پیرسینگ گوش چیست و چه انواعی دارد؟

اگر دچار علایم بالا شدید، بلافاصله به پزشک مراجعه کنید تا دچار عوارض جدید بعدی نشوید. نوعی سلولیت دهانی با گسترش سریع است که از عوارض نادر پیرسینگ دهان است. تفنگ هایی که برای پیرسینگ استفاده می شوند، قابلیت استریل شدن ندارد (مگر اینکه نوک تفنگ قابلیت باز شدن داشته باشد). البته در شب اول و دوم بعد از انجام عمل کاشت مو مانند هر عمل دیگری سردرد های خفیفی ایجاد می شود ک با استفاده از مسکن برطرف می شود و مشکل خاصی برای فرد بوجود نمی آید .

شما میتوانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو هلیا و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت مو خود مطلع شوید. پس اگر تجربه و مهارت لازم را ندارید، از سوراخ کردن ابرو در خانه پرهیز کرده و برای این کار به یک فرد متخصص و باتجربه مراجعه کنید. پس از سوراخ کردن گوش، برای چند هفته ی ابتدایی گوشواره را روزانه چند مرتبه بچرخانید. گوش پاک کن را به محلول آب نمک یا محلول مخصوص که بعد از سوراخ کردن گوش مورد استفاده قرار می گیرد آغشته کنید.

• یک گوش پاک کن را به صابون آنتی باکتریال، آب نمک یا محلول مخصوص آغشته کرده و پوسته هایی را که در اطراف سوراخ گوش شکل گرفته اند جدا کنید. • تورم و حساس شدن غدد لنفاوی که نزدیک به محل سوراخ شدن قرار دارند. احساس درد و قرمزی در محل سوراخ گوش به مدت دو روز طبیعی ست. در برخی شهرهای هند هم هر دو پرهی بینی را سوراخ میکنند. بینی خود را فقط در هنگام تمیز کردن لمس کنید، آن هم با دست های تمیز. روازنه یک گوش پاککن تمیز را به آب اکسیژنه آغشته کرده و به هر دو طرف لاله گوش خود بمالید.

گوشواره و نرمه ی گوش را با استفاده از گوش پاک کن که به محلول آب نمک آغشته شده تمیز کنید. برای درست کردن محلول آب نمک، نصف قاشق چایخوری نمک را در یک فنجان آب ولرم تمیز حل کنید (اگر از آب شیر استفاده می کنید، ابتدا آن را به مدت پانزده دقیقه بجوشانید و بگذارید سرد شود). پیرسینگ شامل سوراخ کردن یا بریدن قسمتی از اعضای بدن است که برای استفاده جواهرات ایجاد میشود. اگر دکتر پس از سوراخ کردن گوش شما داروی ضد التهاب تجویز کرد، از آن به جای آب اکسیژنه برای تمیز کردن گوش خود استفاده کنید.

برای جلوگیری از التهاب در هنگام شب، به پشت بخوابید. اگر گوشواره گیر کند، ممکن است از گوش بیرون بیاید و باعث افزایش درد و التهاب شود. اگر گوش خود را توسط یک فرد متخصص سوراخ کنید و پس از آن مراقبت های لازم را انجام دهید، امکان عفونت و آسیب دیدن آن بسیار کم است. نتایج را در حدود چهار تا شش هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید و نتایج کامل را در حدود شش ماه پس از درمان کاشت مو می توان مشاهده کرد.

پس از فعالیت ورزشی، سعی کنید هر چه سریع تر از گوشواره استفاده کنید. محرز با بیان اینکه در اعمال جراحی مانند پیرسینگ چون از سر سوزنها استفاده میشود رعایت بهداشت باید به شدت مد نظر باشد توضیح میدهد: «از آنجاکه عمل سوراخ کردن بدن توسط ابزارهای ساخته شده به دست انسان انجام میشود، این لوازم پایگاه مناسبی برای ویروسها، باکتریها و عفونتهاست. او باید دستان خود را شسته و قبل از سوراخ کردن گوش، از دستکش های جدید استفاده کند. برای کاهش ناراحتی و ورم در چند روز اول، می توانید از داروهای ضدالتهاب بدون نسخه استفاده کنید.

در این کلینیک می توانید پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه ها و بهترین تجهیزات را مشاهده کنید. نکته:با استفاده از راهنمایی های متخصص پیرسینگ یا مربی ورزش خود می توانید از روش های دیگر به جای درآوردن گوشواره استفاده کنید. در کاشت مو با توجه به نوع روش پیوند، موهای شخص از پشت سر یا ناحیه ای از بدن او برداشته می شود ، سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ های مخصوص، فولیکول های مو به صورت تک تک با ظرافت جدا می شوند و حسن پیوند موی طبیعی این است که بدن به موهای پیوند زده شده واکنشی نشان نمی دهد.

اما می توان با رعایت یک سری نکات و دقت کافی انتخاب درستی انجام داد.در ادامه مقاله به بررسی چند تا از ویژگی های بهترین دکتر کاشت مو در تهران می پردازیم. حال که بحث از پیرسینگ چیست و تاریخچه آن به این جا رسید، لازم است آن را در عقاید اسلامی و فرهنگ ایرانی بررسی کنیم. نگین قرمز درخشان پیرسینگ زیبایی آن را دو چندان کرده و نظر ها را به سمت خود جلب می نماید.

روزانه، حداقل دو بار گوشوارهها را بچرخانید تا سوراخها باز بمانند. اگر بـه مکیدن انگشت شست دست خود اعتیاد دارید، حداقل قبل از چنین کاری مطمئن شوید کـه انگشت و ناخن هایتان تمیز هستند. سپس آن را آب بکشید و در یک محفظه ی تمیز قرار دهید تا خشک شده و برای استفاده ی بعدی آماده باشد. سپس سوراخ گوش را یک یا دو بار در روز با استفاده از صابون آنتی باکتریال تمیز کنید.

مراقبت مناسب از گوشهای سوراخ شده و تمیز نگاه داشتن آنها درمان را سرعت میبخشد، درد را کاهش میدهد و از عفونت جلوگیری میکند. یک تکه پنبه را در آب نمک ولرم بخیسانید و آن را به مدت چند دقیقه روی سوراخ لاله ی گوش خود نگاه دارید تا پوسته ی تشکیل شده از گوشتان جدا شود. شرط جلوگیری یا درمان عفونت آن است که گوشواره به گوشتان باشد. 14) سرگیجه: این عارضه ناشی از تراشیدن پوست سر و کاشت مو نیست بلکه به خاطر داروهای بیحسی است که برای کاشت مو اجتنابناپذیر است.

از جمله نکات مهمی که قبل از عمل کاشت مو باید به آن توجه کنید، مصرف بعضی از ویتامین­ها، مکمل­ها و قرص­ها مانند ویتامین E و آسپرین که باعث رقیق شدن خون می­شوند، است. سوراخ کردن نرمه گوش میتواند تنها در یک نقطه و یا با توجه به اندازه نرمه در چندین نقطه باشد. در صورت خارج کردن حلقه در دوره­ی بهبودی، ممکن است سوراخ بسته شده و وارد کردن دوباره­ی حلقه به آن باعث آسیب، تورم و عفونت شود. وجود گوشواره باعث می شود تا چرک ها خارج شوند. از اینرو توصیه می شود تا این گوشواره ها را با یک گوشواره ی طلا یا میخی که حساسیت ایجاد نمیکند عوض کنید.

شمایی که اهل مد هستید و دوست دارید به روز باشید، ممکن است پیرسینگ را برای تغییرات ظاهر خود انتخاب کرده باشید. سپس در سال ۱۳۷۹ دوره فلوشیپ تخصصی جراحی پلاستیک پوست لیزر و پیوند مو را در کشور انگلیس به پایان رساند. سپس سوراخ گوش را با استفاده از این گوش پاک کن تمیز کنید. توجه کنید که هر دو قسمت نرمه ی گوش باید به خوبی تمیز شوند.

دیدگاهتان را بنویسید