تمام آنچه باید از انواع پیرسینگ بدانید

بدین صورت که، سوزن از یک سمت از پهنای نرمه وارد و از سمت دیگر خارج میشود. پیرسینگ در پهنای نرمهی گوش: این مدل پرسینگ در پهنای نرمه قرار میگیرد. پیرسینگ نرمه گوش: پیرسینگ نرمه گوش دقیقا به جای گوشواره قرار میگیرد. وارد کردن پیرسینگ در نرمه گوش، مشابه قرار دادن گوشواره طلا در گوش است و به سادگی انجام میشود. سوراخ کردن گوش برای آویزان کردن گوشواره از زمان های گذشته مرسوم بوده و اغلب بانوان از سنین کودکی این کار را انجام داده اند،اما به تدریج این کار به سوراخ کردن بینی،گوشه لب، گونه، کنار ناف و دندان و…

این کار با هدف آویزان کردن طلا و سایر زیورآلات به محل مورد نظر انجام میگیرد. توصیه می شود در روند پیداکردن بهترین مرکز کاشت موی طبیعی دقت لازم را داشته باشید تا در مراکز غیرتخصصی و پزشکان عمومی عمل کاشت مو انجام نشود. پس از انجام عمل پیرسینگ، تحت هیچ شرایطی آن را خارج و جابجا نکیند و از ورود ضربه به آن جلوگیری کنید. طول عمق و انتخاب سایز مناسب پیرسینگ، در بهبودی سریع آن نقش بسزایی دارد.

این مدل پیرسینگ همانند دیگر پیرسینگها امکان بروز عفونت وجود دارد و باید روزانه آن را ضدعفونی کنید. میزان موی ریخته شده و موی مورد نیاز عامل بسیار مهمی در تعیین هزینه کاشت موی سر است؛ برای مثال کسی که تنها 5 سانت از موی جلو سر وی به کاشت نیاز دارد، واضحا قیمت کاشت مو کمتری را نسبت به شخصی که تمام سر او نیاز به کاشت دارد را پرداخت میکند.

سوراخ کردن این قسمت از گوش دردناک است و دوره نقاهت طولانی دارد. اگر خرید کردن برایتان روشی برای تغییر روحیه تان اسـت، اگر سعی کرده اید جلوی آنرا بگیرید اما موفق نشده اید، اگر خریدها و فیش هاي پرداخت تان را پنهان میکنید و / یا اگر در مورد این مسأله بـه خودتان و دیگران دروغ میگویید، پس بـه اینکار اعتیاد پیدا کرده اید. پزشکان با تجربه، به اندازه ای برداشت موها را انجام می دهند که تنها یک خط بسیار باریک به جای می ماند. با این حال حتما قبل از استفادهی پیرسینگ طلا، تست حساسیت انجام شود.

با سوراخ کردن هر قسمت از بدن، اشیایی زینتی به آن آویزان میکنند. در پیرسینگ ناف پوست کنار ناف را سوراخ کرده و به آن حلقه و یا جواهرات مورد نظر را آویزان می کنند. پیرسینگ ناف (Navel piercing) به منظور آویزان کردن جواهرات و طلا و … پیرسینگ ناف حدودا 6 ماه زمان می برد که به طور کامل درمان شود و باید در این زمان مواظب باشید که محل زخم آلوده نشده وعفونت نکند.

توجه کنید که کاشت مو به روش SUT با کاشت مو به روش سیفر متفاوت بوده و این روش کامل ترین و درمانی ترین روش ها در دنیا به شمار میرود و به دلیل مزایای بالا و کامل خود توانسته است روز به روز به شمار مخاطبان خود بیافزاید. به همین دلیل بیشتر افرادی که به سراغ سوراخ کردن ابرو میروند، پس از مدتی از این کار پشیمان میشوند. در این بین آرایشگاههای بیتابلو که در منطقه غرب حدود 80 درصد آرایشگاهها را شامل میشوند با افزایش قیمتها سودهای چندین برابری دارند. از طرفی قیمت کاشت هر تار مو رابطه مستقیمی با خدمات، دستگاههای مورد استفاده و …

از 1500 سال قبل از میلاد مسیح در بین اقوام هندوستان ،آفریقا و برخی افراد در خاورمیانه انجام میشده است و زنان در این اقوام باید این کار را انجام می دادند. رایجترین نوع پیرسینگ در دنیا که از گذشتههای دور انجام میشده، پیرسینگ گوش جهت استفاده از گوشواره است. سوراخ کردن بدن از گذشتههای دور در میان اقوام مختلف وجود داشت. برداشت مو از قسمت های دیگر بدن به جز پوست سر از طریق روش FUE و سپس کاشت آنها در پوست سر را روش کاشت مو BHT می گویند.

پیرسینگ طلا توسط آهنربا یا چسب مخصوص بر روی پوست قرار میگیرد. عفونت می تواند به صورت موضعی در محل جراحی یا به صورت گسترده در همه بدن و اندام ها به خصوص قلب و ریه ها روی دهد و باعث بروز شوک عفونت و حتی مرگ در شخص شود،پس دقت کنید کجا و توسط چه کسی این کار را انجام می دهید. علاوه بر این از پوشیدن لباس های زبر که باعث ساییده شدن محل جراحی می گردند،خودداری کنید. در این روش هم چنین بخیه و جراحی نداریم. پزشک قبل از اقدام به کاشت مو در زنان ، باید علت ریزش مو را دریابد تا بتواند روش کاشت مو را به درستی انتخاب کرده و از طرفی با معاینه تراکم موی سر، ناحیه اهداکننده مناسبی را انتخاب نماید که موهای پایداری داشته باشد و از فولیکولهای آن ناحیه برای کاشت مو در ناحیه گیرنده استفاده کند تا کاشت مو در خانم ها موفق باشد.

در هنگام خرید پرسینگ طلا باید سایز و مدل پیرسینگ را مطابق با سوراخ ایجاد شده و محل آن انتخاب کنید. هرکدام از تمدنها، مانند مصر، براساس اعتقادات و فرهنگ خود بخشی از بدن را سوراخ کرده و زیورآلات در آن قرار میدادند. ولی در عصر و دوره کنونی روشهای متنوع و حتی عجیبی در حوزه مد و زیبایی پا به عرصه وجود گذاشته که یکی از آنها پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست و برخی از اعضای بدن است. اگرچه ریزش مو با تغییر سبک زندگی و تامین ویتامینهای موردنیاز بدن قابل درمان است، اما ریزش مو ناشی از عوامل ژنتیکی یا هورمونی با این اقدامات و حتی با استفاده از دارو به راحتی درمان نمی­شوند.

درخواست نوبت برای مشاوره حضوری با پزشک متخصص پوست و مو، وقتی را تعیین کنید. سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود ،چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت. طی این روش سنتی، یک لایه پوست حاوی فولیکول مو، از ناحیه پشت سر برداشته شده و سپس ناحیه مورد نظر را بخیه میزنند؛ این متد برای افرادی که طاسی گسترده دارند نیز بهترین گزینه به حساب میآید. این مدل بسیار زیبا نظر پسران جوان را نیز به خود جلب کرده به گونه ای که از این مدل برای بینی بیش تر استفاده می کنند.

بعضی نیز نیزه در لپ، گونه یا زبان خود فرو می برند تا قادر به صحبت نباشند و آن را روزه سکوت می نامند. در گذشته نه چندان دور، بانوان با کمی سرخاب و سفیداب صورت خود را زیبا میکردند و مردان هم با پوشیدن یک دست لباس، کفش و کلاه ظاهرشان را آراسته میکردند و در مجالس مختلف حاضر میشدند. این سوراخ با استفاده از دستگاه هایی صورت می گیرد که در برخی موارد با درد نیز همراه است اما خون در این بخش نمی باشد.

استفاده از پماد های بی حسی هیچ تاثیری بر کم شدن درد شما ندارد بلکه از آن جا که افرادی هستند که ممکن است پوستشان به این گونه پماد ها حساسیت نشان دهد پس استفاده از آن ها را توصیه نمی کنیم. در این روش، دستگاه هوشمند super FUE موهای ضخیم و گرافتهای چند ریشهای را شناسایی میکند و با اسکن و آنالیز هوشمند بدون هیچ گونه آسیبی به ریشه موها و بدون درد و برش و خونریزی عمل برداشت گرافتها را انجام میدهد؛ به همین خاطر تراکم کاشت مو با این دستگاه 4-3 برابر نسبت به روشهای دیگر، بیشتر است، دوره نقاهت کم تر و خط رویش کاملا طبیعی است.

این عمل درد زیادی دارد و مستعد عفونت است. انجام این پروسه با درد همراه است که میتوانید با بی حسی موضعی از درد آن بکاهید. از جمله مزیتهای روش FUT میشود به این موضوع اشاره کرد که عمل نسبتا آسانی است و سریع انجام میشود. سادهترین نوع پیرسینگ، این مدل است که با توجه به سلیقه شخص، از یک تا چند عدد میتوان استفاده کرد. توجه: همانطور که گفته شد، حساسترین نوع پیرسینگ، قسمت غضروف گوش است. در میان پیرسینگهای گوش، قسمت غضروف دردناکتر است.

دیدگاهتان را بنویسید