روشهای نوین کاشت مو

ممکن بیشتر از 8 هفته به طول بیانجامد. به علاوه پیرسینگ لاله گوش نیاز به مراقبت زیادی دارد و دوره درمان آن ممکن است تا چند ماه طول بکشد. به علاوه دوره درمان پیرسینگ تراگوس نسبتا طولانی است ممکن است بیش از 6 ماه طول بکشد. لازم به ذکر است که سوراخ کردن بیش از اندازه گوش خطراتی زیادی دارد که از جمله آن میتوان به پاره شدن نرمه گوش، عفونت غضروف گوش، خونریزی، گوشت اضافه و در موارد خاص سرطان پوست اشاره کرد. اين مسئله به هيچ عنوان صحت ندارد و اصولاً ماهيت انجام کار در کاشت موی طبيعی طوری است که هيچ ارتباطی با عوامل سرطان زای پوست ندارد.

کاشت مو به روش BHT (برداشت مو از بدن) :Body Hair Transplant یا همان BHT به روشی از کاشت مو گفته می شود که به جای برداشت مو از پشت سر، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، و یا هرجایی از بدن که قابلیت برداشت مو داشته باشد استفاده می شود. در انتهای آنتی­هلکیس و در محل رسیدن آن به بخش حلزونی گوش، یک برجستگی غضروفی وجود دارد که در اصطلاح به آن پایه­ی آنتی­هلیکس گفته می­شود. به این غضروف در اصطلاح آنتی­هلیکس هم گفته می­شود.

پیرسینگ حلزونی در دو نوع داخلی و خارجی انجام می­شود که هر کدام زیبایی­های خاص خود را دارد. اکثر افرادی که به پیرسینگ گوش علاقه دارند، این پیرسینگ را به عنوان اولین قدم انتخاب میکنند. روشهای دیگری نیز برای ترمیم مو در بازارهای جهانی وجود دارد که به مراتب عوارض کمتری نسبت به کاشت مو دارد، در هوپومگ با مزایا و معایب هر یک از این روش ها میتوانید آشنا شوید تا بهترین روش ترمیم مو را برای خود انتخاب کنید.

بنابراین توصیه می­شود که برای انجام پیرسینگ گوش به مراکز معتبر و افراد متخصص مراجعه کنید تا نتیجه­ی عمل بهتر و عوارض بعد از آن کمتر باشد. در صورتی که همچنان از محل پیرسینگ گوش مطمئن نیستید یا نسبت به عوارض پیرسینگ گوش مثل عفونت پیرسینگ گوش ، خونریزی یا حساسیت به پیرسینگ نگرانید، میتوانید از پیرسینگ موقت گوش استفاده کنید. در مجموع بهتر است برای پیرسینگ حلزونی از گوشوارههای میخی با سوزنی ظریف استفاده کنید تا از بزرگتر شدن سوراخ پیرسینگ جلوگیری شود.

برای پیرسینگ حلزونی بهتر است از گوشوارههای میخی با سوزن ظریف استفاده شود تا سوراخ پیرسینگ بزرگتر نشود. به طور مثال برخی از افراد تمایل دارند تا چند سوراخ در ریشه­ی هلیکس (بخشی که در مجاورت صورت قرار دارد) ایجاد کرده و زیورآلات ظریف را به آن آویزان کنند. استفاده از یک حلقه­ی براق، یک آویز دمبلی یا جواهرات ظریف می­تواند جذابیت بالایی به این پیرسینگ ببخشد. سوراخ کردن قسمت­های پایینی نرمه­ی گوش می­تواند احتمال پارگی را افزایش دهد.

تحقیقات نشان داده ­است که در سن ۳۵ سالگی، دو سوم مردان تا حدی دچار ریزش مو می­شوند، این تعداد در ۵۰ سالگی به ۸۵ درصد مردان افزایش می­یابد. لازم به ذکراست که اگر کاشت مو توسط افراد فاقد صلاحيت علمی برای انجام اين کار حساس انجام شود احتمال آسيب رسيدن به موهای موجود فرد وجود داشته و ممکن است اين موها دچار ريزش شوند ولی در هر حال ريزش موی ژنتيکی وی تحت الشعاع قرارنمی گيرد و سيرخود را طی می کند.

و کاشت و قرار دادن آن در ناحیه های کم پشت و قسمت هایی که دچار کچلی و طاسی شده را کاشت مو گویند. گاهی ممکن است فرد داوطلب کاشت مو به روش BHT، در ناحیهی ریش خود نیز از بانک موی مناسبی برخوردار نبوده و یا نخواهد از آن استفاده کند. ادعا می شود چون پلاسما تغلیظ شده است غنی ازفاکتورهای رشد بوده ومی تواند ریشه مو را تقویت کند. موهای کاشته شده پس از 4-3 ماه شروع به رشد می کند و پس از 9 ماه حجیم و خوش حالت می شود. قبل از جراحی کاشت و پیوند مو، باید ذهن خود را آماده کنید که میزان رشد مو در هر فردی متفاوت است.

۶- اقدامات احتیاطی پس از جراحی حیاتی هستند. چرا که این داروها احتمال خونریزی را حین جراحی و بعد از آن، افزایش می دهند. زیرا رعایت مسائل بهداشتی و ضدعفونی بودن دستگاهها و ابزارهای کاشت مو تاثیر چشمگیری در کاهش عوارض کاشت مو و همچنین افزایش احتمال موفقیت در پیوند مو دارد. بهتر است سوراخ نزدیک انتهای پایینی نرمه نباشد، زیرا احتمال پارگی را افزایش میدهد. سوراخ کردن نرمه گوش رایجترین نوع پیرسینگ است که از گذشتههای دور در فرهنگ ما وجود داشته است.

این پیرسینگ به دلیل استفاده از همین میله بلند و خاص به نام پیرسینگ صنعتی یا داربستی شناخته میشود. در پیرسینگ اوربیتال گوشواره اغلب به شکل قلب، گل و در حالت کلی یک منحنی بسته است؛ در حالی که در پیرسینگ صنعتی از گوشوارههایی با شکل دمبل یا میله استفاده میشود. این در حالی است که برخی افراد، استفاده از پیرسینگ بینی را نوعی ناهنجاری فرهنگی تلقی میکنند. این در حالی است که در نوع خارجی، معمولاً یک حلقه­ی بزرگ از سوراخ ایجادشده در بخش حلزونی گوش عبور داده میشود. این نوع پیرسینگ از دیواره ی بین دو حفرهی بینی عبور میکند و معمولاً به شکل یک حلقه میباشد.

البته از نظر ظاهری این پیرسینگ جذابیت بالایی دارد و به همین جهت برخی از افراد با وجود دردسرهای زیاد باز هم به آن علاقهمند هستند. اما از آنجا که ناراحتی­های پس از انجام آن زیاد است و احتمال عفونت زیادی هم دارد، روش چندان محبوبی به شمار نمیآید. کاشت مویکی از روشهای نوینی است که برای درمان بیمویی حرف اول را میزند، اما برای انجام این کار از چند روش میتوان استفاده کرد اما بهطور کلی مو از ناحیهای از بدن شخص برداشته و آن را انتقال یا پیوند به نواحی دیگر از بدن میدهند.

البته تمامی این مسائل پس انجام عمل ، از سوی پزشک برای شما تشریح و توضیح داده می شود و جای هیچ نگرانی نیست. خوشبختانه پیوند مو عوارضی به همراه ندارد در گذشته عوارض کاشت مو خفیفی همچون،خونریزی و تورم و سوزش وجود داشت که خوشبختانه با وجو روش sutتمامی این موارد جزئی هم از میان برداشته شد و تا به حال هم هیچ گزارشی حاکی بر آسیب این روش داده نشده است. در این مطلب اطلاعات دقیقی راجع به کاشت مو و روشهای مختلف آن در اختیار شما قرار خواهیم داد، پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید