سنگ کلیه – Kidney Stone

تا این قسمت اطلاعات کلی در مورد تقسیمبندی سنگها کسب کردید. نکته منفی استفاده از هر دو دارو این است که شاید سالها مجبور به استفاده از آن شوید تا سنگها به طور کامل حل شود، که ممکن است پس از قطع مصرف دارو بازگردد. جراحی ؛ در حال حاضر بهترین انتخاب برای درمان بیمار مبتلا به سنگ علامتدار کیسه صفرا عمل جراحی است.عمل جراحی می تواند به صورت باز یا بسته (لاپاراسکوپی) باشد.در روش لاپاراسکوپی ، با ایجاد چند سوراخ کوچک بر روی پوست ، کیسه صفرا به همراه سنگهای صفراوی برداشته می شود و درد و طول مدت بستری بعد از عمل در این روش کمتر است.

طول 1.5 – 1.75 برابر عرض را انتخاب کنید. به نظر می رسد چه چیزی علائم شما را بدتر می کند؟ یا ممکن است پزشک شما درمان مشکلی را که منجر به تولید بیش از حد هورمون در غدد پاراتیروئید شده است، پیشنهاد کند. هیپرپاراتیرودیسم در برخی موارد وقتی رخ میدهد که یک تومور کوچک خوش خیم در یکی از غدد پاراتیروئید شما ایجاد شده باشد یا وضعیت دیگری که منجر به تولید بیش از حد هورمون پاراتیروئید شود. آیا گزینه های درمانی دیگری برای سنگ کیسه صفرا وجود دارد؟ در گوهر هایی که با این روش تراش داده می شوند، معمولاً شکل اصلی سنگ ، تا حد زیادی حفظ می شود و در بسیاری موارد ، گوهر از نظر تراش دارای تقارن خوبی نیست اما در عوض وزن بیشتری نسبت به هم ردیفان خود دارد.

6 – کاهش سریع وزن ؛ کبد می خواهد کلسترول زیادی را به کمک صفرا خارج کند و این خود عاملی است برای تشکیل سنگ کیسه صفرا. بسته به نوع سنگی که داشتهاید، پزشک ممکن است ایجاد تغییراتی را در رژیم غذایی شما توصیه کند. مطالعات نشان دادند که یک رژیم غذایی با مکمل گرده گل، ماهیچههای تقویت نموده و وضعیت بدن انسان را بهبود میدهد. همچنین می توانید آن را در شرق یا جنوب شرقی اتاق یا خانه تان قرار دهید تا روابط شخصی خود را تقویت کرده, سلامت خود را افزایش دهید و رفاه و فراوانی را به اشتراک بگذارید.

اطلاعات شخصی کلیدی، از جمله استرس های عمده یا تغییرات اخیر زندگی را با دکتر مطرح کنید. کبد موادی را می سازد که توسط آنها کلسترول به همراه صفرا خارج می شود.حال اگر مقدار زیادی کلسترول در صفرا وجود داشته باشد و یا کبد قادر به ساخت مواد لازم جهت حمل کلسترول نباشد ، اندازه کلسترول زیاد شده و در نتیجه سنگهای صفراوی از نوع کلسترولی به وجود می آید. کبد وظیفه ساخت صفرا را دارد و بعد از ساخت از طریق مجاری صفراوی به داخل کیسه صفرا وارد می شود.

مقادیر تجمع فلزات سنگین سمی در گرده گل، عمدتاً به میزان آلودگیهای محیطی بستگی دارد. کیسه صفرا در پشت کبد (سمت راست بدن) قرار دارد.شکل آن شبیه گلابی است.کیسه صفرا محل نگهداری صفرا است.وظیفه کیسه صفرا عبارتست از ذخیره صفرای ساخته شده در کبد و کمک به هضم و جذب چربی ها در روده کوچک. طول ۷ تا ۱۰ سانتیمتر و فضای کیسه مانند دارد که وظیفه ذخیره صفرا را بر عهده دارد.

آیا این احتمال وجود دارد که سنگ های صفراوی من بدون درمان از بین بروند؟ سنگ توپاز در هند برای درمان لوزه ها ، سرفه های بزرگ و اوریون استفاده می شود. از آنجا که توپاز نماد عشق و محبت است، هدیه دادن جواهراتی که با توپاز زینت داده میشوند در بسیاری از کشورها مرسوم است. در گذشته تراش دادن این سنگها بیشتر بهصورت سنتی و با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام میشده، اما امروزه تکنولوژی در صنعت جواهر سازی نیز تحولاتی ایجاد کرده و سبب صنعتی شدن برش برلیان است.

از آنجایی که قرار ملاقات ها می توانند مختصر باشند، و از آنجا که اغلب اطلاعات زیادی برای پوشش دادن وجود دارد، ایده خوبی است که به خوبی برای مشورت با پزشک آماده باشید. سنگ های آذرین در اغلب منابع به دو گروه کلی آذرین درونی و بیرونی تقسیم می شوند. این نوع سنگها از مواد زائد هموگلوبین به وجود می آید.(هموگلوبین پروتئینی است در خون که اکسیژن را حمل می کند)پس از تخریب ، هموگلوبین تبدیل به بیلی روبین شده و در خون آزاد می شود و توسط کبد و صفرا از بدن خارج می شود.

باتوجه به اینکه در این روش از دوربین های خاص استفاده می شودو امکان بزرگنمایی تا ۱۸برابر وجوددارد، دید جراح بسیار بهتراز جراحی باز می باشد واحتمال چسبندگی بعداز عمل بسیارکمتراست وبیمار پس از عمل زودتر می تواند شروع به خوردن کند . جراح عمومی میتواند عمل لاپاراسکوپی را انجام دهد. در جراحی لاپاروسکوپی کیسه پس از ایجاد ۳یا ۴ سوراخ ۰٫۵-۱ سانتیمتری با دوربین های مخصوص واردشکم شده و توسط وسایل و سیستم های پیشرفته عمل جراحی جهت بیماران انجام می شود . سیستم درجه بندی رنگ D-Z در GIA پذیرفته شده ترین سیستم درجه بندی رنگ الماس در دنیا است.

سیستم صفراوی خارج کبدی در هفته 5 بارداری قابل تشخیص است. پس از اقدامات فوق، بیمار برای عمل جراحی آماده میشود که بهتر است در طی چند روز (4-1 روز اول) انجام شود اما در شرایطی که وضعیت بیمار برای عمل جراحی مناست نیست و با تعویق عمل وضعیت بیمار قابل بهبود است، بهتر است عمل جراحی را به 8-6 هفته بعد موکول کرد. بعد از اینکه پزشک تشخیص داد که فرد، مشکوک به ابتلا به سنگ کیسه صفرا است تعدادی آزمایش ها و روش های تشخیصی را برای انجام نسخه می کند.

مواد شیمیایی، اسید و چربی ها به این سنگ آسیب وارد می کند. صفرا، به هضم چربی کمک میکند اما وجود خود کیسه صفرا الزامی نیست. صفرای وارد شده در کیسه صفرا به مرور تغلیظ می شود و بعد از ورود مواد غذایی به روده باریک خصوصاً ابتدای روده صفرا با تحریک عصبی کیسه صفرا فشرده می شود و صفرا وارد روده می شود تا به هضم چربی ها کمک کند. برداشتن کیسه صفرا پیامد منفی جدی برای سلامت فرد ندارد اما ممکن است به بروز اسهال و هضم ناقص چربی منجر شود.

گاهی باکتری های موجود در روده وارد مجرای صفراوی شده و بیلی روبین را تغییر میدهند.اگر بیلی روبین تغییر یافته با کلسیم و سپس با چربی موجود در صفرا ترکیب شود، سنگ های صفراوی را تشکیل می دهند که نرمتر از نوع سیاه است. گاهی اوقات درک تمام اطلاعات ارائه شده در یک قرار با پزشک دشوار است. این تاجی است که در بیشتر عکسها نیز معمولا روی سر پادشاهان قجار دیده می شود. آب با اکسیژن سنگین، در حالت معمول H218O است که به صورت تجارتی در دسترس است و بیشتر برای ردیابی به کار برده میشود. اسید مالیک موجود در آب سیب یک پاک کننده قوی است که در تخریب سنگهای صفراوی و پاکسازی کیسه صفرا موثر است.

برای این منظور روز خود را با نوشیدن یک لیوان آب مخلوط شده با آب یک لیموترش تازه آغاز کنید. با این روش میتوان سنگهای بزرگ را شکست یا برداشت . دارو درمانی به صورت خوراکی برای از بین بردن بعضی از انواع سنگهای کوچک داده می شود ، اما برای دارو درمانی زمان طولانی لازم است تا اثر داروها ظاهر شود و سنگ ها ممکن است بعد از قطع دارو دوباره ایجاد شوند. چه مدت طول می کشد تا پس از جراحی کیسه صفرا بهبودی حاصل شود؟

در طول EUS، پزشک یک لوله نازک و انعطاف پذیر (اندوسکوپ) را از دهان و از طریق دستگاه گوارش شما عبور می دهد. علائم شما چقدر طول می کشد؟ آیا این احتمال وجود دارد که علائم من به دلیل چیزی غیر از سنگ کیسه صفرا باشد؟ ولایت پنجشیر تا ۱۲ شهریور ۱۴۰۰، تحت کنترل جبهه مقاومت در برابر طالبان قرار دارد و تنها ولایت افغانستان است که پس از سقوط کابل به کنترل طالبان و امارت اسلامی افغانستان در نیامده است. زمان ملاقات شما با پزشک محدود است، بنابراین تهیه لیستی از سوالات به شما کمک می کند تا از قرار ملاقات خود نهایت استفاده را ببرید.

در موارد بسیاری سنگ صفراوی علامتی ایجاد نمی کند و بطور اتفاقی در سونوگرافی یافت می شود. در این عکس ها، هر سنگ با نما وجلوه خاصی دیده می شود و این برای تشخیص نوع آن، کمک کننده است.اکثر سنگ ها نمی توانند اشعه ایکس را از خود عبور بدهند، بنابراین عکس شان در رادیولوژی به شکل سایـه و«کدورت» می افتد. وقتی که این سنگ، مجاری صفراوی را مسدود میکند، به طور ناگهانی درد در سمت راست و بالای شکم بروز پیدا میکند که به آن «حمله کیسه صفرا» یا «حملات صفراوی» گفته میشود. همان طور که گفته شد سنگ الماس یک سنگ قیمتی بسیار زیباست که قرن ها مورد استفاده قرار می گرفته است، و هم اکنون نیز شاهد استقبال ویژه ای از آن در میان مردم هستیم.

نماهای ساختمانی اکثرا در ارتفاع هم نیاز به اجرای سنگ دارند و همه به این موضوع واقف هستیم که هر چه ارتفاع بالاتر رود، مقدار فشار نیروی جاذبه بیشتر خواهد شد. 1 – مهمترین علامت وجود سنگ کیسه صفرا ، درد در ناحیه معده یا بالای شکم و زیر قفسه سینه می باشد.که این درد در بالای شکم به وجود آمده است و به قسمت راست قفسه سینه یا شانه ها کشیده می شود.درد به گونه ایست که بیمار خود را به سختی حرکت می دهد و از تنفس عمیق و راحت جلوگیری می کند.درد حدود سی دقیقه بعد از هر وعده غذایی رخ می دهد و بیشتر در شب اتفاق می افتد و بیمار نمی تواند خواب آرامی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید