دانلود مقالات ISI سنگ کلیه یا سنگ ادراری

ابسیدین یا شیشه ولکانیکی یا سنگ آتشفشانی، سنگ غنی از سیلیکاتی است که که به سرعت سرد شده است. نالدرت و مكدونالد(1980) پیشنهاد نموده اند كه در كانسار سادبوری (كانادا) آلودگی ماگمای بازیك توسطسنگ های دیواره نسبتاً غنی از سیلیكات، باعث جدایش ماگمای سولفیدی گردیده است. اين فلزر که به مقدار زياد در آلیاژ مس مصرف مي شود، باعث افزايش قدرت کشش و مقاومت مس در برابر فرسودگي مي گردد. محل تشکیل : گارنت یکی از کانیھای مھم و با گسترش وسیع است که به مقدار فراوان در بعضی از سنگھای دگرگونی و به صورت سازه فرعی در بعضی از سنگھای آذرین یافت می شود.

این کانی بیش از ھمه درشتیھای میکادار ، شیستھای ھورنبلند دار و گناسیھا مشاھده می شود به ھمین خاطر بارھا به عنوان کانی شاخص دگرگونی به کار برده شده است. پیدایش در ایران :در شیستھای میکادار منطقه خلج مشھد ، آلماندین ھمراه با استارولیت یافت می شود. آلماندین با آندالوزیت ھمراه است. اوارویت ھمراه با فسفات مھره سبز رنگی (تشخیص کروم) تولید می کند. سایر مشخصات: لومینسانس سبز کامل و کرم و نارنجی تاقرمز نشان می دھد. متاسفانه، برای سرمایه گذاری بر روی تقاضا برای این سنگ گران، بسیاری از کارخانجات از شیشه رنگی برای ظاهر یشم استفاده می کنند و دیگر تولید کنندگان در برخورد با انواع دیگر سنگ مانند سنگ مرمر، سرپانتین، آوانگاردین و کوارتز استاد شده اند.

این فروشگاه رفتهرفته علاوهبراین دو محصول اختصاصی محصولات دیگری از جمله حرز امام جواد خصوصا بازوبند حرز امام جواد را برای خرید حرز امام جواد ارائه نمود همچنین انواع انگشتر ، گردنبند ، دستبند و دیگر نقرهجات از جمله انگشتر عقیق ، انگشتر فیروزه ، انگشتر زبرجد ، انگشتر زمرد ، انگشتر یاقوت و چندین و چند گوهرسنگ دیگر را به اقلام فروش خود اضافه نمود. مردمان باستان بر این باور بودند که فیروزه از سلامت کسی که آن را حمل میکند خبر می دهد چون در زمان بیماری فرد، این نگین هم رنگ پریده به نظر می رسد و هنگام مرگ صاحبش، رنگ خود را ازدست می دهد.

قیمت هایی که اعلام شده است براساس بیشترین و کمترین قیمت یاقوت در بازار تهران می باشد (قیمت های جهانی با قیمت بازار ایران تفاوت چندان زیادی ندارد) به این نکته توجه داشته باشید که تعیین قیمت یاقوت برمه در ایران بر اساس معیار های جهانی یعنی رنگ و وزن و نحوه تراشکاری و کیفیت صورت می گیرد و ممکن است یک با یافتن گوهر با داشتن خصوصیات بهتر و یا ضعیفتر شاهد افزایش یا کاهش قیمت یاقوت در بازار تهران و ایران باشیم.

گارنتھای آھندار یعنی آلماندین و آندرادیت در مقابل شعله فوتک گداختهمی شوند و گلوله ھای مغناطیسی تولید می کنند. در این فرمول موضع A3B2(SiO4) فرمول شیمیايي: ترکیب شیمیایی گارنتھا با فرمول ساختمان کلی 3 A3B2(SiO4)3 اشغال می شود. اما به عنوان یک اصل کلی همه می دانیم که نوشیدن مایعات بیشتر، حتی تا 12 لیوان آب در شبانه روز- طوری که مجبور شویم شب ها هم برای رفتن به دستشویی بیدار شویم – مفید است، چرا که باعث رقیق شدن ادرار و کم شدن خطر تشکیل سنگ در افراد مستعد می شود. از روزگار باستان ، ارزش زیادی برای زمرد قائل بودند و امروزه نیز ارزش آن می تواند مساوی یا حتی بالاتر از الماس یا یاقوت باشد.

فقط گونه سبز پر رنگ آن یعنی زمرد ، به عنوان یک سنگ قیمتی رده بندی می شود. اولین ذخایر کشف شده زمرد در جهان کدامند؟ در حالی که گارنت به تمام رنگھا مجزی آبی یافت می شود. ؛ این شیوه ساخت رابه علاوه، گوھرھایی ھم به نام بدلی ساخته می شوند كه معمولاً موادی مثل شیشه و پلاستیك در آنھا به كار رفته :Imitation است. ب ه این شیوه ساخت imitation گویند.

این بدل ھا فقط رنگ، جلا و شفافیت جواھرات اصل را دارند و فاقد خواص فیزیكی و شیمیایی نوع اصل ھستند. معمولاً ھر چه اندازه ي بلورھاي گارنت بیشتر شود، از شفافیت آن كاسته مي شود بیان می شود. پیروپ و آلماندین و محلول جامدھای بین آنھا به رنگ سرخ و بنفش با سایه ھای گوناگون یافت می شوند. از زمان مسیح تا کنون گارنتی که به عنوان گوھر استفاده می شود، به رنگ سرخ تیره بوده و بنابراین به باور بسیار تنھا رنگ کانی ھمین رنگ است. از این گارنتھا در روزگار باستان به عنوان گوھر استفاده می شد.گروسولار می تواند به رنگ سرخ نیز باشد، اما بیشتر به رنگ زرد نارنجی تا قھوه ای مایل به نارنجی است که به عنوان گوھر استفاده زیادی دارد.

يھودي نام يكي از قبايل اسرائیل حكاكي شده است. رنگ آن از قرمز تیره تا تقریبا سیاه تغییر می کند. آندرادیت می تواند به رنگ سبز مایل به زرد تا سیاه باشد، اما گونه شفاف سبز آن یعنی امانتویند اھمیت گوھری دارد. بصورت رنگارنگ، رنگین كماني ھمچنین به فرم سنگھاي شفافي به رنگ زرد، نارنجي، قرمز و سبز ديده مي شود. ب هصورت رنگین كماني از رنگھاي آبي تا سفید مشاھده مي گردد.

اغلب بي رنگ و گاھي به رنگ سفید متمايل به زرد و قرمز متمايل به خاكستري- آبي مشاھده مي شود. اغلب به صورت بلورھاي منشوري است که در جھت قائم مخطط و شیار دار است . در این قسمت بهتر است به این نکته اشاره کنیم که همانگونه که توضیح داده شد در طبیعت کانی برلیان وجود ندارد. تالك يك كاني ثانويه است كه به طور مستقيم يا غير مستقيم از سنگهاي اوليه به وجود آمده است. یاقوت کبود آبی نشانگر صلح و آرامش است.

یک راه دیگر که میتوانید یاقوت کبود اصل از تقلبی را تشخیص دهید این است که دنبال نواقص روی سطح ان بگردید، این مورد با خراشیدگی فرق دارد.یاقوت کبود واقعی نباید کاملا بی عیب و نقص باشد باید معایبی هم داشته باشد چون در طبیعت ساخته شده است.اگر هیچ تقصی مشاهده نکردید احتمال دارد سنگ تقلبی باشد. غیر ازتنوع رنگ، زیباترین نقشها را هم میتوانید روی مرمریتها پیدا کنید. پیش از دفع سنگ تمامی موارد ذکر شده را رعایت کنید و برای اطلاع دقیق از وضعیت خود نزد بهترین متخصص اورولوژی روید. برای ایجاد کسب و کار تولید محتوا هم میتوان با سرمایههای کم از یک میلیون تومان شروع کرد.

دیدگاهتان را بنویسید