درمان سنگ صفرا در 3 سوت !!! ( با عکس ) – کوروک

ممکن است پزشک از شما بخواهد که خروجی ادرار خود را اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که آب کافی مینوشید. شما نمیتوانید بگویید گوشی با سیستم عامل خاص یا با اندازه خاص برای همه بهترین است. در برخی موارد، آلوپورینول و یک عامل قلیایی ممکن است سنگهای اسید اوریک را حل کنند. گرانیت های قرمز ناحیه خوی در آذربایجان غربی، نمونه بارز این نوع از گرانیت ها می باشند. چهار نوع سنگ کلیه وجود دارد که هریک از مواد مختلفی ساخته شده اند. جنسیت نیز نقش مهمی را در ایجاد سنگ کلیه ایفا می کند به این معنا که مردان نسبت به زنان ٣ برابر بیشتر به این عارضه مبتلا می شوند.

این روش حدود 45 تا 60 دقیقه طول میکشد و میتواند باعث ایجاد درد متوسط شود، بنابراین ممکن است تحت آرامبخشی یا بیهوشی خفیف قرار بگیرید تا راحت باشید. در حین جراحی بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد و یک تا دو روز در بیمارستان بستری خواهید شد. ممکن است در طول این روش به بیهوشی عمومی یا موضعی نیاز داشته باشید. هنگامی که سنگ پیدا شد، ابزارهای مخصوص میتوانند سنگ را به دام بیاندازند یا آن را به قطعاتی تقسیم کنند که در ادرار شما دفع شود. نوترونهای کند میتوانند با اورانیوم واکنش بدهند.از آب سبک یا آب معمولی هم میتوان به عنوان کند کننده استفاده کرد، اما از آنجایی که آب سبک نوترونهای حرارتی را هم جذب میکنند، رآکتورهای آب سبک باید اورانیوم غنی شده اورانیوم با خلوص زیاد استفاده کنند، اما رآکتور آب سنگین میتواند از اورانیوم معمولی یا غنی نشده هم استفاده کند، به همین دلیل تولید آب سنگین به بحثهای مربوط به جلوگیری از توسعه سلاحهای هستهای مربوط است.

ESWL از امواج صوتی برای ایجاد ارتعاشات قوی (امواج ضربهای) استفاده میکند که سنگها را به قطعات ریز میشکند که میتوانند در ادرار شما دفع شوند. سابقه سنگ کلیه در گذشته و یا در اعضای خانواده وی می تواند احتمال ایجاد سنگ کلیه را بالا ببرد، اما طبق تحقيقات وراثت كمترين اثر را داشته و علت اين امر عادات متفاوت در رژيم غذايي خانواده هاست. سنگهای کلیه معمولاً از راه مجرای ادرار دفع میشوند و اگر کوچک باشند هیچ نشانگانی ندارند؛ ولی اگر اندازه سنگ کلیه به ۳ میلیمتر (۰٫۱ اینچ) برسد مجرای میزنای را بسته و درد شدیدی را در پهلوها و پشت ایجاد میکند که به کشاله ران نیز کشیده میشود.

معمولاً سنگ کلیه در خود کلیه شروع به شکل گیری می کند ولی ندرتا در بخش هاي ديگر ي از سیستم ادراری هم می توانند شکل بگیرند. سعیتان را بر این بگذارید که از هر چه در چَنته دارید برای شروع یک کار تازه استفاده کنید. 1. هدف فوري در درمان، تسكين درد است كه از مسكن هاي مخدر استفاده مي شود. اما اگر سنگ کلیه بزرگ دارید و درد شدید یا مشکلات کلیوی دارید، ممکن است پزشک شما را به یک پزشک معالج مشکلات دستگاه ادراری (اورولوژیست یا نفرولوژیست) ارجاع دهد.

هیپرپاراتیروئیدیسم گاهی اوقات زمانی اتفاق می افتد که یک تومور کوچک و خوش خیم در یکی از غدد پاراتیروئید شما شکل میگیرد یا به بیماری دیگری مبتلا میشوید که باعث میشود این غدد هورمون پاراتیروئید بیشتری تولید کنند. این سنگ میتواند در درمان کمخونی به افراد به ویژه خانم ها و افرادی که زخمی شده اند و خون زیادی از دست داده اند کمک نماید. به عنوان مثال، پزشک شما ممکن است یک آنتی بیوتیک را قبل و برای مدتی بعد از جراحی برای درمان سنگ کلیه توصیه کند.

اما یکی از مهم ترین علائم سنگ کلیه درد است. معمولا” سنگ وقتی می خواهد دفع بشود، درد ايجاد می کند و وقتی جايش ثابت شد، درد از بين می رود، به عبارتی وقتی درد سنگ کليه از بين رفت، مفهومش دفع سنگ نيست. سنگهای استروویت: برای جلوگیری از سنگهای استروویت، پزشک ممکن است راهکارهایی را برای عاری نگه داشتن ادرار از باکتریهایی که باعث عفونت میشوند، توصیه کند، از جمله نوشیدن مایعات برای حفظ جریان خوب ادرار و دفع مکرر ادرار. سنگ سیستین: همراه با پیشنهاد رژیم غذایی کم نمک و پروتئین، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که مایعات بیشتری بنوشید تا ادرار بسیار بیشتری تولید کنید.

قبل از مصرف مکملهای کلسیم از پزشک خود سوال کنید، زیرا این مکملها با افزایش خطر ابتلا به سنگ کلیه مرتبط هستند. بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن نیازهای بدن خود، به طور کاملا خودسرانه اقدام به مصرف مکمل های غذایی از جمله مکمل کلسیم میکنند. از غذاهای غنی از اگزالات کمتر استفاده کنید: اگر احتمال تشکیل سنگهای اگزالات کلسیمی در شما وجود دارد، ممکن است پزشکتان محدود کردن غذاهای غنی از اگزالات را توصیه کند. رژیم غذایی کم نمک و پروتئین حیوانی را انتخاب کنید: مقدار نمک مصرفی خود را کاهش دهید و از منابع پروتئینی غیر حیوانی مانند حبوبات استفاده کنید.

از عوامل خطر برای تشکیل سنگ میتوان از سابقه خانوادگی مثبت، جنسیت (شیوع سنگ در مردان بالغ ۳ الی۲ برابر بیشتر از زنان می باشد، اما پس از یائسگی به علت از بین رفتن اثر محافظتی استروژن، میزان بروز سنگ در زنان افزایش مییابد)، زندگی در نواحی گرمسیری، شغلهای مرتبط با محیط گرم، تحرک کم، مصرف کم مایعات، رژیمهای نامناسب غذایی (مصرف زیاد شکر و نمک و پروتئین حیوانی، کمبود مصرف فیبر و سبزیجات) و همچنین مصرف بیش از حد مکملهای دارویی و ویتامینها (قرص کلسیم، ویتامین D و یا کپسول روغن ماهی) نام برد. در موارد نادر، استفاده طولانی مدت از آنتی بیوتیکها در دوزهای کوچک یا متناوب ممکن است به دستیابی به این هدف کمک کند.

این روشی تازه و طبیعی برای مراقبت از بدن و پوست شما با استفاده از پارافین و کرههای گیاهی معطر و مغذی است که ماندگاری طولانی آن کوفتگی و ناراحتیهای شما را از بین میبرد. جراحی برای برداشتن سنگهای بسیار بزرگ در کلیه: روشی به نام نفرولیتوتومی از راه پوست (nef-row-lih-THOT-uh-me) شامل برداشتن سنگ کلیه با استفاده از تلسکوپهای کوچک و ابزارهایی است که از طریق یک برش کوچک در پشت شما وارد میشود. سیستئین یک آمینو اسید است که از طریق کلیه ها به داخل ادرار وارد شده و کریستال تشکیل می دهند. سنگ کلیه یا سنگ ادراری(به انگلیسی: Urolithiasis) که رنال کلکولوس یا نفرولیت هم نامگذاری شده است جسم سختی است که از کانیهای موجود در ادرار تشکیل میشود.

استفاده از اسکوپ برای حذف سنگ: برای برداشتن سنگ کوچکتر در حالب یا کلیه، پزشک ممکن است یک لوله نازک نوردار (اورتروسکوپ) مجهز به دوربین را از طریق مجرای ادرار و مثانه به حالب شما عبور دهد. ESWL می تواند باعث خون در ادرار، کبودی در پشت یا شکم، خونریزی در اطراف کلیه و سایر اندامهای مجاور و ناراحتی در هنگام عبور قطعات سنگ از طریق مجاری ادراری شود. اصول کلی درمان شامل:1-حل کردن سنگ به طریق شیمیایی 2- از بین بردن روند سنگ سازی 3-شناسایی نوع سنگ برای تعیین رژیم غذایی 4-جلوگیری از تخریب سلولهای کلیه 5-کنترل عفونت وبرطرف نمودن هر گونه انسداد روشهای درمان دارویی: 1)اولین اقدام درمانی کاهش درداست.در صورت وجود درد شدیداز داروهای مخدر(مانند پتیدین)وداروهای ضد اسپاسم نظیر هیوسین استفاده می کنند.داروهای ضد اسپاسم موجب شل شدن عضلات حالب شده وبه دفع سنگ کمک می نماید.

مصرف این دارو اسپاسم های عضلانی را برطرف می کند و به همین ترتیب درد کلیوی و کولیک های ادراری را کاهش می دهد. نشانههای دیگر سنگ کلیه شامل تهوع، استفراغ، خون ادراری، چرک در ادرار، و درد در حین ادرار کردن میباشند. سنگ کلیه در حالب در حقیقت به سنگ کلیه ای گفته می شود که در طی فرایند دفع، در لوله های حالب گیر کرده باشد. از قدیم الایام، آب انار ، برای بهبود عملکرد کلی کلیه استفاده می شده است. برای کاهش علائم و عوارض سنگ صفرا میتوانید از گیاهان دارویی یا همساندرمانی استفاده کنید . سنگهای کلیه که خیلی بزرگ هستند و نمیتوانند خود به خود دفع شوند یا باعث خونریزی، آسیب کلیه یا عفونتهای مجاری ادراری میشوند ممکن است نیاز به درمان گستردهتری داشته باشند.

اندازه سنگ ها از رسوبات ريز دانه اي كه اصطلاحا شن ادراري ناميده مي شود تا سنگ هاي بزرگ مثانه كه ممكن است اندازه پرتقال باشند ، متفاوت است . در صورت بزرگی سنگ کلیه در حدود بزرگتر يا مساوي ٥ ميلي متر، سنگ می تواند در حالب باعث انسداد جریان ادرار از کلیه ها به مثانه شود. واحد اندازه گیری آن قیراط (کریت) بوده در رگهای پگماتیت (سنگهای آتش فشانی که بلور آن از ۲.۵ سانتی بزرگتر باشد) پیدا میشود. استفاده از امواج صوتی برای شکستن سنگها: برای برخی از سنگهای کلیه، بسته به اندازه و محل آنها، پزشک شما ممکن است روشی به نام سنگشکنی با موج شوک خارج از بدن (ESWL) را توصیه کند.

اندازه ی ذرات ریز موجب می شود تا میزان پراکندگی ذرات تالک، تسهیل شود و تخلخل های ریز موجود در ساختار، به خوبی، پر شود. احتمال ابتلا به این نوع سنگ در مردان و مبتلایان به نقرس بیشتر است. استفاده از آن علاوه بر زیبایی مزایای بسیار دیگری نیز دارد اما قیمت نسبتا بیشتر و نفوذ پذیری آب نیز از معایب آن حساب می شوند. همان طور که می دانید سنگ حالب بيماري بسیار دردناکي می باشد. سنگ کلیه در حالب به چه معناست؟

لوله های حالب از کلیه ها به مثانه متصل شده اند و ادرار را به مثانه می رسانند. سنگ کلیه یا سنگ ادراری (رنال کلکولوس یا نفرولیت) بيشتر در مردان و در دوره سني ۳۰ تا ۵۰ سال بروز ميکند و در کودکان و سالمندان کمتر ديده ميشود.سنگ ها از كليه تا مثانه ممكن است در هر جايي تشكيل شود . یک یا چند ساقه کرفس را با آب مخلوط کنید و آب آن را در طول روز بنوشید. پزشک ممکن است بخواهد خون شما را بررسی کند تا ببیند کلیههای شما چگونه کار میکنند و آیا سطح اسید اوریک یا کلسیم افزایش یافته است یا خیر.

انواع مختلف سنگ ادراری وجود دارد ولی اغلب سنگها از جنس اگزالات کلسیم هستند. 2. اغلب خون در ادرار وجود دارد. سنگ های کلیه اغلب هیچ علت قطعی ندارند اما مجموعه فاکتورهایی باعث افزایش ابتلا به سنگ کلیه میشوند. قبلا در قاعده تاج ملکه ولیعهد نیز قرار گرفت اما در سال 1914 برداشته شد. این سنگ منطق متانت و خویشتن داری را امکان پذیر می کند اما انرژی شور و آتش معنویت و تدبیر را منتقل می کند. 2- چرا امروزه تلاش می شود تا انرژی های نو ، جایگزین سوخت های فسیلی شود ؟

دیدگاهتان را بنویسید