علائم و راه های دفع و درمان سنگ کلیه چیست؟

از آنجا كه نور زیبایى را به گوهر یا كانى مى دهد، زیاد دور از شگفتى نخواهد بود كه انسانهاى دوران گذشته نور را پرستش مى كردند و لذا پیدایش برخى خرافات در مورد گوهرها نیز سرچشمه اى از نور دارد . هیچکدام از گوهرها به اندازه الماس بیشترین بهره مندی از این مشخصه ها را ندارد و قطعاً درجه برترین و گرانترین را داراست. در آن سال قزاقستان دارای ذخایر اورانیوم به میزان تقریبی 304 هزار تن بود که این کشور را به بزرگترین ذخایر اورانیوم در جهان تبدیل کرد. منابع ارزیابی شده آن ۸۸/۳ میلیون قیراط براورد شده که شامل ۷۰/۱ میلیون تن عیار ۱/۲۶ قیراط در هر تن میباشد.

یک مسئول شرکت استخراج تالک در ننگرهار که نمیخواهد نامش برده شود، به بیبیسی گفت داعش بر معادن کنترل ندارد اما طالبان از این معادن محصول میگیرد، همچنین به گفته او دولت افغانستان از هر تن تالک، ۶۰۰ افغانی و طالبان ۸۰۰ کلدار (حدود ۷ دلار امریکا) مالیات میگیرد. این پوسته كه معمولا از تركیب بریلیوم و پلونیوم ساخته میشود، نوترونهای آزادی را كه از فرایند شكافت هسته ای به بیرون میگریزند، به داخل این فرایند بازمی تاباند. سنگ فیروزه اولین هدیه ای بود که خداوند از طریق جبرئیل به رسول اکرم(ص) در غار حراء داد. پیشتر، گلوبال ویتنس نیز گفته بود درآمد طالبان از استخراج و تجارت تالک در ننگرهار در سال به حدود ۴ میلیون دلار و سهم داعش به صدها هزار دلار میرسد.

اتحادیه شرکتهای استخراج و پردازش معادن تالک ننگرهار اما این ادعا را تکذیب کرده است. سنگ فیروزه خوف و وحشت را از انسان دور می سازد. این سنگ ما را در برابر حوادث و بلایا محافظت می کند. همهی الماسها – جز چند نوعی از آن – عایقند و بعضی از آنها هنگامی این خاصیت را از دست میدهند که آنها را با رادیو اکتیویته بمباران بکنند، ولی به شرطی که جریان برق نیز به همان میزان رادیو اکتیویته باشد.

او در پاسخ به این پرسش که اگر درآمد تالک بسیار پایین است، چرا این معادن همچنان فعالند، توضیح داد: ما در تلاش هستیم از معادن افغانستان یک نقشه تهیه کنیم و تا وقتی که برآورد درستی از این معادن نداشته باشیم نمیتوانیم آنها را تعطیل کنیم. اگر الماس را از ۱۷۰۰ تا ۱۸۰۰درجهی سانتیگراد حرارت بدهند یکباره مبدل به گرافیت میگردد ولی اگر آن را ۱۰۰۰ درجهی سانتیگراد حرارت بدهند این تبدیل تا حدی ممکن است انجام بگیرد و اگر در اکسیژن بگذارند و ۹۰۰ درجه سانتیگراد حرارت بدهند، آهسته آهسته میسوزد و تبدیل به اکسید دو کاربن میشود.

ترکیبی از تغییرات رژیم غذایی و شیوه زندگی و همچنین برخی از داروها ممکن است به کاهش خطر ابتلا شما به این بیماری کمک کند. ممکن است بسیار روشن، زرد مات باشد. سنگ الماس به علت همین خواص و محاسن دیگری که دارد، در نزد فیزیکدانان و شیمیدانان، موضوع بسیار جالبی برای مطالعه و تحقیق است. بیشتر این پودر به امریکا و اروپا صادر میشود و غربیها به طور مستقیم به طالبان و داعش پول میپردازند. به گزارش صمت به نقل از بیبیسیانگلیسی، ناظر جهانی در جایگاه یک سازمان مردمنهاد خبر داده بود که طالبان و داعش در استان ننگرهار افغانستان از معادن تالک پول هنگفتی بهدست میآورند.

پرویز الیشنگی، رئیس معادن ننگرهار نیز با تایید سخنان نمایندگان این شرکتها میگوید معادن تالک در ولایتهای شیرزاد، حصارک و خوگیانی به طور کامل در کنترل این شرکتها هستند هر چند این احتمال وجود دارد که به صورت انفرادی در برخی نقاط این ولایتها تفنگداران غیرمسئول از برخی شرکتها پول گرفته باشند اما پیگیری این کار در حیطه مسئولیت وزارت معادن نیست. در گذشته هر که با خود فیروزه داشته بر دیگران پیروز می شد؛ بر این اساس نام اصلی این سنگ پیروزه بوده و بعدها به فیروزه تبدیل شده است.

طیف رنگی سنگ تراورتن عباس آباد یکی از سفید ترین سنگ های تراورتن می باشد از رنگ سفید خالص گرفته تا سفید شیری و تیره ترین آن به سنگ تراورتن کرم روشن می رسد. اسپسارتین گوھری کمیاب است، اواروویت یا گارنت کروم دار به صورت بلورھای سبز سیر درخشان یافت می شود. اکثرا به علت دردهای شکم یا به علت وجود خون در آزمایش ادرار ردپای آن یافت میشود. برای درمان بیماری های شکمی درقدیم فیروزه را به صورت پودر در آوردند و به مریضی که از درد شکم رنج می برد می خوراندند.

فیروزه افسردگی های روحی و روانی را نیز درمان می کند و برای آرام کردن بیماران عصبی مؤثر است و اضطراب را از بیماران دور می کند. در میان گوهرهای گوناگونی که تاکنون شناخته شدهاند، چهار سنگ خاصیت زیبایی و استحکام و کمیابی و مطلوب بودن را بیش از سنگهای دیگر دارا هستند، بدین سبب آنها در سلسلهی گوهرها، در طبقهی خاصی قرار گرفته، سنگهای نجیب و «احجار كريمه» نامیده میشوند. مثلاً پلینی بزرگ (Pliny the Elder) دائرهالمعارف نویس رومی (۲۳-۷۹ میلادی) شش نوع الماس را در کتاب خود تشریح کرده که امروز ما فقط یکی از آنها را الماس حقیقی میدانیم.

در واقع خاصيت استحكام الماس است که این سنگ را تا این اندازه مهم و قابل توجه ساخته است. هرچه آبی تیره تر باشد ارزش سنگ بیشتر است زیرا انرژی که برای ایجاد رنگ های تیره لازم است، بیشتر خواهد بود. بی توجهی نسبت به این موضوع می تواند موجب ایجاد ترک خوردگی هایی دردناک در پاشنه پا شود و پوست پا را ضخیم و سخت کند. سرانجام ، تصور میشود كه پیوند مربوط به زیركون یا بلور کوارتز است ، اما عقاید متفاوت است. عقیق دروغین (به نام کوارتز پلی هدریک هم نامیده می شود.): داخلش شبیه عقیق است.

این سنگ باعث ایجاد شادی و نشاط در افراد غمگین و افسرده می شود و برای انجام کارهای سخت به آنها نیروی کافی را می دهد. قطعات الماس به رنگهای گوناگون یافت میشود و درجات صافی و شفافی آن هم فرق میکند، زاویهی انعکاسش ۴۲/۲ است و نگین الماس چون نور را به حد کافی میتواند پخش کند، از این رو دارای درخشندگی و لمعان مخصوصی است، در ضمن چون حرارت را خوب میتواند جذب نماید، از این رو اغلب هنگام لمس، سرد به نظر میرسد، میزان انقباض و انبساطش نیز بسیار کم است و سختی خود را حتی در حرارتی که آن را سرخ کند، نگه میدارد و همین خواص است که این اندازه الماس را مهم ساخته است.

رسول اکرم(صل الله علیه و آله وسلم):هر کس فیروزه را در روز یک بار نگاه کند پنج بار در بهشت به رویش باز می شود. فرمودند:انگشتری دیگر با نگین سنگ فیروزه باید همراهت نمایی که در بین طوس و نیشابور شیری با تو روبه رو می شود و قافله را از راه رفتن باز می دارد، به سوی آن شیر رفته و انگشتر را نشانش می دهی، به او بگومولای من می گوید از راه کنار برو. الماس بیرنگ، اگر در تشعشعات قوی رادیوم یا سیکلوترون Cyclotron قرار بگیرد، به رنگ سبز در میآید ولی اگر به اندازهای حرارت دهند که سرخ گردد، شفافی و بیرنگی خود را باز مییابد.

دیدگاهتان را بنویسید