چگونه از سنگ یشم نگهداری و آن را تمیز کنیم؟

این کار میتواند به تسکین انسداد کمک کرده و در مرحله بعدی قرار دادن یورتروسکوپ را آسانتر کند. Bezel Facets: تعداد 8 Facet که به شکل Kite بوده و مابین Table و Girdle قرار دارند. Lower girdle facets: تعداد 16 facet که از لبه girdle به سمت culet امتداد پیدا کرده اند و نام دیگر آن lower halves است. Upper Girdle Facets: تعداد 16 Facet که از لبه girdle به سمت Table امتداد پیدا کرده اند. قطعه استوانهای در حال دوران در امتداد محور خود حرکت رفت و برگشتی دارد. کار خود را با زبرترین میزان درجه سنگ الماس یعنی ۱۰۰ یا ۱۸۰ شروع و با ۶۰۰، ۸۰۰ یا ۱۲۰۰ پایان دهید.

الماس در فشار بالا (بالاتراز ۴۵۰۰۰ اتمسفر) و حرارتهای بالاتر از ۱۱۰۰ درجه سانتیگراد (F۲۰۱۲۰)، از ماگماهای الترابازیک یا پریدوتیت تشکیل میشود. بسته به اینکه سنگ شما برای شروع تا چه میزان راف می باشد، ممکن است بتوانید از برخی درجه های زبرتر بگذرید و شاید با یک گریت الماس ۳ میکرونی شروع کنید. کانفرون که در درمان عفونت ادراری در زنان و مردان بسیار موثر است، یک داروی کاملا گیاهی از ترکیب گیاه سنتاریوم، ریشه انجدان و برگ رزماری می باشد که برای پیشگیری و درمان سنگ کلیه انتخاب بسیار مناسبی می باشد. مجموع Facet های موجود تاج یک تراش برلیان استاندارد 33 عدد می باشد.

به بیان دیگر برلیان به یک نوع تراش گفته می شود که دارای مشخصه زیر می باشد. در سال دو هزار و هفده تخمینزده شده که این معدن دارای ۱۰۵.۴ میلیون قیراط ذخایر اثباتشده و احتمالی داشته باشد. همواره سنگها دارای قدرتهای جادوی شگفتیآوری بودهاند. طبق گزارش ها، حدود سه چهارم حلقه های نامزدی خریداری شده، با این نوع الماس تزیین شده اند.این نوع تراش که تاریخی چند صد ساله دارد، در سال 1919 توسط مارسل تولوکوفسکی کامل تر شد و به شکل امروزی درآمد.این نوع تراش معمولا 58 وجه دارد و کیفیت فوقالعاده ی بازتاب نور این الماس و تقارن چشمنوازش، آن را به الماسی تبدیل کرده است که هیچوقت از مد نمیافتد.

این ترکیب ساختار مکعبی سه بعدی و مستحکمی را ایجاد کرده است. این مواد باعث ایجاد یک لایه جرم روی آن می شود و از بین رفتن خواص الماس از نظر انرژی و کاهش درخشندگی الماس به دلیل عدم ورود نور را در پی خواهد داشت. برای پولیش کردن کابوشن شما، ترکیبات الماس ،که تحت عنوان “خمیر پولیش الماس” شناخته شده اند، استفاده می شوند. اما رآکتور آب سنگین میتواند از اورانیوم طبيعي یا (غنی نشده ) به عنوان سوخت استفاده کند. کاهش آب بدن نتیجه ورزش یا کار سخت، زندگی در اقلیمهای با آب و هوای گرم یا ننوشیدن مایعات کافی است.

مصرف روزانه یک قاشق چایخوری از عصاره ریحان یا آب خالص آن می تواند به پیشگیری و درمان سنگ های کلیوی کمک کند. سختی این سنگ دومین فاکتور است که می تواند کمک زیادی به تشخیص مهره و سنگ سلیمانی اصل به شما بکند تا با تهیه آن از خواص سنگ سلیمانی بهره مند شوید. الماس بشدت هادی گرما بوده که باعث تشخیص و شناسایی آن از گوهرهای شبیهش میگردد .گرانترین الماسها آنهایی هستند که ساختار خوبی داشته و بدون رنگ بوده و یا متمایل به سفید- آبی باشند. دردستهدوم، الماسها ممکنست صددرصد فاقد ناخالصی باشند و یا در بعضی موارد به جای کربن در شبکه کریستالین جایگزین شود که در این صورت الماس، آبیرنگ و نیمهرسانا خواهد بود.

هر کدام از اتم های کربن به چهار اتم کربن دیگر متصل شده اند و همگی آنها در یک مجموعه بسته قرار گرفتند. نیتروژن، مهمترین ناخالصی موجود در الماس است که خصوصیات فیزیکی الماس را تحت تأثیر قرار میدهد. عملیات استخراج از این معدن از سال ۱۹۹۸ آغاز شده است و این نخستین معدن الماس به صورت روباز و زیرزمینی در کشور کانادا است که تاکنون عملیات استخراج از آن صورت گرفته است. معدن الماس اکاتی در منطقه لاک دی گراس در شمال غربی کانادا واقع شده است. یک ذخیره قابل توجه از اورانیوم در باکوما، منطقه ای در مابومو در جمهوری آفریقای مرکزی وجود دارد.

هندوستان نیز از دیگر کشورهای منطقه است که به معادن الماس دست یافته است. تا سال ۱۸۷۱ الماس ها از معادن ثانویه و پس از شستن مواد رسوبی بدست آمدند. برنامهریزی برای استخراج از این معدن تا سال ۲۰۲۲ ادامه خواهد یافت. پیشبینی میشود عملیات برداشت از این معدن به صورت روباز تا سال ۲۰۲۱ ادامه یابد و پس از آن به صورت زیرزمینی انجام شود. استفاده می شود تا زیبایی نتیجه ی کار دو چندان شود با این حال نمونه های دیگری از آن نیز موجود می باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد. این نمونه نیز نوعی اوپال آتشین بوده که فقط در مکزیک وجود دارد و به صورت شفاف و بی رنگ متمایل به قهوه ای دیده می شود.

با ماساژ دادن سنگ پا بر روی پوست، اکسیژن رسانی بیشتر شده و به همین دلیل کوفتگی بدن از بین رفته و باعث شادی و سرحالی بدن می شود. زمردی بیشتر از 50 قیراط هم قیمت الماس با همین قیراط را دارد! معدن آخال واقع در یاکوتای روسیه با داشتن ۱۷۵.۵۶ میلیون قیراط ذخایر احتمالی و اثبات شده در سال دو هزار و هجده بزرگترین معدن الماس جهان به شمار میرود. معدن الماس اواداچی در بخش یاکوتای روسیه واقع است و سومین معدن بزرگ الماس در جهان به شمار میرود.

معدن الماس میر در بخش یاکوتای روسیه واقع شده است میزان ذخایر احتمالی و اثبات شده این معدن در سال دو هزار و هجده ۵۷.۷۷ میلیون تن قیراط تخمین زده شده است. در سال دو هزار و و هجده تخمین زده شده که این معدن۱۳۲.۷۵ میلیون قیراط ذخایر احتمالی و اثبات شده داشته باشد. در سال دو هزار و و هجده تخمین زده شده که این معدن روباز ۱۳۱.۲ میلیون قیراط ذخایر احتمالی و اثبات شده داشته باشد.

معدن ونتیا که بزرگترین معدن الماس در افریقای جنوبی به شمار میآید در سال دو هزار و هجده ۴.۲ میلیون تن قیراط تولید کرد. معدن الماس Venetia در ۸۰ کیلومتری موسینا در استان لیمپوپو در افریقای جنوبی واقع شده است در سال دو هزار و هجده این معدن بیش از ۹۲.۴ میلیون تن قیراط الماس داشت. عملیات معدنکاری در این معدن روباز درحالحاضر در عمق بیش از ۲۴۵ متر صورت میگیرد. ذخایر قابل اندازهگیری قابل بازیافت ده معدن بزرگ الماس جهان به بیش از یک میلیارد قیراط میرسد. بزرگترین استخراج کننده الماس جهان آفریقای جنوبی و سپس روسیه میباشد. در این میان کشور روسیه با داشتن نیمی از بزرگترین معادن الماس جهان در جایگاه اول و کشور بوتسوانا نیز در جایگاه دومین کشور پر الماس جهان قرار میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید