ماهی آنجل – پینفوپدیا :: پینفوپدیا، جامعترین دانشنامه اطلاعات کالا و کسب و کار ::

ماهی آنجل یا فرشته ماهی آب شیرین از خانواده سیچلاید و بومی آمریکای جنوبی در ونزوئلا, کلمبیا و برزیل بوده و دارای بدنی دیسک مانند و بالههای رشتهای بلند است. سیکلید دندان سگی: سیکلید سگ دندان که میتواند با نام cynotilapia afra شناخته شود، گونهای کوچک بومی در دریاچه مالاوی است. ماهی سیکلید بلوالکتریک: ماهی بلوالکتریک دارای رنگ فوق العاده منحصر به فردی است که به هر آکواریوم شخصیتی میبخشد. مانند Piranhas Pacu نیز دارای دندانهای بزرگ است اما تقریباً شبیه دندانهای آسیاب انسان میباشد.

ماهی فوق یکی از گونه های مختلف ماهی آنجل می باشد که نام علمی و شناخته شده آن ” Genicanthuspersonatusis ” می باشد که دارای جذابیت و زیبایی کاملا منحصر بفردی در میان ماهی های مختلف آکواریومی می باشد که در عین حال بسیار گران قیمت می باشد. ماهی آنجل یا ماهی فرشته ای یکی از دسته ماهی های آکواریومی می باشد که زیبایی بسیار جذابی را به آکواریوم ها می بخشد. نگهداری ماهی های آکواریومی نیاز به مراقبت و محافظت آنها در برابر بیماری ها دارد.

با فضای كافی, تغذیه مناسب و تعویض آب مناسب, آنجلها به اندازه كاملا درشتی میرسند. فرشته ماهی آب شیرین در تانکهای بزرگ هم رشد بهتری دارد و هم احساس امنیت بیشتری میکند، مخصوصاً اگر تانک را به صورت گیاهی و صخرهای دکور بندی کنید. نیز تغذیه میکنند. آنچه مهم میباشد تنوع غذایی برای ماهی آنجل یا فرشته ماهیان است که در نسیم یاس انواع غذاهای همه چیزخوا ها ، گوشتخوار ها و گوپی و … در همان مخزنی که ماهی هارا نگهداری می کنید آنجل های بالغ شروع به بوسیدن همدیگر می کنند و نسبت به بقیه ماهی ها تهاجمی می شوند و گوشه ای از آکواریوم را در اختیار خود میگیرند .

۵ـ آنجل مخطط ( مرمرنما) (Marbled)گونه p. بدون شک ممکن است از خانواده ها و یا گونه هایی نیز نام برده شود که از افراد خانواده بین ماهیهای آکواریومی شناخته شده در ایران وجود نداشته باشد. محل قرار گرفتن هر خانواده از انواع ماهی آکواریومی در این بخش بستگی به اختصاصات طبقه بندی آن داشته و طبیعتا خانواده ای که از نظر تکاملی پیشرفت کمتری دارد در ابتدای بخش و خانواده ای که از نظر تکاملی پیشرفته تر است در آخر بخش قرار خواهد گرفت. چند نمونه از زیباترین و متداولترین این ماهیان آکواریومی زیبا را به همراه مشخصات و اطلاعات کافی در مورد آنها در زیر آوردهایم.

ماهی شکم پر یکی از خوشمزه ترین غذاهای ما ایرانی می باشد که هم در شمال و هم در جنوب کشور پخته می شود تفاوت این دو رسپی در عصاره و طعم دهنده آن است مثلا در جنوب از تمرهندی استفاده می کنند و در شمال از رب انار برای طعم دهندگی استفاده می کنند. مواد را با هم مخلوط کنید و مقداری تفت دهید. ، برای رنگآمیزی به آکواریوم خود، میتوانید گونههایی از ماهی آکواریومی رنگارنگ را پیدا کنید که در لیست زیر به معرفی آنها میپردازیم. برای آنکه بتوانید انتخاب مناسبی برای نگهداری از ماهیها داشته باشید، در این مقاله میخواهیم به معرفی انواع ماهیهای آکواریومی بپردازیم و آنها را از نظر گونهها و رفتاری و خصوصیاتی که دارند، بررسی کنیم.

این نوع ماهی آکواریومی معمولا ابعاد کوچک و رفتاری صلح آمیز دارند و بالههای آبی نقطه نقطهشان میتواند توجه شما را جلب کند. نقطه مثبت آنها این است که خیلی آهسته پیر می شوند و در صورت مراقبت خوب عمر طولانی تری خواهند داشت. نقطه جالبی است كه ببینیم والدین خود از نوزادان مراقبت مینمایند. برخی از آنها میتوانند بسیار سختگیر، تهاجمی و در غیر این صورت نگهداری آنها سخت باشد. برخی مشکلات مانند یبوست منجر به اختلال مثانه شنا در ماهی ها می شود. به گزارش فرارو، این ماهی استرالیایی در سال ۱۹۳۸ میلادی از استرالیا به آکادمی علوم کالیفرنیا منتقل شد.

البته توجه داشته باشید که این نوع ماهی، سرزمینی (قلمروطلب) است که در همزیستی با دیگر ماهیها مشکل ایجاد خواهد کرد. هنگام بیرون کشیدن Lernea از یک ماهی، ممکن است یک تکه کوچک گوشت بدن ماهی برداشته شود که در این شرایط ماهی نیاز به استفاده از آنتی بیوتیک ها برای جلوگیری از عفونت های باکتریایی ثانویه دارد. این دلقک ماهی، میتواند قلمرو خود را در آکواریوم مشخص کرده و به ندرت از آن منطقه دور میشود. احتمالا اولین سوالی که ذهن خیلی از شماها را درگیر میکند این است که برای تهیه ماهی شکم پر، از چه نوع ماهی باید استفاده کنیم ؟

لذا ما باید به طریقی جلوی افزایش بیش از حد آن را در آب بگیریم. گلدفیش: از جمله ماهیان زیبایی که میتوانید برای آکواریوم خود داشته باشید، میتوان به گلدفیشها اشاره نمود که معمولا در آکواریومها به خصوص روزهای عید سال نو میتوانید آن را مشاهده کنید. معمولا در قسمت های پایینی مخزن قرار می گیرد و از این جهت که در طول روز پنهان می شود، بی نظیر است. تا 25 تا 30 روز اول از این غذا- آرتمیا- به آنها می دهیم. ماهی شکم پر انواع مختلفی دارد ما در اینجا نوع شمالی آن را برای شما توضیح می دهیم.

نکته: بعد از گذشت ۷تا۸ روز بعد از جابهجایی بچه ماهیان از هچری باید برای آنها یک فیلتر ابری -شنی آماده کنیم و در آکواریوم آنها قرار دهیم. بعد از اینکه بچه ماهی ها شروع به شنای آزاد کردند با ید به آنها غذا بدهیم . اما جایی را برای شنای آزاد آنها در نظر بگیرید. قبل از اینکه به بازار ماهی بروید و اقدام به خرید ماهی آکواریومی کنید، باید تصمیم بگیرید که ماهیهای خود را در آب سرد میخواهید نگه دارید یا در آب گرم؟ مولیها: Mollies یا مولی، ماهیهای مقاوم و بسیار سازگاری هستند که آنها را به عنوان بهترین ماهی آکواریومی و آسان برای آکواریوم داران مبتدی تبدیل میکند.

قبل از اینکه به معرفی ماهی آکواریومی گوشتخوار بپردازیم، لازم است به این نکته توجه کنید که معمولا ماهی داران با تجربه کمتر، فکر میکنند که گرفتن ماهیهای آب شیرین که گوشتخوار هستند به علت تغذیه و مراقبت، سختتر است. گوپی: از جمله ماهیهای پرطرفدار آکواریومی است که رنگ زیبایی دارد و معمولا کوچک است. گاو کوسه: Bull Shark یا گاو کوسه، موردی نیست که معمولا در آکواریومها نگهداری شود؛ زیرا برای انسانها خطرناک است. در واقع بیشتر گونههای کوسه ماهی آکواریومی برای انسانها خطرناک هستند و لازم است تا در این موضوع و انتخاب ماهیهای آکواریومی دقت شود.

ماهیهای آکواریومی بزرگ از جمله موارد مورد علاقه برای بسیاری از افراد جهت نگهداری است که اغلب با شکوه و همیشه گرسنه هستند. کیسه های سه لایه (LDPE/EVOH/LDPE) با ضخامت 110 میکرومتر برای بسته بندی مورد استفاده قرار گرفت. شما میتوان ماهی جک دمپسی را با غذاهایی از جمله گیاهان، ماهی پولکی و حشرات تغذیه کنید. هر کدام از ماهیها ویژگیهای خاص خودشان را دارند. آنها ماهیهای کوچکتر از خودشان را میخورند، ماهیهای هماندازه را آزار میدهند و نیش میزنند و میتوانند برای سایر گوشتخواران در آکواریوم خطر ایجاد کنند؛ زیرا خوشههای سمی دارند.

نکته قابل توجه این است که قبل از رها کردن ماهیها در آکواریوم میبایست حبابهای به وجود آمده روی شیشهها را با تور دستی از بین برد، چرا که این کار از ایجاد عارضه حباب گازی در ماهیها (به خصوص ماهیهای کوچکتر) بر اثر خوردن حبابهای ایجاد شده روی شیشهها جلوگیری خواهد کرد. آرایش دندانهای آسیاب مانند این گونه ماهی آکواریوم به خاطر تغذیه آنهاست که میتوان گفت تقریباً کاملاً گیاهخوار هستند و در جنگلهای سیلزده به دنبال میوه و دانه میگردند. در این شرایط افزایش دما به طور معمول فایده ای ندارد. برخی از جفتها والدین بسیار خوبی هستند و خود نوزادانشان را رشد میدهند و این منظره بسیار زیبایی است.

این آب بایستی برخی از ویژگیهای کلی و مشترک را داشته باشد که شامل حذف کلر، آمونیاک و … این ماهی آکواریومی آب شیرین، معمولا به صورت گروهی نگهداری میشود و میتوانند تا 2-3 سال نیز عمر کنند. چهارچشم: Anableps یا ماهی چهارچشم، مورد سوم از راحت ترین ماهی آکواریومی برای تکثیر است. اگر مشکلی در مورد چشمان ماهی خود مشاهده کرده اید، حتماً همه اشیاء تیز را از مخزن جدا کنید. اکسیژن، فیلتر، نور و تغذیه مناسب همواره باید مورد توجه باشد.

این ماهی بسیار زیبا باید در کنار ماهیان صلح جو زندگی کند و با ماهیان جنگجو سر سازش ندارد. با این وجود این ماهی باید به تنهایی در آکواریوم نگهداری شود چرا که می تواند به ماهی های دیگر آسیب برساند. کوسه باله سیاه: این کوسه با نام Carcharhinus limbatus، در حدود 1.5 متر طول دارد و معمولا محل اصلی زندگی آنها، در آبهای گرمسیری مانند سواحل فلوریدا میباشد. معمولاً تخم ریزی حدود 5 ساعت ادامه خواهد داشت و در پایان سطح آب کف می زند و آب کدر و شیری رنگ می شود.

معمولاً زندگی در یک گروه را ترجیح می دهد و شخصیت صلح طلبی دارند. معمولاً مولدین حدودا ۱۰ تا ۱۲ ماه طول میکشد که بالغ شوند و شاید در زیر این زمان نیز به بلوغ برسند که حدودا ۱۵ تا ۲۰ سانتیمتر میشوند. ماهی رزی بارب: این ماهی کوچک که اهل افغانستان و بنگلادش است، دمای 2 تا 32 درجه سانتیگراد را میتواند تحمل نماید. میتواند نیاز به تعویض آب را تا یک سال برطرف نماید. شما میتوانید آنها را یکی از ساده ترین ماهیها برای نگهداری بدانید. پس از 2 تا 3 دقیقه ظرف را از روی اجاق بر می داریم.مواد فوق را داخل شکم ماهی قرار داده و آن را با نخ یا خلال دندان می بندیم.

دیدگاهتان را بنویسید