تورمالین صورتی در جاهای زیادی یافت می شود

بلورهای با کیفیت گوهری با اندازه 10 تا 15 میلی متر طول ، 2-3 میلی متر ضخامت و بسیار بندرت تا 50 میلی متر طول و 2 میلی متر عرض دارند. آکوامارینهای افغان از پگماتیتها استخراج شده و در بلورهایی با طول حداکثر 75 میلی متر و بیش از 150 قیراطی وجود دارد که اغلب از کیفیت نگین هایی با پاکی خوبی برخوردار هستند. سنگ ماه یک کاندوکلاز مات و شفاف است که ترکیبی از ورقه میکا و آلبیت پلاژیوکلاز است.

اسفن نیز سنگی است که در افغانستان محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این سنگ ها هم مانند دیگر سنگهای قیمتی دارای تنوع زیادی هستند و در خانواده خود عضو هایی دارند یکی از انواع محبوب این سنگها الماس سیاه است که در سال های اخیر محبوبیت بسیاری در صنعت مد پیدا کرده و طراحان زیادی در کلکسیون های خود آن را به کار می برند. شخص بعد از این عمل معمولا تا یک هفته بعد میتواند فعالیتهای عادی و روزمره خود را انجام دهد.

تحقیقاتی که وزارت معادن و پطرولیم در مورد بازارهای سنگ تالک انجام داده نشان می دهد که افغانستان با ذخایر معدنی تالک، در سال های آینده می تواند جز تولید کنندگان بزرگ این سنگ در سطح جهانی عرض اندام کند. در همین راستا باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا امروز شما را با هر آنچه که باید درباره حَجَرُ الْأسْوَدْ و همچنین علت سیاه شدن آن بدانید آشنا نماید، پس پیشنهاد میکنیم با ما همراه باشید. همان طور که گفته شد علاوه بر سنگ های کلسترولی، سنگ های رنگ دانه ای نیز نوع دیگری از سنگ های صفراوی اند که بخصوص در آسیایی ها شایع بوده و اغلب با عفونت سیستم صفراوی همراه اند.

برای این کار باید ابتدا سنگ پا را به صورت دورانی بر روی پوست خود کشیده و پس از مدتی تاثیر آن را مشاهده نمایید. باید توجه کنید که سنگ خام جیدیت را حتما با حظور یک کارشناس باتجربه خرید نمایید و از خریدهای اینترنتی بدون شناسنامه جدا بپرهیزید. افغانستان و سنگهای قیمتی به مدت 6500 سال با یکدیگر پیوندی ناگسستنی داشته اند و این کشور همچنان از نظر ذخایر سنگ های گرانبها و نیمه قیمتی غنی است. برخی نمونه های لاجورد این ذخایر می توانند بسیار بزرگ باشند ، بزرگترین نمونه ای که تاکنون دیده ام 80 کیلوگرم است.

با این حال ، این ممکن است همان ذخایر معدنیای باشد که در “تاریخ طبیعی” پلینی ، در قرن اول میلادی ، به عنوان smaragdus (سنگ های سبز) از باختریا نوشته شده است. همهی طلای موجود در سیارهی زمین از بقای ستارگان مرده حاصل شده است. شش نوع گارنت معمولی در خانواده سنگ های قیمتی وجود دارد. صورتی معمول است اگرچه آبی کم رنگ ، آبی نیلی (ایندیکولیت) ، سبز کمرنگ و سبز زمردی وجود دارد.

افغانستان عمده تأمین کننده اسپودومن در جهان به ویژه انواع معروف آن یعنی کونزیت صورتی است. انواع زیورآلات طلاباش را دیدهاید؟ همچنین آگاهی را در مدیتیشن افزایش می دهد، شخص را روشن می کند تا ندای قلب خود را بفهمد، و همچنین ذهن بیش از حد را آرام می کند. سرچشمه تورمالین از اصطلاح ” turamali” در زبان Singhalese است که به معنی “سنگ رنگ های مخلوط” است. نام یشم از اصطلاح اسپانیایی “piedra de ijada” گرفته شده است. سنگ الماس قدرت گرم ترین و درخشان ترین سیاره یعنی سیاره زهره را به همراه دارد که با استفاده از الماس می توانید به این قدرت دست یابید .

شفافیت: عیوبی که در داخل الماس است نیز در کیفیت الماس نقش دارد. در این روش از شما خواسته می شود داخل یک صافی ادرار کنید تا سنگ هایی که دفع می کنید مشخص شوند. فیروزه به عنوان یکی از قدیمی ترین سنگ های استخراج شده، بعنوان یک حرز برای محافظت استفاده می شد و نماد ثروت در فرهنگ های باستانی بود. به عنوان مثال اگر سنگ بيش از 20% کوارتز داشته باشد، نمونه در سه گروه آلکالي گرانيت، پلاژيوگرانيت يا گرانوديوريت قرار ميگيرد. این نام در سال 1994 هنگامی که آندرادیت و گارنت گروسول ” andradite and grossular garnet” در مالی، یکی از کشورهای آفریقای غربی یافت شد، گذاشته شد.

عاملی که بیشترین تأثیر را در قیمت انگشتر توپاز دارد، رنگ نگین انگشتر است. اوپال دارای انرژی آرام بخش و رنگ های زنده است. اوپال از مکان هایی مانند مکزیک، برزیل، استرالیا و ایالات متحده استخراج شده است. از این سنگ برای نمای بیرونی ساختمان، نمای داخلی یا محوطه سازی، ساخت وسایل دکوراتیو یا مواردی با سلیقه شخص استفاده می شود. رز کوارتز دارای رنگ شیری درخشان است که برای کنده کاری یا برش روی کبوچان مناسب است.

سنگی است که عاشقانه، عشق و روابط جدیدی را به زندگی شما وارد می کند. تست های تصویربرداری: پزشکان از این تست ها برای بررسی وجود سنگ در دستگاه ادراری شما استفاده می کنند. افسردگی را تسکین میدهد و نگرانیهای ناشی از ابهامات را از بین میبرد. آمتیست دارای قدرت های زیادی است اما به ویژه برای تسکین و تحریک احساسات و ذهن است. تعاملات و احساسات را نیز پاک می کند. حال اگر فرد برای جراحی مناسب نباشد به او توصیه میشود که رژیم غذایی سالم و متعادلی را داشته باشد که شامل خوردن انواع غذاهایی با مقادیر متوسطی از چربی و همچنین داشتن وعدههای غذایی منظم است.

هرچند یاقوتهای افغانستان به پای یاقوتهای سرخ برمه نمیرسند ولی میتوانند رقیبی برای یاقوت های استخراج شده از آفریقا باشند. درواقع هستههای اورانیوم-۲۳۸ میتوانند یک نوترون جذب کنند تا ایزوتوپ رادیواکتیو اورانیوم-۲۳۹ تولید شود. داروهای گیاهی : چای سبز ، زردچوبه ، کنگر فرنگی میتوانند عملکرد کبد و کیسه صفرا را پشتیبانی کنند . پروتئین : پروتئین باعث افزایش اوریکاسید ، کلسیم و اگزالات در ادرار میشود و همچنین اسیدسیتریک را کاهش میدهد . مهره سلیمانی تاثیر شگفتی برای چشمها، معده و رحم دارد و باعث میشود رگهای خونی در بدن تقویت شود. آپاتیت برای انگشترها مناسب نیست به علت سختی در مقیاس موهس که 5 است، که باعث می شود به عنوان یک سنگ جواهری به حساب نیاید.

یشم دارای یک ویژگی ترمیمی است که به هر دو سیستم سلولی و اسکلتی اجازه اتصال مجدد به خود را می دهد و در حذف درد مرتبط با التیام بدن خودش کمک می کند. در عوض با روش جراحی سنگ کلیه PCNL با ایجاد سوراخ دو سانتیمتری در پهلو سنگ های کلیه خارج می شوند. حالا برای اینکه فرق بین طلای سفید و پلاتین را بهتر متوجه شوید در زیر این دو فلز را با هم مقایسه کردهایم. مرواریدها محصولات نرم تنان دو کفه ای (که بیشتر صدفند) هستند. هانری بکرل (Henri Becquerel) – دانشمند فرانسوی – در سال 1896 میلادی ضمن آزمایش هایی که روی ترکیبات اورانیوم انجام می داد، متوجه شد که این عنصر دارای خاصیت رادیواکتیوی است.

عمل باز معمولاً زمانی انجام میشود که جراحی لاپاراسکوپی برای بیمار مناسب نباشد. تورمالین هندوانهای سنگی دلربا و افسون کننده است که با ایجاد برشهای افقی در آن نما و حالتی مشابه هندوانه بدست می آید که رنگ سبز و قرمز این میوه را شامل می شود. گارنت سنگ تولد ماه ژانویه است اما این رنگ قرمز عمیق است و سنتی ترین رنگ آن برای سنگ های قیمتی است. یاقوت سرخ، 15٪ تولید در جگدالک را تشکیل می دهد ، همراه با سفایر صورتی (75٪) و یاقوت کبود (5٪) ، 5٪ باقیمانده از کرندوم مخلوط آبی و قرمز تا صورتی تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید