خواص و مضرات ماست ، 24 خاصیت ماست برای سلامتی و درمان بیماری

دوغ حرارت دیدهٔ گازدار فراوردهای است که بعد از فرایند آن مطابق بند سوم، برای ایجاد گاز در اثر تخمیر طبیعی، باکتریهای ترموفیل مورد استفاده در تولید ماست (استرپتوکوکوس ترموفیلوس و لاکتوباسیلوس دبروکی بولگاریکوس) به آن اضافه شود. ۵ طعم دهنده ها: ترکیبات طبیعی یا شبه طبیعی به شکل عصاره یا روغن های اسانسی بوده که به منظور ایجاد عطر و طعم مطلوب به دوغ اضافه می شوند. یخچال و در مکانی به دور از تابش مستقیم آفتاب نگهداری شود هر چند نگهداری آن در مکانی با دمای معمولی مشکلی ایجاد نمیکند. نگهداری آن باید در درجه حرارت زیر ۱۰ درجه باشد. برای نمایش بهتر ارتفاع قرص، آن را ۹۰ درجه میچرخانیم و به صورت شکل زیر نشان میدهیم. شیر حاصل از دام های مختلف از نظر میزان چربی و کیفیت با هم تفاوت دارند از این رو توصیه می شود برای تهیه سرشیر درجه حتماً شیر گوسفند یا گاومیش خریداری کنید. به این جهت توصیه میشود دوغ را به صورت صنعتی یا خانگی تهیه كنید. دیگر خواص دوغ كاكوتی شبیه به دوغ نعناست. اغلب برای طعمداركردن دوغ از نعنا، پونه، كاكوتی یا گلبرگهای خردشده گلمحمدی و برخی عرقیات استفاده میشود كه علاوه بر ایجاد طعم خوشایند، بر خواص درمانی دوغ میافزاید.

دوغ گاز دار بصورت کلی برای سلامت انسان ضرر دارد و باعث ایجاد برخی مشکلات گوارشی می شود. امروزه باتوجه به ایجاد تغییر در چرخه تولید کره به لحاظ تکنولوژی، روش تولید دوغ نیز به نوشیدنیِ تخمیریِ شیری تغییر یافته است؛ تولید صنعتی دوغ بدون گاز و گازدار در ایران سابقهای بیش از چهل سال دارد و باتوجه به نحوه تولید این فرآورده، میتوان آن را به انواع گازدار و بدون گاز تقسیم کرد. برای افزایش زمان ماندگاری دوغ وجلوگیری از گازدارشدن ویا کپک زدن دوغ می توان از نگهدارنده نایزین وناتامایسین باهم ویا ناتامایسین به تنهایی استفاده کرد. پیامبر اسلام فرمود پنیر و گردو هر یک به تنهایی مضرند، اما اگر با هم جمع شوند مفید و نافع می گردند. علاوه بر این، شیر توانایی کاهش تولید کلسترول توسط کبد شما را دارد و به بهبود بینایی کمک می کند. اسید لاتیک موجود در ماست از عفونت لثه ها جلوگیری کرده می کند. فراورده پس از اختلاط به پاستوریزاتور منتقل شده و پس از تبادل حرارتی با دوغ خروجی، پیش گرم می شود و به هموژنایزر فرستاده می شود. این به لطف ویتامین ها و مواد مغذی زیادی است که برای سلامتی پوست ضروری هستند.

دوغ به دلیل طبیعت سرد، علائم گرمازدگی، خستگی و عطش را التیام بخشیده و مانند ماست، حاوی میكروارگانیسمهای زنده و مفیدی است كه از رشد و تكثیر بسیاری از باكتریهای مضر در دستگاه گوارش جلوگیری میكند. مخلوط به دست آمده پیش گرم می شود و افزودنی های مجاز در این مرحله به آن اضافه می شوند. توصیه می شود مصرف دوغ به عنوان یک نوشیدنی سالم، بیشتر در فصل های گرم سال استفاده شود و همچنین در مصرف آن نیز زیاده روی نشود. دوغ یكی از سالمترین نوشیدنیهای سنتی ایران است كه مصرف آن خصوصا در فصول گرم سال بسیار توصیه میشود. این محصول به طور میانگین ۵۰ درصد ترکیبات و ارزش غذایی ماست را دارا است و از آنجایی که مواد افزودنی و نگهدارنده در تولید آن مورد استفاده قرار نمیگیرد، علاوه بر این که غذایی با ارزش است بلکه از نظر تأمین سلامت مصرف کننده نیز بسیار اهمیت پیدا میکند.

نمک اضافی علاوه بر اینکه روی طعم محصول اثر می گذارد، باعث تشدید خوردگی تجهیزات می شود و نیز بر روی پایدارکننده ها اثر نامطلوب دارد. در روش سنتی یا روستایی ماست را به همراه آب در مُشك یا كیسههای پوستی میریزند و تكان میدهند وبر اثر ضربات وارده دوغ حاصل میشود. دوغ به هضم غذا کمک می کند و التیام بخش نیز است. سئو یون سو شخصیت داستان است که سه سال پیش با توجه به استعدادی که داشت به عنوان یک ترانه سرا فعالیت خود را شروع کرد. سطح قند خون را می توان با نوشیدن شیر در صبح کنترل کرد. دوغ به گردش بهتر خون در بدن انسان کمک می کند. این شامل توانایی آن در کاهش فشار خون بالا و کاهش خطر سکته مغزی است. تاریخ استفاده از انواع فرآوردههای تخمیری شیر به ۱۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمیگردد و به نظر میرسد که تولید آن از منطقه خاورمیانه آغاز شده و به مرور به سراسر اروپای مرکزی و شرقی گسترش یافته است. ولی به هیچ وجه تعداد حبه قندها را بیشتر نکنید چون باعث بد مزه گی دوغ خواهد شد. بیشتر از یک قاشق ماست برای هر لیتر شیر اضافه نکنید. مصرف دوغ بیشتر در فصول گرم سال پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید