سنگ تراورتن چیست؟

در حدود ۵ درصد جراحی های کیسه صفرا نیاز به جراحی باز می باشد. در این جراحی جراح چند برش کوچک بر روی شکم می دهد و وسیله جراحی را داخل می کند و یک دوربین ویدئویی بسیار کوچک درون شکم قرار داده می شود که یک نمای بسته از اندامها و بافتها را به جراح می دهد. به این نوع جراحی، جراحی باز گفته می شود چرا که در آن جراح یک برش ۱۲ الی ۲۰ سانتی متری در شکم می زند تا کیسه صفرا را بردارد.

جراح در حالیکه به نمایشگر نگاه می کند از این وسایل برای جدا کردن دقیق کیسه صفرا از کبد، مجاری و سایر ساختمانها استفاده می کند. دیابت: افرادی که دچار دیابت هستند عموماً دارای سطوح بالا از اسیدهای چربی به نام تری گلیسرید هستند. همانطور که هر فروشنده یا خریدار الماس می داند یکی از مهم ترین مراکز تجارت الماس در دنیا بلژیک است. سنگهای صفراوی اشیایی شبیه به سنگ هستند که در مجاری کیسه صفرا یا مجاری صفراوی ایجاد میشوند (سیستم لولهای مانند در کبد). به صورت خلاصه باید بگوییم که آنها در اصل واسطه تبدیل، نیرومندی و تبادل انرژی در بین طبیعت با طبیعت و همینطور انسان ها می باشند.

امواج صوتی از کیسه صفرا، کبد و سایر ارگانها مانند رحم باردارباز می گردند و پژواک آنها پیامهای الکتریکی ایجاد می کند که می توانند تصویر عضو را در یک نمایشگر ویدئویی ایجاد کنند. کاهش وزن سریع: از آنجا که بدن چربی را طی کاهش وزن سریع متابولیزه می کند، این مسئله باعث می شود که کبد کلسترول اضافی را به درون صفرا ترشح نماید که می تواند باعث ایجاد سنگ صفراوی شود. کیسه صفرا برای رد کردن سنگهایی که مسیر را مسدود کردهاند به شدت منقبض شده که باعث ایجاد اسپاسم و درد در آن میشود (یا در برخی موارد گرفتگی و انقباض کیسه صفرا).

با توجه به اینکه دسترسی به انواع سنگ های طبیعی قیمتی به دلیل کمیاب یا نایاب بودنشان به صورت حضوری کار چندان راحتی نیست، بنابراین شاهد عرضه این محصولات توسط سایت های معتبر می باشیم. بزرگترین دلیل ابتلاء به سنگ کلیه تولید کمتر از یک لیتر ادرار در روز است، به همین دلیل بروز سنگ کلیه در نوزادان نارس که مشکلات کلیوی دارند بسیار شایع است. شاید در سالیان گذشته و دراوایل استفاده از این وسیله، توجیه پزشکی برای آن وجود نداشت و فرد با توجه به مشکلاتی که در پای خود مانند ترک پا داشت و پس از استفاده از آن احساس راحتی میکرد، به استفاده از سنگ پا روی میآوردند.

البته حکاکی روی سنگ یشم در هر فرهنگی معنای متفاوتی داشته. از سنگ تراورتن در موارد بسیاری استفاده می شود. حتی اگر دستان مرد ناهموار نباشد ، او اطمینان حاصل می کند که همه کارها را برای سخت و سخت بودن آنها انجام می دهد. وزن مناسب و جاگیر نبودن سنگ پا برقی این امکان را فراهم میکند تا هنگامی که در سفر هستید نیز از آن استفاده کنید. این نوع همیشه دارای آب حتی تا 30% وزن خود است ویژگی با ارزش پدیده اپالسنس یوده و رنگهای آن در زوایای مختلف طیف نوری به شکل های متفاوتی دیده شود.

تمامی اعدادی که از جدول راپاپورت به دست میآید، ارزش یک قیراط از الماس میباشد. تنها روش استانداردی که در تمام دنیا مورد تایید می باشد جراحی کیسه صفرا با روش لاپاروسکوپی می باشد. محتملترین علت این است که چاقی تمایل دارد میزان نمکهای صفراوی را در صفرا کاهش دهد و در نتیجه کلسترول بیشتری باقی بماند. الماس هایی که با روشهای HPHTتولید میشوند، در حقیقت الماس هایی هستند که زودتر از موعد به سطح زمین رسیده، پروسه تشکیل آنها تکمیل نشده و از طریق این فرایند آنها را کامل میکنند. با شکست نسبی حملهٔ پنجم در از میان بردن نیروی رزمی احمدشاه مسعود، وزارت دفاع و خاد دولت کمونیستی افغانستان به احمدشاه مسعود اولتیماتوم میدهند تا تسلیم گردد در غیر آن به «عملیات خارقالعاده» دست خواهند زد.

زير کن : زير کن به دليل خواص اپتيکى بسيار جالب مانند قدرت زياد شکست و پراکندگى نور، درخشش فوق العاده مورد توجه فراوان بوده است. در ای آر سی پی، بیمار یک آندوسکوپ را (که لوله ای انعطاف پذیر، دراز و چراغ دار است و به یک کامپیوتر و نمایشگر تلویزیونی متصل است) فرو می دهد. بیمار یک آندوسکوپ را (که لوله ای انعطاف پذیر، دراز و چراغ دار است و به یک کامپیوتر و نمایشگر تلویزیونی متصل است) فرو می دهد. گاهی اوقات دشوار است تمام اطلاعات ارائهشده در طی یک قرار ملاقات را درک کرده و به خاطر بسپارید.

در نگاه اول،ممکن است نتوان تفاوت سنگ واقعی را از انواع مختلف سنگهای تقلبی تشخیص دهید، بنابراین نیاز است کارهایی بیش از یک نگاه ساده را انجام دهید تا تفاوتشان را تشخیص دهید. سونوگرافی می تواند وجود کوله سیستیت حاد را هم تشخیص داده و از این طریق به درمان زودهنگام کمک نماید. این خاصیت پراکندگی همان چیزی است که به الماس ها “آتش” رنگارنگ می دهد. هورمون استروژن: به نظر می رسد، استروژن اضافی در حاملگی، درمان جایگزین هورمونی یا داروهای جلوگیری از بارداری، سطح کلسترول را در صفرا افزایش و حرکت کیسه صفرا را کاهش می دهند که که این هر دو مورد می توانند منجر به سنگ صفراوی شوند.

یکی از عوامل زمینه ساز بروز سنگ کلیه کم تحرکی است.کم تحرکی که مثلاً در هنگام بیماری یا ناتوانی رخ می دهد، می تواند سبب برداشت کلسیم بیشتری از استخوان شده ، لذا غلظت کلسیم در ادرار افزایش می یابد. روزه داری: روزه داری حرکات کیسه صفرا را کاهش می دهد و باعث تغلیظ زیاده از حد صفرا و کلسترول می شود که می تواند منجر به تشکیل سنگ صفراوی گردد. در بیماران با کلهسیستیت گانگرنه و یا آمفیزماتو که به درمان طبی جواب نمیدهند به هر صورت و علیرغم ریسک بالا باید عمل جراحی کلهسیستکتومی انجام شود.

● آزمایشات خونی. آزمایشات خونی می تونند برای مشاهده علائم عفونت، انسداد، پانکراتیت یا زردی استفاده شوند. نشانه های سنگهای صفراوی شبیه حمله قلبی، آپاندیسیت، زخمها، سندرم روده تحریک پذیر، فتق نافی، پانکراتیت و هپاتیت هستند. کدر بودن نشانه ای از وجود چرک در ادرار یا پیوری است. افرادی که به سرعت یا به میزان زیادی وزن کم می کنند. ارتفاع سطح زمین آن 2217 متر از سطح بحر بوده و در نقاط مرتفع به 6 هزار متر از سطح بحر می رسد.

اگر سنگهای صفراوی در مجاری صفراوی باشند، پزشک (معمولاً یک متخصص گوارش) ممکن است از ای آر سی پی ( ERCP)برای تعیین محل سنگها و برداشتن آنها پیش از جراحی یا در حین آن استفاده نماید. یا مجرای صفراوی مشترک آسیب دیده ممکن است باعث نشت صفرا و عفونت بالقوه خطرناک و دردناکی بشود. بیشترین عارضه جراحی کیسه صفرا آسیب به مجاری صفراوی است. آسیب بزرگ خطرناکتر است و نیاز به جراحی اضافی دارد. امواج صوتی از طریق یک وسیله دسته دار که تکنسین روی شکم می خزاند به کیسه صفرا می رسند. در واقع جهانیان روی کوهی از الماس نشسته اند ولی امکان استخراج ان را ندارند.

سپس مجرای صفراوی مبتلا تعیین محل می شود و ازوسیله ای روی اندوسکوپ برای قطع مجرا استفاده می شود. ای آر سی پی برای مشخص کردن محل و برداشتن سنگها از مجاری استفاده می شود. این سنگها می توانند سالها بدون هیچ علائمی وجود داشته باشند و خود به خود از بین بروند. بسیاری از سنگهای صفراوی به خصوص سنگهای خاموش تصادفی در حین انجام آزمایش برای یک مشکل دیگر کشف می شوند.

از آنجا که ماهیچه های شکمی در حین جراحی لاپاراسکوپی بریده نمی شوند، بیماران درد و عوارض کمتری نسبت به جراحی با استفاده از برش بزرگ از طریق شکم دارند. سنگ ها در داخل کلیه تشکیل شده و می توانند به سایر بخش های دستگاه ادراری بروند. این تغییر می تواند خطر سنگ صفراوی را افزایش دهد. یشم روسی با رنگ سبز اسفناجی نیز نوعی از این کانی نیمه گرانبها می باشد که در غرب دریاچه بایکال یافت می شود.

داروهای پایین آورنده سطح کلسترول: داروهایی که سطح کلسترول را در خون کاهش می دهند در حقیقت میزان کلسترول تشکیل شده در صفرا را افزایش می دهند. پزشک آندوسکوپ را به معده و سپس به درون روده هدایت می کند. به نظر میرسد ویتامین یا ویتامین C برای درمان خانگی سنگ صفرا بسیار مفید واقع می شود، زمانی که به روش تسکین درد کیسه صفرا رسید. وقتی سنگها از حالب به سمت مثانه عبور می کنند، ممکن است باعث تکرر ادرار، فشار مثانه یا درد در کشاله ران شوند. این یک جراحی بزرگ محسوب می شود و ممکن است نیاز به ۲ الی ۷ روز بستری در بیمارستان و چند هفته استراحت در منزل برای بهبودی داشته باشد.

گاهی، در فردی که جراحی برداشت کیسه صفرا شده است، چند روز، چند هفته چند ماه یا حتی سالها پس از جراحی سنگی در مجاری صفراوی تشخیص داده می شود. ورزش به کاهش وزن یا حفظ وزن سالم کمک میکند، در نتیجه سطح کلسترول کاهش مییابد. دیگر شرایط پزشکی. بیماری ها و شرایطی که ممکن است خطر ابتلا به سنگ کلیه را افزایش دهند شامل: اسیدوز کلیه ، سیستینوری ، هیپرپاراتیروئیدیسم، برخی داروها و برخی از عفونت های دستگاه ادراری. سنگ در یک سبد کوچک گیر انداخته شده و به وسیله اندوسکوپ بیرون آورده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید