علائم و نشانه های سنگ کلیه (urolithiasis) + انواع، روش درمان خانگی، داروها و..

به عنوان مثال شهابسنگ ۱۲٫۴ کیلوگرمی کندریتی نوع H6 که در ۹ اکتبر ۱۹۹۲ بر روی یک اتوموبیل شورلت ملیبو سقوط کرد، با قیمت ۱۰۰ الی ۲۰۰ دلار به ازای هر گرم معامله میشود. درست است که در ایران معادن سنگ وجود دارد اما وسایل استخراج از خارج وارد میشود. این معدن از سال ۱۹۷۱ یکی از قدیمی ترین معادن الماس در دنیا است که در منطقه بوتسوانا قرار گرفته است و عمقی در حدود ۲۵۰ متر دارد که پیش بینی می شود تا ۴۵۰ متر تا سال ۲۰۲۶ برسد.

این تجار برای حفظ الماس از متجاوزان آلمانی، آنها را با توافق دولت بریتانیا در سازمانی که بعنوان دفتر مراسلات الماس نامیده میشد، قرار دادند که این سازمان الماسها را ثبت کرده و تا پایان جنگ نگهداری کرد. این معدن دارای دو مالک Debswana Diamond و De Beers است و از سال ۱۹۸۲ در حال تولید الماس است و ۷۰ درصد از درآمد دولت بوتسووانا را شامل می شود. این معدن شامل Udachnaya Pipe، Zarnitsa Pipe و Verkhne-Munskoe است که برآورد شده است از سال ۲۰۱۸، ۱۶۴.۴۶ میلیون قیراط الماس تولید کرده باشد.

حتی نگارندهی این مقاله طی یک ماه گذشته دهها پرسش با موضوعات مختلف خرید و فروش شهاب سنگ و نحوهی قیمتگذاری آنها دریافت کرده است. اما عوامل بسیاری در تعیین ارزش و قیمتگذاری آنها دخیل هستند. اگرچه این روشهای درمانی ممکن است به طور موقت باعث بهبودی شما شوند، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند بیماریها را درمان کند یا شرایط سلامتی را بهبود ببخشد. سنگ به خودی خود سرد است اما وقتی آن را چند دقیقه در دست بگیرید، گرم میشود.

این مورد تا حدود زیادی برای الماس نیز صدق میکند؛ با این تفاوت که کمیاب بودن الماس، کاربرد پذیری بالای آن و همچنین تقاضای بازار مصرف موجب میشود تا تعیین قیمت و داد و ستد الماسها راحت تر باشد. اولین کاربرد علمی از آب سنگین در سال در سال ۱۹۳۴ توسط دو بیولوژیست بنامهای هوسی (Hevesy) و هافر (Hoffer) صورت گرفت. همچنین پالاسیتها به خاطر زیبایی ساختار درونی به عنوان شیء کلسیونی و حتی در جواهرسازی کاربرد دارند.

افرادی که آرامش نداشته باشند و یا در معرض استرس و اضطراب قرار داشته باشند، در ملاقات با شما این آرامش درونی را احساس کرده و از بودن در کنار شما لذت می برند. اگر شما قصد کاهش وزن دارید آن را به آرامی انجام دهید. برعکس یاقوت کبود و یا روبی، اهمیت استخراج زمرد در معادن ثانویه پایین بوده و غالبا از ذخایر اولیه در شیارها، رگه و شکافها صورت می گیرد و مستقیما از سنگ مادر حاوی آن انجام می شود.

به نوع دعا و طلسماتی که روی مهره مار جهت فعال سازی انجام می گیرد اعمال مهره مار می گویند. قیراط، یکی از واحدهای اندازه گیری وزن می باشد و برای انذازه گیری جرم سنگ های قیمتی نظیر الماس،زمرد، یاقوت و مروارید به کار می رود. نوشیدن آب یکی از سادهترین روشها برای جلوگیری و دفع سنگ کلیه است، مصرف هشت لیوان آب در روز ممکن است به آسان کردن فرآیند دفع سنگ کلیه کمک کند. لازم به ذکر است این الماس کمتر از یک قیراط وزن داشت و نمونه آن در دنیا شاید کمتر از 15 عدد باشد. نوع IIa دارای نیتروژن نبوده و در نتیجه بی رنگ است و بسیار کمیاب هستند که بهترین نمونه آن الماس Cullinan می باشد.

گروه دوم هم به دو نوع IIa و IIb تقسیم می شود. نوع دوم IIb دارای اتم های برن (Boron) بوده که این نوع عناصر واسطه باعث ایجاد رنگ آبی در الماس شده و آنها را هادی جریان الکتریسیته می کند. هنگامی که گاز هگزا فلوئورید اورانیوم به داخل این سیلندر دمیده شود نیروی گریز از مرکز ناشی از چرخش آن باعث میشود که مولکولهای سبکتری که حاوی اورانیوم ۲۳۵ است در مرکز سیلندر متمرکز شوند و مولکولهای سنگینتری که حاوی اورانیوم ۲۳۸ هستند در پایین سیلندر انباشته شوند.

سنگهای کلیه در واقع رسوباتی از جنس مواد معدنی و نمک است که در کلیهها تشکیل میشود. در این مرحله سیم برداشته میشود و یک بیل هیدرولیکی گُوِه را با فشار بالا بین صفحات افقی وارد میکند تا صفحات عمودی را از هم آزاد کند، در نهایت یک جرثقیل قطعات برش خورده را جهت انتقال به فروشگاههای مصالح به یک کامیون و یا یک واگن انتقال میدهد. درخشش این برش الماس در صورت ترکیب با انواع دیگر برشهای الماس بسیار زیبا به نظر میرسد. مزوسیدریتها که دیگر دستهی شهاب سنگ های سنگی-آهنی هستند، قیمت به مراتب کمتری دارند. این گروه از شخانهها خود به دو دستهی مزوسیدریت و پالاسیت تقسیم میشوند.

همچنین اگر به دنبال ماجراجویی یافتن شهاب سنگ هستید و قصد آغاز شکار شخانهها را دارید، توصیهی ما این است که به مقالهی چگونگی پیدا کردن شهاب سنگ توجه ویژهای داشته باشید. قیمت این شخانهها در فروشگاههای سنگهای کلکسیونی نیز بین ۵ تا ۲۰ دلار به ازای هر گرم میباشد و به در برخی موارد به بهای بیشتری فروخته میشوند. در این بخش نگاهی اجمالی خواهیم داشت بر طرز استفاده و كاربری صحیح از سنگ مرمریت در طراحی ساختمان همچنین چگونگی كاربرد مرمریت با سایر سنگ های تزیینی. چرا که الماس ها می توانند مصنوعی و یا بهسازی شده باشند که قیمت الماس مصنوعی با نوع اصل آن بسیار متفاوت است.

به طور مثال اگر وزن الماس5 قیراط باشد(هر پنج قیراط معادل 1گرم می باشد) ابعاد الماس دقیقا 11 میلیمتر می شود و این نسبت برای هرگونه الماس طبیعی و بهسازی شده یکسان می باشد زیرا قانونی در مورد گوهر سنگ های طبیعی وجود دارد که آنها را از دیگر سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی متمایز می نماید. شهاب سنگها مانند دیگر سنگهای قیمتی و کلکسیونی، با وزن سنجیده میشوند.

خریدان واسطه معمولاً به ازای هر گرم مزوسیدریت، مبلغی بین ۲ تا ۱۰ دلار به یابندهی شهاب سنگ پرداخت میکنند. عمق این معدن حدود ۴۰۰ متر است که طبق برنامه قرار است تا سال ۲۰۳۴ استخراج از آن ادامه داشته باشد. Botuobinskaya هم در ۳ کیلومتری جنوب Nyurbinskaya قرار گرفته و استخراج از آن در سال ۲۰۱۵ آغاز شده است. این معدن که در ۱۶۰ مایلی جنوب غربی گابورون در قاره آفریقا واقع شده است، تا سال ۲۰۱۸ حدود ۱۶۶.۶ میلیون قیراط الماس از آن استخراج شده است. در هر صورت ارزش شخانههای کندریتی (به غیر از نمونههای نادر) کمتر از ۲۰ دلار بر گرم است.

در این کانی پدیده اپالسنس دیده نمی شود و غالبا غیر شفاف هست. به یاد داشته باشید اختلاف در سایز کاملاً قابل رویت است (حتی با نگاه غیر کارشناسانه). این در حالی است که پاها نقش عمده ای در سلامت کل بدن دارند با کمبود رطوبت و مراقبت ، ترک پاشنه پا ، ورود باکتری های مضر را به بدن آسان می کند ، حتی اگر باعث درد نشود. حدود ۹۸% از کل الماس های استخراج شده از نوع Ia بوده که اتم های نیتروژن به صورت گروهی در یک قسمت از سنگ جمع شده و باعث ایجاد رنگ زرد در الماس ها می شوند.

در نوع Ib اتم های نیتروژن در سنگ پخش شده و حدود ۱% از الماس های استخراج شده را شامل می شود و به همین دلیل هم بسیار کمیاب بوده و جزو رنگ های فانتزی محسوب شده و ارزش بالایی دارند. روسیه نیمی از این سهم از استخراج را شامل می شود. متخصص اورولوژی با تجویز آزمایشهای تصویربرداری اندازه سنگ کلیه و محل قرارگیری آن را تشخیص میدهد. درمان سنگهای کوچک حتی کلیوی کوچک نیز ممکن است دردناک باشند، اگرچه این درد معمولاً تنها چند روز طول میکشد و با خارج شدن سنگها، درد از بین میرود. به طور میانگین دفع سنگ کلیوی 31 روز زمان می برد .

دیدگاهتان را بنویسید