خواص و مضرات ماست ، 24 خاصیت ماست برای سلامتی و درمان بیماری

با طرز تهیه ماست و موسیر و روشهای خوشمزهتر کردن آن آشنا شوید. علاوه بر این موسیر حاوی ویتامین B9 یا همان اسیدفولیک نیز میباشد که ضداسترس است. تاریخ استفاده از انواع فرآوردههای تخمیری شیر به ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد و به نظر میرسد که تولید آن از منطقه خاورمیانه آغاز شده و به مرور به سراسر اروپای مرکزی و شرقی گسترش یافته است. پنیر لانکاشایر ( به انگلیسی: Lancashire cheese ) نوعی پنیر ترد و سفید رنگ انگلیسی است که از شیر گاو تهیه شده و طعمی ملایم و خامه ای دارد. دوغ یکی از فرآوردهای مشتق از شیر است که از قدیم در فرهنگ ما جایگاه ویژهای داشته و دامنه نفوذ آن حتی به داستانها، مثلها و ضربالمثلهای ما نیز کشیده شده است. طبع دوغ سرد است و به همین دلیل مصرف آن به درمان گرمازدگی و رفع عطش و خستگی کمک میکند. دوغ یکی از بهترین و سالم ترین نوشیدنی ها است و به علت اینکه این فرآورده مستقیما از شیر بدست می آید و بسیاری از ترکیب ها و پروتئین های موجود در شیر را دارد، بسیاری از کارشناسان تغذیه معتقد هستند دوغ همانند شیر می تواند دارای خاصیت ضد سرطانی باشد. از دیگر فواید دوغ در طب سنتی، کمک به خواب آرام و راحت است.

این نوشیدنی محبوب که به طور سنتی در فرآیند تولید کره از ماست به دست میآید، در ترشح سروتونین نقش موثری داشته و مصرف آن باعث رفع افسردگی و خواب راحتتر در شب میشود. خیلی اوقات اکثر افراد بعد از نوشیدن دوغ احساس خواب آلودگی به آنها دست می دهد. ۱. خوردن ماهی و ماست: به دلیل اسید لاکتیک موجود در ماست، خوردن همزمان ماست و ماهی روی عصب پاراسمپاتیک اثر گذاشته و لختی در بدن به وجود میآورد. مقادیر زیادی کلسیم، ویتامین D و لینولئیک کونژوگه (CLA) موجود در شیر دارای خواص ضد سرطان است. برترینها: فیلمها و سریالهای کرهای در میان مردم سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. در واقع او با توانایی و جذابیت ظاهری که داشت، خیلی زود توانست جای خودش را در میان ستارهها باز کند. مصرف دوغ به دلیل پروتئین شیر و اسید لاکتیک موجود در آن، به پاکسازی پوست از سلولهای مرده کمک میکند، همچنین اسید لاکتیک موجود در آن، درخشش طبیعی از دست رفته پوست را باز میگرداند و باعث میشود پوستی روشن و صاف داشته باشید. متخصصان تغذیه نیز در این زمینه توصیه میکنند که رژیم غذایی افراد باید به شکلی متنوع و در عین حال متعادل باشد تا تعادل بدن از وضعیت عادی خارج نشود.

مصرف فراوان دوغ بهعنوان یک نوشیدنی همراه با غذا یا به صورت مجزا به خصوص در ماههای گرم سال سبب شده تا در سالهای اخیر، اغلب شرکتهای تولیدکننده فرآوردههای لبنی توجه ویژهای به تولید این محصول داشته باشند و بخشی از تولیدات خود را به آن اختصاص دهند. نمونهها پس از انتقال به آزماشگاه، از نظر آلودگی میکروبی (باکتریهای استافیلوکوکوس اورئوس، اشریشیا کلی و کلیفرمها و کپک و مخمر)، شیمیایی (میزان اسیدی بودن، محتوای جامد، چربی و نمک) و از نظر سمشناسی (وجود سم آفلاتوکسین M۱، سوربات پتاسیم، بنزوات سدیم و ناتامایسین)، مورد بررسی قرار گرفتند. با توجه به اینکه دوغ سنتی در ایران به طور گسترده مصرف میشود، پژوهشگران با انجام یک مطالعه سلامت دوغهای سنتی را از نظر آلودگی باکتریایی، شیمیایی و سمشناسی بررسی کردند. نوشیدنی سالم و مفیدی که تأمین کننده نیاز روزانه به کلسیم و حاوی ویتامینهای گروه B است. دوغ در واقع نوشیدنی لبنی حاصل از تخمیر شیر بوده که از اختلاط ماست پاستوریزه، آب، اسانسهای طبیعی گیاهی و نمک به دست میآید.

در صورتیکه از دوغ های صنعتی و گاز دار استفاده نشود، نوشیدن دوغ که یک نوشیدنی قدیمی نزد ما ایرانیان است بیشتر از هر نوشیدنی دیگری پیشنهاد می شود. به این شکل که ابتدا ماست پرچرب، با آب، رقیق و سپس با استفاده از مشک، چربی آن جدا شده و باقی مانده به عنوان دوغ مصرف میشد. این پنیر به صورت خام یا پخته در پیتزا، لازانیا، سالاد، صبحانه، سوپ، سس و شیرینی استفاده میشود. در محصولات کی دبلیوسی از این شیرآلات با عنوان تاپ لاین نام برده میشود. به گزارش ایسنا، در سراسر دنیا، محصولات لبنی تخمیری به دلایل تاثیرات مفید بر سلامت مصرف میشوند. در صورتی که مواد اولیه مورد استفاده درتهیه دوغ یا ظروف مورد استفاده حاوی این میکروارگانیسمها و مخمرها باشند به مرور زمان باعث تولید گاز و در نتیجه گازدار شدن دوغ میشوند و این پدیده در شرایط عادی مشکلی برای انسان ایجاد نخواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید