پیرسینگ اعضای بدن چه عوارضی ایجاد می کند؟

بروز حساسیت به عوامل مختلفی بستگی دارد که از مهمترین آنها میتوان به جنس زیورآلات مورد استفاده و واکنش بدن فردی که داوطلب انجام پیرسینگ است اشاره نمود. کاشت مو روش های مختلفی را برای درمان به خود اختصاص داده است اگر بخواهیم از آخرین ، جدیدترین و در عین حال بهترین روش کاشت مو اشاره کنیم به روش سوپر کاشت مو کلینیک رنسانس خواهیم رسید ، این روش نیازی به جراحی ، خونریزی ، بخیه و درد ندارد و توسط تیم مجرب درمانی زیر نظر متخصص پوست و مو انجام می شود.

این کار با دستگاه هایی انجام می شود که دارای تاییدیه از وزارت بهداشت می باشند. عوارض وابسته به عوامل مختلفی است از جمله واکنش بدن فرد داوطلب به جسم خارجی وارد شده و غیر استاندارد، تبحر پزشکی که کار را انجام میدهد، بهداشت فضایی که پیرسینگ در آن محل انجام میگیرد. سوراخ کردنهایی که به وسیله فلزات در زبان انجام میگیرد، میتواند منجر به عفونتهای دهانی شود که میتواند در صورت مراقبت نکردن مناسب بعد از پروسه سوراخ کردن، منجر به خرابیهای جدی در دندانها شود.

سوراخ کردن زبان و گذراندن حلقه طلایی از آن نیز در بین اشراف قبیله مایا در آمریکای جنوبی مرسوم بوده است. عکس های قبل و بعد از کاشت خود دلیلی بر این ادعا می باشد. 187 سنگ نارگیل شکل در حیاط معبد وجود داشتند که قرار شد اگر مردم محلی بتوانند آنها را بر روی سر خود بشکنند، کمپانی هند شرقی در عوض مسیر راه آها را عوض می کند. در مورد تاریخچه کاشت مو اطلاعاتی از قرن نوزدهم میلادی در دست است که مبدا ای برای عمل های کاشت مو بود،در آن زمان برای اولین بار تلاش شد تا عمل کاشت مو انجام پذیرد در این عمل بافت پوست سر به همراه مو از قسمتی برداشته و به محل طاسی برده میشد و در آنجا پیوند زده میشد.

این رویداد توسط دولت کومبه میلا (Kumbh Mela) و وزارت بهداشت ایالتی برنامه ریزی شد و آنها نیز بههمراه دیگر رفتگران، شهر را جارو کردند. چراکه اگر بهداشت در تاتو رعایت نشود ، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند HIV ، هپاتیت و سایر بیماری هایی که به راحتی در اثر تماس با آلودگی منتقل می شوند ، بالا می رود . در دنیایی از تنوع به راحتی انتخاب کنید. برخی دیگر از افراد با این نوع جراحی، که حتی به راحتی و به شکل سرپایی انجام می شود، مخالف هستند. تا بهبود کامل باید از انجام کارهای سنگین پرهیز کنید.

فرد باید تا زمان بهبودی کامل تمامی دستوراتی که برای تمیز کردن محل زخم به او داده شده است را رعایت کند. در نظر داشته باشید که هزینه کاشت موی طبیعی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و ممکن است از 6 میلیون تومان تا 12 میلیون تومان یا بیشتر باشد. مشکلات ناشی از اختلال در عصبها بر اثر سوراخ کردن عضوی از بدن نهتنها خطرناک است، بلکه میتواند تا پایان عمر، به عنوان خطری دائم برای سلامت بدن تلقی شود. هر سوراخ کردنی زمانی معمول برای بهبودی دارد که بر اثر استفاده از روشهای ناایمن برای سوراخ کردن میتواند طولانیتر نیز شود.

در طول بارداری بهشدت در مورد سوراخ کردن ناف و بقیه اعضای بدن، به دلیل تغییرات فیزیکی که ایجاد میشود، هشدار داده شده است. نقاشی روی بدن ابتدا راهی بود برای ترسیم ابروها به شکل دلخواه اما به مرور از ایرو به چشم و حتی لب ها هم رسید که امروزه روی هر قسمتی از بدن می توانید نقش دلخواهتان را ترسیم کنید. امروزه کاشت و پیوند مو با چند روش امکان پذیر است ، که اغلب آن ها بسیار مطمئن هستند و نتایج بسیار خوبی تا به حال دیده شده است و اکثر بیماران از نتاج کار رضایت داشته اند.

پس از کاشت طبیعی موی سر به این روش، تا دو هفته انجام ورزش سنگین توصیه نمیشود و شستشوی مو نیز باید کاملا نرم و آرام صورت بگیرد. پیرسینگ از زمان های بسیار دور در بین بعضی از اقوام در دنیا انجام میشده و فقط محدود به گوش نبوده و به سوراخ کردن گوش و بینی و لب و نوک سینه ها می پرداختند. برای بیمارانی که از ناراحتیهای قلبی رنج میبرند توصیه میشود از سوراخ کردن گوش و ناف خود بپرهیزند زیرا سوراخ کردن این بخشها خطر بیماریهای قلبی را افزایش میدهد.

این روزها در کشور ما تعداد بسیار زیادی کلینیک کاشت مو وجود دارد که روزانه به تعداد آنها اضافه میشود. کسانی که بدنشان تمایل به ایجاد اسکار و به اصطلاح گوشت اضافه بعد از ایجاد زخم دارد. که اقوام مختلف در سراسر دنیا. ابرو در زیبایی چهره تاثیر فراوانی دارد. میکروپیگمنتیشن ابرو یا در واقع هاشور ابرو روشی می باشد که با انجام آن چهره فرد حالت مصنوعی به خود نگرفته و طبیعی به نظر می رسد. بعد از گوش، پیرسینگ ناف، پیرسینگ بینی، پیرسینگ لب، پیرسینگ ابرو و پیرسینگ واژن شایعترین مکانها است.

این یکی از محبوب ترین نوع سوراخ کردن واژن است. معمولا افراد، این زخمها و کلوئیدهای اطراف نقاط سوراخ شده را با جوش اشتباه گرفته و میخواهند آنها را بترکانند ولی این کار منجر به بیماریهای باکتریایی بسیار دردناکی میشود. یک روز پس از شستشوی اولیه موهای خود در کلینیک پوست و مو بهتر است موهای خود را بشویید و شامپو بزنید تا پوستهای مرده رفع شده و زخمهای اطراف کاشت طبیعی مو شده تمیز شوند.

بعد از گذشت سه روز، می توانید با استفاده از شامپوهای مخصوص تجویز شده و با آب ولرم، موهای خود را بشویید به گونه ای که فشار آب زیاد نباشد و ناخن ها با گرافت ها تماس پیدا نکنند. توجه داشته باشید که اگر شک دارید بینی خود را سوراخ کنید یا نکنید، استفاده از روش موقت از بهترین راهکارهای عادت کردن به آن است. پیرسینگ (به انگلیسی Piercing) در لغت به معنی سوراخ کردن به وسیله جسم نوک تیز میباشد و در واقع سوراخ کاری بدن به منظور استفاده از زیور آلات جهت زیبایی است و بازتابی از آداب و رسوم باستانی و معیارهای فرهنگی هر منطقه میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید