر کم چرب مصرف کنید و از مصرف روغن های اضافی موجود در سرشیر جلوگیری کنید. یادتان باشد که دست و سنگ خود را خیس نگه دارید و حتماً مرطوب کنید.

این محقق برای اولین بار تاریخ طبیعی جزیره ماداگاسکار را مطالعه کرد. سنگ تراورتن برای نما مقاومتر است یا سنگ گرانیت؟ لیموترش منبع خوبی از اسیداسکوربیک است که گفته میشود در ترکیب با روغنزیتون میتواند به خرد کردن سنگ صفرا کمک کند. در اثر گیر کردن سنگ، مجرای صفراوی به بافتهای اطراف می چسبد و ممکن است ورم کند و درد مزمنی ایجاد نماید. 3- هم چنان ممکن است توسط کبد املاح صفراوی و فسفولیپیدهای صفرا به مقادیر کمتری ترشح شود و به این طریق زمینه ایجاد سنگ بوجود آید. برش آشر به تازگی و طی یک دهه گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است اما هنوز هم در تمام فروشگاههای طلا و جواهر جزو فقرههای اصلی الماسها محسوب نمیشود.

منشا و ریشه اصلی سنگ های ماه تولد برگرفته از مباحث نجوم و اخترشناسی و برخاسته از فرهنگ جوامع مختلف می باشد. آنها به دو نوع شناخته می شوند. و پس از پف کردن به دو سه قطعه کوچک تر تبدیل شده و این سیر ادامه می یابد تا به صورت کامل دفع شود. این استاد دانشگاه ادامه داد: درمان هورمونی با استروژن و مصرف قرصهای ضد بارداری با دوز بالا، مصرف داروهایی مانند جم فیبروزیل، که منجر به آزاد سازی وریزش بیش از حد کلسترول در مایع صفراوی میشوند و عدم فعالیت ورزشی و و ناشتایی طولانی از عوامل مستعد کننده تولید سنگ کیسه صفرا شمرده میشوند.

وضعیت شکلی و هندسیِ قرار گرفتن کیسه صفرا نیز در ایجاد هسته اولیه سنگ که باعث تجمع کریستالهای منوهیدرات می شود دخالت می کند و این هسته سازی را سریع مینماید. کیسه صفرا در داخل کبد قرار دارد و صفرا تولید می کند، صفرا ماده ای است که به شکسته شدن چربی ها کمک می کند. برای مبتلایان به زوال عقل و بیماری آلزایمر مفید و برای افراد مسن مفید است.

سنگ کیسه صفرا یکی از بیماری هایی است که بسیاری از افراد دچار ان می شوند و باید سریعا ان را درمان کنند. التهاب مجاری صفراوی (کلانژیت حاد): در کلانژیت حاد احتمال مسدود شدن مجرای مسدود شده بیشتر است. اگر یک فرد در معرض خوردن مواد غذایی بسیار چرب است، کیسه صفرا کار اضافه انجام داده و ذخیره صفرا را افزایش داده و تولید سنگ های صفراوی را در کیسه صفرا افزایش می دهد. کسانی که به طور منظم این محصولات را مصرف کرده اند،۲۰ درصد افزایش در سلامت کیسه صفرا داشته اند. اگر این سنگ ها توسعه یابند، ممکن است شما نیاز به برداشتن کیسه صفرا برای پایان دادن به ناراحتی داشته باشید.

برای این کار بهتر است برای سنگ پا کشیدن، پاها را به مدت 15 دقیقه در آب نمک گرم مراقبت نموده و سپس به انجام این کار بپردازید. جای تعجب ندارد که چند عینک آفتابی و کلاه نیز در تعطیلات تابستانی در چشمههای آب گرم افتاده و تا ابد در لایه های تراورتن محصور شده و تبدیل به فسیل شدهاند. اساساً هر یک از درد بدن شما معمولاً مسکن مصرف می کند و یا برای ماساژ درمانی استفاده می شود ؛ درد تسکین درد چند ساعت طول می کشد, نه فقط چند دقیقه.هنگامی که گرمای ویژه مادون قرمز دور از میان سنگ های یشم سبز عبور می کند, اجازه می دهد تا حرارت بیشتر از یک لایه گرمایش سنتی نفوذ کند و به اعماق عضلات, مفاصل و اندام ها نفوذ کند گردش خون شما را افزایش می دهد – که به طور مستقیم منجر به تسکین درد و التیام – در چند دقیقه یا کم تر می شود.

از میان موادی که از معادن استخراج میشوند، به جرأت میتوان طلا را پرکاربردترین ماده به حساب آورد. این نهشتهها را ذخایر رگهای کانسار طلا میگویند. کنجکاوی را افزایش می دھد. افزایش ماده بیلیروبین غیر حلال در صفرا منجر به رسوب بیلیروبین میشود که ممکن است تجمع یابد و تشکیل سنگهای پیگمانته دهد و با هسته سنگهای دیگر ممزوج شود و کانالی برای رشد سنگهای کلسترولی مختلط بوجود آورد. در پژوهشی که روی پرستاران انجام شد، مشخص شده است افرادی که فیبر بیشتری دریافت میکنند به میزان 35 درصد کمتر در معرض سنگ کیسهی صفرا قرار میگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید