ماهی اسکار – پینفوپدیا :: پینفوپدیا، جامعترین دانشنامه اطلاعات کالا و کسب و کار ::

به طور کلی برای اینکه سطح آلودگی آب از بین برود و همچنین پارامترهای نگهداری از ماهیان آکواریومی مانند PH آب تحت کنترل باشد، باید در دوره های زمانی مشخصی نسبت به تعویض این آب اقدام نمایید. یادداشت هایی حاکی از آموزش اسکارها برای گرفتن غذا پس از به صدا درآوردن یک زنگ در نقطه مشخصی از یک آکواریوم بزرگ و یا پنهان کردن غذا در گوشه ای از یک حوضچه یا استخر کوچک، به صدا درآوردن زنگ و عکس العمل اسکار برای رفتن و خوردن غذا در دست است. این اندازه به انها مکانهایی را برای حرکت کردن داده و به انها اجازه رشد کردن و بزرگ شدن می دهد .

زمانی كه والدین عملیات تخمریزی را انجام دادند, من لوله پی وی سی 8 اینچی را برداشته و در یك كوزه 1 گالنی قرار میدهم (كه با آب مخزن والدین پر شده است) همراه با چند قطره متیلن بلو و یك سنگ هوا كه فقط مقدار كافی هوا را به تخمها برساند و تخمها را از بین نبرد و سپس این كوزه را درون مخزن والدین قرار خواهم داد. نزدیک زمان تخمریزی، در قسمت مخرج تناسلی ماهی، لوله ای ظاهر می شود که به آن لوله تخمریزی یا لوله تولیدمثلی گویند. زمانیکه سایز بدن انجلهایتان بدون احتساب دم وباله به 5 سانتیمتر رسید چند سنگ مرمر یاکاشی یاسرامیک بصورت شیب دار به دیواره های آکواریوم تکیه دهید دراین مقطع از زمان هر روز حدود20 لیتر ازآب آکواریومتان رابگیرید و آب را که حدودا 3 درجه سردتراست به آکواریوم اضافه کنید.

در مطالعه کنونی، اثر بسته بندی اتمسفر اصلاح شده (MAP) روی زمان ماندگاری فیله ماهی اوزون برون (Acipenserstellatus)در مدت نگهداری در دمای یخچال با درجه حرارت 4 درجه سانتیگراد، ارزیابی و با بسته بندی تحت شرایط خلاء مورد مقایسه قرار گرفت. اسکارها به صاحب خود وابسته خواهدند شد که این رابطه در مقایسه با ارتباط آنها با سایرین متفاوت خواهد بود . بهتر است موقع تخمریزی، مولدین به حال خود گذاشته شوند و کسی در نزدیکی آنها نباشد.

نگهداری: برای نگهداری این ماهیان به مخزنی بزرگ نیاز دارید بهتر است فریب هیکل کوچک انها را در هنگام خرید نخورید، یک اسکار بالغ وزن بیش از ۱۶۰۰ گرم و در هنگام جوانی می تواند بیش از ۲/۵ سانتیمتر در ماه رشد داشته باشد. اگر آنها برای مدتی در آب فقیر نگهداری شوند دیر یا زود نسبت به شرایط آب بسیار حساس خواهند شد و سپس برای پذیرش انواع بیماریها و مشکلات آماده خواهند شد . آنها میتوانند تا 35 cm رشد کنند . تا سال 1348 (1969) تقریبا تمامی اسکارهایی که در بازارهای جهانی ارائه می شدند، هم رنگ و مشابه رنگ طبیعی آن بودند.

است ولی بهترین و مطمئن ترین راه خریدن تعدادی اسکار جوان و بزرگ کردن آنها به منظور انتخاب یک جفت بصورت طبیعی از بین انهاست . این ماهی قلمروطلب بوده و بعد از انتخاب مکان مناسب برای تخمگذاری (این ماهی در تمامی سطوح صاف میتواند تخمریزی داشته باشد روی برگ گیاهان روی شیشه آکواریوم یا شیشه بخاری) شروع به دور کردن ماهیان دیگر از محل انتخابی میکنند که امری کاملا طبیعی است. این ماهیها میتوانند رنگهای زیادی در گونههای مختلف داشته باشند که حتی بسته به خلق و خوی آنها میتواند تغییر کند. در چنین مواردی اگر نزاع باعث زخمی شدن یکی از آنها گردد، بایستی بلافاصله ماهی صدمه دیده را در آکواریوم دیگری نگهداشت و پس از بهبود، مجددا آن را وارد آکواریوم تکثیر نمود و یا از ماهی دیگری استفاده کرد.

Least Killifish: یکی دیگر از انواع ماهی آکواریومی کوچکی که میتوانید در نظر داشته باشید، ماهی Least Killifish است که بومی جنوب ایالات متحده هستند. شاید هم در یکی از مناطق آمریکای جنوبی که این ماهی بومی آن است، آن را اسکار می نامند. این ماهی جزء خانواده سیکلیده است که منحصرا در آبهای شیرین زندگی می کند و بومی آفریقا- آمریکا و تا حدودی آسیا می باشد. آنها هر چیزی اعم از ماهیهای زنده ، تا کرمهای خاکی را خواهند خورد ولی بعضی اوقات و نه اغلب آنها سعی میکنند با نخوردن بعضی چیزها صاحب خود را به سمت غذای مورد علاقه خود هدایت کنند .

همین ویژگی باعث جلب توجه آکواریوم­دارها به آنها گردیده است. از این سال که ارائه اسکار قرمز به بازار آغاز شد، توجه علاقمندان بیشتر جلب این نژاد گردید بطوری که در حال حاضر قسمت اصلی اسکار بازارهای جهانی را تشکیل میدهد. علت بحث در مورد اینگونه ماهیها افزایش معلومات عمومی علاقمندان به نگهداری ماهیهای تزئینی و احتمال ورود بعدی آنها به کشور می باشد. در این هنگام است که ماهی نر که در کنار آن قرار دارد، با تخلیه اسپرم خود آنها را بارور می سازد.

هیچوقت انجلهایتان را به کرم منجمد عادت ندهید چون دیر یا زود بعلت مشکلات داخلی تلف خواهندشد کرم منجمد آنهم تازه تازه برای تقویت ماهی خوب است ودرمواردیکه ماهی کم اشتهامیشود. گذاشتن گیاه در داخل آکواریوم تکثیر بی فایده است چون معمولا آنها را خراب می کنند. بهتر است ماهیهایی که در سطوح مختلف زندگی میکنند را برای نگهداری در یک آکواریوم انتخاب نمود تا همه آنها برای استفاده از یک مکان واحد با همدیگر رقابت نکنند!

حرارت را متوسط کرده و اجازه دهید هر طرف ماهی، ۱۵ تا ۲۰ دقیقه پخته و برشته شود. ۴ تا ۶ دقیقه صبر کنید و بعد ماهی را برگردانید تا طرف دیگر آن هم کبابی شود. البته درست است که این سایز در آکواریم های معمولی بسیار نادر است ولی این ماهی در این گونه آکواریم ها تا حدود 25cm رشد میکنند . از بین افراد حاصله از تکثیر اسکار معمولی که رنگ قرمز داشتند جدا شد و طی چند نسل، نژاد نسبتا خالصی از آن تهیه و به بازار عرضه شده است، ولی زیبایی اسکار قرمز را ندارد. در روی بدن بچه اسکار قرمز، طرح مرمری که روی بدن اسکار معمولی وجود دارد، دیده نمی شود.

جالب اینکه هرگز حتی یک تخم هم روی تخم دیگر گذاشته نمی شود. اسکارها ماهیان سخت جانی هستند و در شرایط بسیار سخت نیز حتی علایم ظاهری خاصی را نشان نمی دهند با اینحال بسیاری ممکن است تصور نمایند که این جانداران زیبا نیازمند مراقبت ویژه ای نمی باشند اما هر جانداری نیازمندیهای خاص خود را دارد و عدم مراقبت صحیح از این ماهی می تواند بیماری هایی را در پی داشته باشد. بنابراین مخزن مناسبی را از همان ابتدا برای این ماهی در نظر بگیرید توصیه شخصی من این است که اگر میخواهید اسکارها را با سایر ماهیان به صورت گروهی نگهداری کنید بهتر است ابتدا سایر ماهیان مورد نظر مانند نایف، پروت، تگزاس و سایر ماهیان سازگار با این ماهی را به تانک مورد نظر انتقال داده و بعد از چند روز ماهیان اسکار را به جمع اضافه کنید یا بهتر است همه را همزمان به تانک انتقال دهید چون اسکارها در صورتی که ابتدا به تانک معرفی شوند و به تانک خو بگیرند سخت بتوان ماهی دیگری در کنار انها اضافه نمود.

هرگز نباید درجه حرارت آب به 16 درجه سانتیگراد برسد چون مرگ و میر آنها جدی خواهد شد. تغذیه: اسکارها را میتوان همه چیز خوار در نظر گرفت چون هر چیزی را برای تست هم شده در دهان خود میچرخانند ولی به هر غذایی هم علاقه ندارند. وقتی از چیزی راضی نباشند در کف آکواریم دراز می کشند تا اینکه همه چیز طبق خواسته شان تغییر کند . سپس گیشنیز و شنبلیله که سبزیهای ماهی محسوب میشوند را به روغن اضافه میکنیم و خوب تفت میدهیم تا سرخ شوند. در یک ظرف می ریزیم و کمی سرخ می کنیم.درب ظرف را می بندیم.

دیدگاهتان را بنویسید