طرز تهیه دوغ محلی با شیر : به روش خانگی و قدیمی

خامه شیر پوست را نرم میکند، در حالی که عسل آن را تمیز میکند و مانع بروز آکنه می شود و یکی از مواد بسیار مغذی برای پوست و مو و یک آبرسان طبیعی است که با خاصیت ضد قارچی و ضد باکتریایی خود، پوست سر شما را تمیز و لایهبرداری ملایم میکند. انجام این عمل بستگی به سلیقه و پذیرش مصرفکننده دارد و بهتر است گاز اضافه شده، طبیعی باشد. پس بهتر است از این ماده التهاب زا دوری کنید. پس تا می توانید از آن دوری کنید. دوغ تأمین کننده یک چهارم نیاز روزانه ی بدن به کلسیم و حاوی ویتامینهای ب۲ و ب۶ و ب۱۲ است و از این رو قویکننده استخوانها میباشد. همچنین، این پنیر، طعم خوبی به سبزیجات میدهد و برای تهیه انواع سوفله سبزیجات مناسب میباشد. علاوه بر آن طعم بدی در دوغ ایجاد می کند . برخی محصولات لبنی سنتی مانند پنیر، ماست و سرشیر، رگههای تلخی در طعم خود دارند. تماس کودکان، سالمندان و خانمهای باردار با شیر سنتی و غیرپاستوریزه میتواند سلامت آنها را به خطر بیندازد زیرا بیماری تب مالت بدون هیچ سروصدایی و به مرور زمان در فرد بروز میکند؛ مخصوصا در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفتری دارند… به همین دلیل دوغهای سنتی گزینه مناسب تری نسبت به دوغهای گازدار هستند.

شیر گاومیش به دلیل دارا بودن مواد چربی و جامد بدون چربی زیاد ارزش غذایی بیشتری نسبت به شیر گاو دارد. جالب است بدانید کودکان زنان حامله­ای که در دوران بارداری خود، روزانه حداقل ۱۵۰ میلی­گرم شیر می­نوشند، در هنگام تولد هم وزن بیشتری داشته و سریع­تر از نوزادانی که مادران آن­ها در دوران بارداری شیر مصرف نکرده­اند، رشد خواهند کرد. اما یادتان باشد که انجام این فرایند باعث کاهش ویتامین­های محلول در چربی مانند A، D، E و C که بسیار هم در دوران بارداری زنان مورد نیاز است، خواهد شد. وزارت کشاورزی کشور به زنان باردار توصیه می­کند تا روزانه سه فنجان شیر و یا دیگر محصولات لبنی را به طور منظم، در دوران بارداری خود مصرف کنند. جالب است بدانید که چربی اشباع شده در این نوع شیر گاو از طریق فرایندی گرفته شده و به مصارف دیگر می­رسد. در این بخش، چند مثال از محاسبه حجم کره را حل میکنیم. مصرف غذاهایی مانند آشهای سنگین، غذاهای پر از کشک، ماکارونی، تنماهی، ماهی و تهدیگ برای وعده سحری اصلا توصیه نمیشود و حتی بهتر است در وعده سحری کمی حجم برنج کم شده و بیشتر از نان استفاده شود.سالاد کاهو، سالاد گوجه و خیار یا سبزی خوردن.

خامه قنادی که در شیرینیهای تر و نان خامهای به کار میرود همان خامهای است که در وعده صبحانه استفاده میشود؟ هر چه خامه پرچرب تر باشد، سفت تر و غلیظ تر بوده و بر میزان ویتامین های محلول در چربی نظیر ویتامین های A، E و D آن افزوده می شود. دوغ دارای ویتامین های B و D است از اینرو می تواند در تامین این ویتامین ها به بدن کمک نماید. این به لطف ویتامین ها و مواد مغذی زیادی است که برای سلامتی پوست ضروری هستند. با این حال، طبق گفته دکتر تگز برخی از این ادعا ممکن است نیاز به مطالعات کامل تر داشته باشند، قبل از آن که بتوان اعتبار قانونی علمی و همه جانبه به آن ها داد. ماست باید قبل از اضافه شدن به دمای محیط رسیده باشد. سن که بالا میرود رگها میل زیادی به ضخمیم شدن پیدا کرده و خاصیت ارتجاعی و نرمی خود را از دست میدهند. از آنجا که سرشیر نوعی چربی سبک بوده و به تدریج روی شیر جمع میشود میتواند مقدار بیشتری از چربی شیر را در خود جای دهد و مصرف آن در درازمدت به رسوب چربی در اطراف رگها منجر خواهد شد و چون مقدار زیادی کلسترول دارد به تدریج به دیواره عروق لطمه میزند.

علاوه بر این موارد، نتایج مطالعات اخیر محققان نشان می­دهد که نوشیدن منظم شیر در طول دوران حاملگی می­تواند مزایای زیادی برای جنین داخل رحم مادر داشته باشد، چون به نظر می­رسد که سطح انسولین موجود در جریان خون این کودکان تا اواخر دوران نوجوانی بالا خواهد بود. همچنین این حالت نشان میدهد که شما در مواجهه با مخالفان، قوی هستید.نماد شیر در فال قهوه نشان از برتری شما در حوزه کاری و ماموریتهایتان دارد. بعد از ماست، مصرف شیر با احتیاط فراوان و جوشاندن ۵ دقیقهای توصیه میشود؛ به این ترتیب که باید مقداری آب به شیر اضافه کنید و ۵ دقیقه روی حرارت، آن را هم بزنید تا هم آب آن تبخیر شود، هم شیر تاحدی سالمسازی شود. عسل و خامه شیر را مخلوط کنید و آن را بر روی صورت بزنید ۲۰ دقیقه بعد بشویید. دوغ هم به صورت خانگی و در هم آماده در فروشگاه قابل تهیه است. املاح شیر گاومیش و پروتئین شیر گاومیش از شیر گاو بیشتر است. بسیاری از شیرها که مصرف می کنیم ترکیبات نسبتا مشابهی دارند. مصرف سایر محصولات لبنی مانند خامه و سرشیر به دلیل خامخواری و افزایش خطر بیماریزایی توصیه نمیشود. سرشیر و غذاهای چرب و سرخ کرده، انواع گوشت قرمز پرچرب، کله پاچه، سس مایونز، لبنیات پر چرب، سوسیس و کالباس، مواد غذایی کنسرو شده، چیپس، پفک، دل، جگر، قلوه، زرده تخم مرغ، خامه از جمله غذاهای غیر مجاز برای بیماران دیابتی نوع دو است.

دیدگاهتان را بنویسید