علت آب انداختن روی ماست و فوت و فن های درست کردن ماست

اغلب ماست های چکیده محلی ترش و میزان کلسیم آنها بالاست اما فراموش نکنید اینگونه ماست ها اغلب از شیرهای پاستوریزه نشده تهیه می شوند که می تواند مصرف کننده را به بیماری مبتلا کند. میزان کلسیم آن کمتر است و معمولا چربی بیشتری دارد، اما با چرخ کردن آن می توانید میزان چربی آن را کم کنید . او شخصیتی سخت کوش و با انگیزه دارد که گویی هیچوقت از کار کردن سیر نمیشود. همچنین، اگر زن حامله­ای در طی کل دوران بارداری خود، به طور منظم شیر مصرف کند، خطر ابتلا به بیماری پوکی استخوان در فرزند او به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت. بر این اساس بازار ماستهای پروبیوتیک در سراسر جهان رشد زیادی را نشان میدهد، به طوری که بخش قابل ملاحظهای از ماستهای عرضه شده حاوی باکتریهای پروبیوتیک است. این ماست نسبت به ماست های دیگر درجه حرارت های بالاتری را بدون وا رفتن تحمل می کند . برای نگهداری دوغ در یخچال ، باید دما را بین 4 تا 8 درجه سانتی گراد تنظیم کرد.

کلیه فرآوردههای لبنی پروبیوتیک از جمله ماست پروبیوتیک را بایستی تا هنگام مصرف، سرد نگه داشت تا هم میزان زنده ماندن باکتریهایی مفید و هم اثرات پایدار این فرآوردهها را تضمین نمود. طعم خوب این پنیر باعث شده که در غذاهایی همچون پاستا، سس پستو و انواع سالادها و سوپها استفاده شود. تولید دوغ:برای فرآوری دوغ ابتدا انواع ماست با درصد چربی مختلف و با اسیدیته بیشتر از ۱/۴ درصد برچسب اسید لاکتیک تولید و سپس حداکثر با ۵۰ درصد آب آشامیدنی مخلوط و در صورت نیاز به آن نمک و اسانس اضافه می شود. برای تاثیر گذاری بیشتر میتوانید کمی روغن زیتون نیز با ماست قاطی کنید. پروبیوتیک علاوه بر کمک به هضم بهتر غذا، مولکولهای پیچیده و ترکیباتی به مانند ویتامین و آنتی بیوتیک ها را نیز برای بدن تولید میکند. افزودن گاز دیاکسیدکربن در صورتی که تحت شرایط استاندارد بهداشتی و با رعایت اصول صحیح و مناسب تولید انجام شود، مانعی ندارد. ماست حاوی منگنز و روی میباشد که از جمله موادی ضروری برای عملکرد صحیح فولیکول های (ریشه های) مو است. این نحوه عملکرد یک اصل اساسی برای باز و بسته کردن درچه شیر برقی می باشد.

امروزه به این محصول لبنی طعم های متفاوتی افزوده می شود که هرکدام قیمت خاص خود را دارند. امروزه در ایران ماست پروبیوتیک، دوغ پروبیوتیک و نوشیدنیهای حاوی پروبیوتیک در بازار با نامهای مختلفی عرضه میشود. این آب برای پایین آوردن چربی خون بسیار مفید است و افراد دیابتی نیز می توانند آن را با خیال راحت میل کنند. دوغ دارای ویتامین های B و D است از اینرو می تواند در تامین این ویتامین ها به بدن کمک نماید. یکی از مشکلات بسیار مهم در تولید و نگهداری دوغ ، مشکل جدا شدن فازها و رسوب پروتئین ها در جریان ماندگاری محصول است که علت اصلی آن تغییرات بار الکتریکی در سطح میسل های کازئین می باشد . این ماست یکی از محبوب ترین ماست ها در سراسر جهان است. این ماست برای موارد پخت و پز ایدال است . برای این منظور ماست را روی همه موها به خصوص قسمت های خشک بگذارید و سر را با یک روسری بپوشانید و اجازه دهید نیم ساعت بماند.

باور بر این است که مصرف روزانه و منظم ماست میتواند عمر طولانی به انسان بدهد. با وجود مواد مغذی ذکر شده در ماست، مسلماً خوردن آن به صورت روزانه میتواند مزایای سلامتی زیادی برای انسان به مانند اشتهاآوری، چاقکنندگی، دفع سموم، رفع یبوست، خاصیت ضد میکروبی، خاصیت ضد سرطانی، خاصیت کاهنده چربی خون و همچنین زیبایی داشته باشد. ماست موسیر به علت وجود موسیر خواص درمانی متعددی را شامل میشود از جمله ترمیم کننده زخم ها و تسکین دهنده التهاب طحال و کبد،تاثیر مثبت آن به دستگاه اعصاب مرکزی،کاهش سردردهای میگرنی،کمک به سیستم قلبی عروقی. پنیر شامل ویتامین B1 است که سلامتی پوست را تغذیه می کند و می تواند برای پاک کردن اختلال پوست مورد استفاده قرار گیرد. به طور مثال برای تامین کلسیم مورد نیاز خود فقط به مصرف شیر اکتفا نکرده بلکه سعی کنید از 2 تا 3 ماده غذایی در این گروه استفاده کنید.ارزش غذایی پنیرپنیر به عنوان جزیی از گروه لبنیات، منبع خوبی از پروتئین، کلسیم و فسفر است.

دیدگاهتان را بنویسید