بزرگترین ذخیره اورانیوم در هند کدام است؟

پیدایش سنگ در کیسۀ صفرا بیماریی است که بر اساس آمارهای بدست آمده حدود 10% افراد جامعه را مبتلا می کند. رجوع شود به اساس اشتقاق فرس جدید تألیف هرن شمارهء 391) در شعری از نظامی (از خسرو شیرین گنجینهء گنجوی در لفظ بدرگ). در گذشته تنها از از سنگ های آذرین متخلخل به عنوان لایه بردار پاشنه پا استفاده می شده است، اما امروزه انواع پلاستیکی آن نیز موجود است.

سنگ شکنی برون اندامی اغلب برای سنگهای موجود در کلیه یا در مجرای ادرار استفاده میشود. جعفری طبیعت گرم دارد و باد شکن و زیاد کنندۀ خون است و مقوی و اشتها آور می باشد آب جعفری همچنین پاک کنندۀ بدن و خون است و در تمیز شدن کبد، کلیه ها و مجاری ادرار به خاطر مواد موجود در آن نقش دارد. آچاره پلتفرمی است که در آن دو بخش مشتری وجود دارد. از دیرباز سنگ پا در طب و بهداشت سنتی مورد استفاده بوده است. مهران کریمی، مشاور طب سنتی در خصوص درمان سنگ کلیه در طب سنتی به خبرنگار ایمنا، میگوید: از داروهای گیاهی مؤثر برای درمان سنگ کلیه میتوان به کاکل ذرت، دم گیلاس و آلبالو، خارخسک، خارشتر، تخم کاسنی، عناب، تخم و پوست هندوانه و …

اما در مصرف عصارۀ جعفری خام نباید زیاده روی کرد چون محرک اعصاب است. جعفری را باید از سنین پایین در غذای کودکان وارد کنید و به باید آن را به سوپ سبزی آنها اضافه کرد. آنها استفاده از پومیس را علاوه بر مصارف ساختمانی و کشاورزی برای بهداشت پوست ضروری میدانستند. از ۱۰۰-۲۰۰ دلار بر گرم تا بیش از ۱۰۰۰ دلار بر گرم متفاوت است. رفتارها و انگیزه های انسان مدرن متفاوت با انسان ماقبل آن است. اگر تمام این مراحل طبیعی پیش رود مواد غذایی با فعالیت صفرا و سایر آنزیمهای روده تجویز شده و هضم کامل می گردد.

درمان تجزیه (انحلال) خوراکی: پزشک می تواند از داروهایی مانند اورسودیول (Ursodiol) و چنودیول (Chenodiol) برای تجزیه سنگ های صفرا استفاده کند. همچنین از نوع چرمی و ساییده سنگ تراورتن طرق در ساخت مصنوعات سنگی مانند طراحی و گیوتین استفاده میکنند. نمک اپسوم اولین بار در اپسوم انگلستان در نواحی اطراف آبشاری که منبع عالی نمک اپسوم محسوب می شود، به دست آمده و علت نامگذاری آن نیز به همین دلیل است. یکی از عوارض عادی کیسه صفرا که در تمام اختلالات مربوط به آن دیده می شود درد شدیدی است که شخص هنگام جذب چربی در خود احساس می کند.

ارث هم به عنوان یکی از عوامل بیماری مطرح می باشد. شناخت و کشف عامل بیماری کیسۀ صفرا کمک مؤثری در پیشگیری و یا درمان آن خواهد داشت و تا جایی که امکان دارد از جراحی پرهیز کنید و افرادی که از درد بیماری های کیسه صفرا رنج می برند و بدون هیچ تفکری خود را به تیغ جراحی می سپارند اگر تصمیم جدی بگیرند و از غذاهای پر چرب و کلسترول دار که شکل گیری سنگ کیسه صفرا را تحریک می کند، نخورند بدانند که به راحتی درمان می شوند و درد کیسه صفرای آنها نیز بر طرف خواهد شد.

برخی بازالت ها درشت بلور (متشکل از کانی پیروکسین یا اولیوین) بوده و برخی ریز بلور است که این بلورهای سوزنی فلدسپات را فقط زیر میکروسکوپ می توان مشاهده کرد. برگهای آن کوچک و بیضی شکل است و از گیاهانی است که دارای موسیلاژ می باشد و مزه آن گس است و همچنین دارای قند و تانن، اسیدگالیک و ماده تلخی به نام کاپیلارین و کمی اسانس است. خواص درمانی: برگهای آن در طب برای درمان و معالجه امراض عفونتهای نزله ای، مثانه و ریه مفید است و مورد استفاده قرار می گیرد.

ولی برخی سنگ ها هم به خودی خود خارج نمی شوند و به درمان دارویی مخصوص و در بعضی مواقع جراحی نیاز دارند. به طور کلی می توان گفت که در تمام امراضی که احتیاج به خروج ادرار است این گیاه بسیار سودمند است و می توان به مدت زیاد و طولانی از آن استفاده کرد و هیچ گونه ضرر و زیانی متوجۀ شخص نمی گردد. بمعنی دویدن و این لفظ به کاف عربی نیز آمده است و در سراج اللغات نوشته که لفظ تگ به کاف فارسی صحیح است و آنچه سروری و برهان به کاف عربی نوشته اند خطاست.

در اشخاص سالم مجاری عضلانی کیسۀ صفرا به اندازۀ کافی منقبض می شود و هر چه در کیسۀ صفرا باشد خالی می کند اما وقتی محتوی کیسۀ صفرا خالی نشود عناصر سخت که یکی از مواد سنگین کسیۀ صفرا است راکد می ماند و سنگ تولید می کند و این سنگ ها زمانی که به حجم معینی رسیدند نمی توانند از مجاری کیسۀ صفرا خارج شوند مگر این که رژیم غذایی بهتر شود و کیسۀ صفرا بتواند دوباره عمل خالی کردن را انجام دهد. در دست جراحان زبر دست این عمل جراحى لاپاروسکوپى باعارضه بسیار کم وناچیزى همراه خواهد بود.

ولی اگر سابقه سنگهای اكزالات کلسیم دارید قطعا همه چیز درست عمل نمیکند. این سنگ ها زمانی تشکیل می شوند ک یک یا دو دانه کلسیم وارد کیسۀ صفرا شود و آن قدر آنجا معلق بمانند که با کلسترول یا بیلی روبین پوشیده گردند. شما میتوانید آرتیشو را بپزید یا به طرق مختلف آن را آماده کنید. خوردن برگ و ساقه جعفری در کودکان مدرسه ای و زنان باردار و شیرده بسیار با ارزش است و به همین منظور بهتر است همراه سبزیهای دیگر به طور روزانه مقداری هم جعفری مصرف کنید. این نوع سنگ صفرا معمولا توسط بیماری کبد، کم خونی یا عفونت مجاری صفراوی بوجود می آیند جراحی لاپاروسکوپی، کولسیستکتومی یا حذف کیسه صفرا، شایع ترین درمان برای سنگ های صفراوی است، اما برخی از گزینه های غیر جراحی نیز وجود دارد.پزشک شما ممکن است دوره ای از ursodiol را برای دفع سنگ صفرا بدون جراحی تجویز کند.

نام دیگر آن به زبان عربی شعرالارض و یا شعرالجن است. تنها درمان ممکن برای کیسۀ صفرای عفونی جراحی است. جعفری اختلالات هاضمه را بر طرف می سازد و مسمومیت، انگلها، بیماری های عفونی و چاقی را از میان می برد. همچنین تصور می شد که توپاز به خواب کمک می کند و کابوس ها را از بین می برد و روماتیسم و در مفاصل را درمان می کند. رنگ زرد در الماس ها به علت وجود نیتروژن در آن می باشد . اگر خلط صفرا غالب باشد، نشانههای آن در افراد صفراوی مزاج عبارتند از پوست گرم و خشک، رنگ زرد چهره، تنفس و نبض سریع، خواب کم همراه با آشفتگی و حرکات تند، خشمگین و پرانرژی.

رنگ و ویژگی های نوری: تالک در حالت خالص، دارای رنگ سفید تا سفید مایل به نقره ای می باشد. امروزه با پرتودهی مصنوعی نیز این رنگ ایجاد می شود.رنگ بدنه الماس سیاه می تواند بی نزدیک به بیرنگ، قهوه ای تا سبز زیتونی باشد که اینکلوژن ها یا ناخالصی های سیاه درون آن به قدری زیادند که رنگ آن را تیره و پاکی آن تا اوپک برود. این عدم تعادل می تواند کلسترول را جمع کند یا کلسیم و دیگر موادی که صفرا (زرداب) را به وجود می آورد به صورت سنگ در آورد.

دیدگاهتان را بنویسید