فواید دوغ چیست؟

طبع ماست چکیده: طبع ماست چکیده در طب سنتی سرد بوده، ولی دارای رطوبت یا به اصطلاح تری کمتری است. در عین حال، استامن گریگوروف دانشمند بلغاری ترکیب شیر ترش (ماست) را مطالعه کرد و در طی آزمایشات آزمایشگاهی، دو نوع باکتری اسید لاکتیک را در ماست مورد اهمیت قرار میدهد: لاکتوباسیلوس و استرپتوکوک (Lactobacillus bulgaricus و Streptococcus thermophilus). این کشف آغاز یک مطالعه علمی جدی درباره ماست بود که توسط محققان مدرن نیز تاکنون ادامه دارد. بهگزارش همشهری آنلاین، در آغاز قرن بیستم ایلیا مچنیکو، برنده جایزه نوبل در فیزیولوژی و پزشکی که به مطالعه علت سلامتی افراد صد ساله در بلغارستان پرداخته است، استفاده ماست را با امید بیشتر به زندگی برابر می داند. تحقیقات دیگری نشان داده است که شکستگی استخوان در افراد مسنی که مبتلا به پوکی استخوان هستند و در مناطقی زندگی میکنند که مصرف لبنیات، پروتئین حیوانی و کلسیوم زیاد است، آمار بسیار بالاتر دارد.

این واقعیت در دنیای مدرن، که ما مقدار زیادی مواد غذایی تصفیه شده و شیمیایی را مصرف میکنیم، از اهمیت ویژهای برخوردار است، به همین دلیل باید ماست بیشتری بخوریم. در ماست های کارخانه ای مواد شیمیایی مانند وایتکس و غیره وجود دارد و حتی خامه و یک سری چیزهای لازم آن را از آن جدا می کنند. به هر حال در این ایام که به سبب نگه داری مواد در یخچال، غذاها تا حدی فاسد می شود مصرف ماست طبیعی بهترین وسیله برای مبارزه با بیماری ها است. ماست تخلیه ی مدفوع را نیز آسان می کند زیرا در شیر، باکتری ها و میکروب های مفیدی وجود دارد این باکتری های مفید لاکتوز که قند طبیعی ماست است را به اسیدلاکتیک (کشک سیاه) تبدیل می کنند در نتیجه مدفوع نرم و پرحجم می شود و دفع آن راحت تر صورت می گیرد. این باکتریهای خوب میکروارگانیسمهای مضر را در روده بزرگ قبل از تبدیل شدنشان به مواد سرطانزا میکشند . در صورت داشتن اختلال گوارشی، ماست به یکی از بهترین مواد غذایی برای کمک به بازیابی سلامت میکرو فلور روده تبدیل میشود.

شیر را باید قبل از مصرف و یا قبل از ماست درست کردن بجوشانند یعنی وقتی به نقطه ی جوش رسید آن را تا پنج دقیقه بجوشانند و بعد که ولرم شد مقداری ماست در آن بریزند و آن را در جایی گرم نگه دارند تا ببندد. ماست غذایی کم کالری است که در هر ۱۰۰ گرم فقط ۱۰۶ کیلو کالری وجود دارد. در مغز پسته ی خام مقدار زیادی ویتامین ب 1 و 3 وجود دارد در نتیجه فرد به پرانتزی شدن ساق پا که بیماری راشیتیسم نام دارد مبتلا نمی شود البته استحکم داخل استخوان به منگنز و بروم است و گاه پرانتزی شدن پا به سبب کمبود کلسیم و فسفر است و گاه به سبب فقر ویتامین ب 3 می باشد. بقیه مخلوط مایع را داخل ظرفی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا گرم شود ولی به جوش نیاید. نمک، آب و قرص پنیر را داخل یک ظرف استیل بریزید و اجازه دهید تا قرص پنیر در آب حل شود. در این اواخر پی پی ام در نان سنگک ها زیاد شده است که خود عاملی برای سرطان است. همچنین در روایات آمده است که ماست را با آویشن مخلوط کنند و مصرف نمایند که یازده فایده دارد و یکی از آنها این است که قوه ی باه را تقویت می کند، روده را گرم می سازد و نمی گذارد که سرد و رطوبی شود.

معمولاً ماست لاکتوز کمتر و اسید لاکتیک بیشتری نسبت به شیر دارد و به همین دلیل افرادی که عدم تحمل لاکتوز دارند و نمیتوانند شیر را تحمل نمایند ، میتوانند از ماست استفاده کنند . دوغ به دلیل داشتن برخی پپتیدهای موجود در کازئین و پروتئینهای سرم شیر (مثل تریپتوفان) دارای این ویژگی است. مصرف منظم ماست طبیعی از پوکی استخوانها در برابر تجزیه محافظت میکند. در هوای گرم، به سبب تحرک زیاد، غلظت صفرا بالا می رود و فرد به لجن صفراوی مبتلا می شود در نتیجه ماست بهترین غذا محسوب می گردد زیرا در هوای گرم رطوبت کم می شود و این کمبود رطوبت با مصرف ماست تأمین می شود. اگر خانمی هورمون شیرش (لاکتوژن یا پرولاکتین خونش) بالا باشد که گاه حتی ازدواج نکرده و یا چند سال بعد از بچه دار شدن هنوز سینه اش شیر دارد یا اگر به سبب بالا بودن پرولاکتین خونش بچه دار نمی شود طبق روایت امام رضا علیه السلام ماست یا دوغ را با زنیان بخورد. ماست توانایی بدن را برای سوزاندن چربیها تقویت کرده و به حفظ عضلات در وضعیت مناسب کمک میکند.ماست سازنده اسید فولیک و کولین است که در ترمیم و زیباسازی پوست موثر است.ماست معده را تقویت و به هضم غذا کمک میکند.نوع رژیمی آن مناسب افرادی است که اضافه وزن دارند.نوع پرچرب آن به دلیل کالری بالا مناسب افراد لاغر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید