کاشت مو – بالاترین درصد موفقیت پیوند مو با رویش طبیعی 2022 – کلینیک هلیا

در این روش، مو با ایجاد یک نوار کوچک از ناحیه پشت سر که معمولا تحت بی حسی موضعی انجام شده ، برداشت می شود که حاوی 1500 تا 2500 گرافت شامل 7000 تا 9000 تار مو می باشد ، سپس محل عمل به ظرافت ترمیم می شود ، چون خط برداشت در مسیر رویش موها بوده معمولا محل ترمیم دیده نمی شود. برخلاف روش کاشت موی FUT، که در آن رشته از پوست سر حاوی واحدهای فولیکولی برداشت جدا می شود، برش ایجاد می شود و زخم با بخیه بسته می شود، گرافت ها و بافت مجاور در کاشت مو به روش FIT به صورت مجزا با استفاده از پانچ هایی برداشت می شود.

اگر قسمت جلوی سر بیمار خالی از مو باشد و خط موی جلوی سر آنها وجود ندارد، روش FUT پیشنهاد می شود ، در واقع بدلیل ظرافتهای خاصی که در کاشت نسبت به FIT می توان ایجاد کرد، طراحی خط مو و کاشت جلوی سر بهتر است به روش FUT انجام شود. روش های مختلفی برای کاشت مو و پیوند موی طبیعی وجود دارد ، روش FIT یک متد غیر جراحی است که تعداد موهای کمتری را می توان از طریق آن کاشت. این موضوع نیز به اثبات رسیده است کاشت موی طبیعی از ریزش موی خدادادی فرد جلوگیری می کند .

امروزه روش های مختلف و متفاوتی برای درمان ریزش و کاشت موی سر وجود دارند، و این موضوع می تواند در تحقیق اولیه شما را کمی گیج کند. پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda در سال 1939 موضوع کاشت مو را برای اولین بار مطرح کرد و سپس درسال 1959توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی گردید. زیرا در افراد کوچکتر از 25 سال زمان زیادی از ریزش موهای آنها نگذشته است و به احتمال زیاد ریزش مو ادامه خواهد داشت. در پایان پزشک مجموعهای از دستورالعملها و توصیههای قبل از عمل را به شما میدهد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

سعی خواهیم کرد بهترین و جدیدترین مقالات کاشت مو و پیوند مو را از وب سایت های معتبر خارجی و ایرانی جمع آوری کنیم و به صورت کامل در اختیار شما کاربران عزیز لیزر لند قرار دهیم . کاشت مو , کاشت موی طبیعی , کلینیک کاشت مو در تهران و سایر شهرهای کشور , مرکز کاشت مو , قیمت کاشت مو در تهران , هزینه کاشت مو طبیعی , تکنیک های و روش های کاشت مو , پزشک و متخصص کاشت مو : در این بخش از لیزر لند قصد داریم هر آنچه در پیرامون کاشت مو , پیوند مو , انواع روش های کاشت مو طبیعی و …

هزینه کاشت مو تفاوت زیادی با عمل مشابه در سایر کلینیکها نباشد. روشهای نوین کاشت مو حداکثر با یک یا دو جلسه کاملا انجام میشوند. آقایان بیشتر به دنبال درمانی برای طاسی خود هستند، اما برخی زنان نیز به دلایل ارثی یا محیطی نیاز به کاشت موی سر دارند. برای مثال، روش کاشت موی FUE برای بیماران جوان تری که تنها به تعداد گرافت کمی نیاز دارد و نمی خواهند جای زخم خطی در سر آنها ایجاد شود، این روش فوق العاده است. پس از گذشت یک یا دو روز پس از عمل کاشت مو ، اغلب بیماران در می یابند که دیگر به داروی مسکن نیازی ندارند.

هافبک سابق چلسی، لیورپول، فنرباحچه و تیم ملی پرتغال که اخیرا از دنیای فوتبال خداحافظی کرده، در دوران فوتبالش معمولا کچل بود و یا موهایی نصفه و نیمه داشت اما پس از بازنشستگی، وی عمل کاشت مو انجام داده و ظاهر متفاوتی نسبت به گذشته دارد. برای شستشوی سر پس از انجام کاشت طبیعی مو، حداقل باید 48 ساعت صبر کنید. همچنین در محل موهای کاشته شده پوسته خشک شده ایجاد میشود که با شستشوی اصولی (مطابق دستور پزشک) تا پایان هفته دوم از بین میرود.

هدف از کاشت مو پرکردن و پوشاندن منطقه خالی از مو است نه پرپشتی خیلی زیاد که فقط با گذاشتن کلاه گیس حاصل می شود. در اوایل سال ۲۰۰۰ میلادی متخصصان استفاده از تکنیکی به نام برش جانبی را آغاز نمودند در این تکنیک جراح دو تا چهار گرافت فولیکولی را دنبال می کند و این امر باعث میگردد تا موی کاشته شده بهتر در محل خود جای گیرد و موی کاشته شده در منطقه طاس شده طبیعی تر به نظر بیاید. در سال های اخیر روش های انتقال مو از بانک مو به نواحی ریزش شده و ویژگی های طراحی خطوط رویش مو،روش های بی حسی و روش های برش و قرار دادن گرافت ها در منطقه ای که باید پیوند زده شود همچنین روش های آموزش و تربیت متخصصان در امور مختلف پیشرفت بسیار شگرفی داشته است.امروزه با استفاده از مینی گرفت و میکرو گرفت و چینش ظریف آنها نتایج بسیار زیبایی بدست بدست آمده است.

دسته ای از موها برداشته شده و در محل مورد نیاز با استفاده از ایجاد سوراخ هایی در پوست سر، کاشته می شود. پس از این مدت با توجه به میزان تراکم موهای کاشت شده میتوان برای کاشت مجدد در صورت نیاز اقدام کرد (منبع). در نهایت پزشک به کمک ابزار مخصوص یا با استفاده از دستگاههای اتوماتیک گرافتها را در ناحیه گیرنده میکارد. بهتر است فرد پیش از کاشت یا ترمیم مو از آمادگی کافی برخوردار باشد، چرا که کاشت مو بسیار حساس است و اگر به درستی صورت نگیرد و با روش های سنتی و غیر تخصصی انجام شود می تواند منجر به ریزش مجدد مو شود ، علاوه بر آن تاثیر بدی در روحیه آن فرد بگذارد.

شایان ذکر است که مرکز تخصصی موی رنسانس رکورد دار کاشت مو تا 5000 گرفت (14000 تار مو ) در یک جلسه می باشد که البته برای کسانی قابل انجام است که از بانک موی خوبی برخوردارهستند. از نظر علمی در یک جلسه کاشت مو با روش ترکیبی در بهترین شرایط حداکثر 4000 گرفت یا 12000 تار مو کاشته می شود. مدافع سابق شالکه، یوونتوس و تیم ملی آلمان که اکنون عضو لوکوموتیو مسکو است، در برهه ای دچار ریزش موی شدیدی شد اما چند بار کاشت و ترمیم مو را امتحان کرد و پاسخ مثبتی گرفت اما حالا تصمیم گرفته موهایش را از ته بتراشد.

اگر پزشک دارویی برای شما تجویز کرده است، آن را به صورت منظم و سر ساعت مصرف کنید. دروازه بان اتلتیکو مادرید که اکنون یکی از بهترین دروازه بانان دنیا است، در اوایل جوانی قسمتی از موهایش دچار ریزش شد اما با کاشت مو، توانست موهایش را ترمیم کند و یکی از بازیکنانی است که جوابی عالی از کاشت مو گرفته است. توجه کنید تنها افرادی میتوانند از این روش استفاده کنند که موهای پشت سر آنها تراکم نسبتا بالایی داشته باشد تا با برداشتن قسمتی از آنها، موها کم نشان ندهند. در کاشت مو به روش اف یو تی (FUT) یک نوار از پوست پشت پوست سر با جراحی برداشته میشود.

بعد از اینکه از پزشک اجازه شستشو را گرفتید میتوانید جهت جلوگیری از تعریق و ایجاد عفونت مو ها را با صابون ملایم بشویید. امروزه این روش به دلیل ایجاد نمای مصنوعی ، معروف به نمای عروسکی ، طرفداران زیادی ندارد. هفته اول بعد از کاشت مو: این زمان مهمترین و حساسترین دوره پس از کاشت مو است. پس از چند روز میتوان موها را به آرامی و با فشار دادن حوله روی سر خشک کنید. را در قالب مقالات کاشت مو و مطالب جدید در رابطه با عمل کاشت مو ارائه دهیم . به روز ترین متد کاشت مو در ایران کدام است؟

بسیاری از مردم جهت کاشت به کشور های هم جوار مراجعه میکنند اما با پرداخت هزینه های بسیار زیاد نتیجه دلخواه حاصل نمیگردد و این عمل را میتوان در کلینیک های داخلی در ایران با هزینه کمتر و کیفیت بالاتر انجام داد. همچنین کاشت موی سر به روش FUE هزینه بیشتری نسبت به روش FUT دارد و به همین دلیل برخی روش FUT را به دلیل صرفه اقتصادی انتخاب می کنند. آیا کاشت مو ارزش هزینه کردن را دارد؟ البته کیفیت گرافتهای برداشت شده در این تکنیک از سایر روشهای کاشت مو بهتر است. یکی از علت های این بیماری میتواند عفونت و وجود قارچ در محل ریزش باشد.

• تغییر در رنگدانه پوست: احتمال تغییر رنگ پوست ( تیره شدن پوست) پس از جراحی کاشت موی طبیعی وجود دارد، البته این اتفاق به ندرت پیش می آید. در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت مو نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند و محل کاشت مو برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود، این حالت شوک نامیده شده و موقتی است و با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می شود.

متاسفانه افرادی که در مراکز غیرمعتبر برایشان بزرگ نمایی شده و دروغ زیاد شنیده اند انتظارات غیر واقعی پیدا می کنند. با توجه به اینکه روش کاشت موی FUE عموما نسبت به روش FUT کم تهاجمی تر است و در مدت زمان کمتری انجام می شود، برای موارد خاص و کوچک بهینه است. در ابتدای جلسه پزشک با تزریق دارو منطقه اهدا کننده و گیرنده مو را بیحس میکند. گاهی اوقات با دارو درمانی یا از بین بردن مشکل اصلی میتوان ریزش مو را درمان کرد. بنابراین ادعای کاشت ارقام نجومی مانند 16000 یا بیشتر جنبه علمی و واقعی نداشته وصرفا تبلیغات گمراه کننده بوده و غیر اخلاقی است.

اگر چه این روش دارای جنبه های منفی نیز می باشد و این برش های جانبی باعث از بین رفتن حالت رگ های بیشتر از برش ها می شوند که به صورت موازی شکاف سهمی (ساژیتال) زده میشود،اما استفاده از روش ساژیتال موجب میگردد تا مو ها و رگ های خونی کمتری برش بخورند.یکی از ویژگی های مثبت روش ساژیتال این است که آن ها به درون فرو میروند و از برش متقاطع فولیگول ها جلوگیری میشود و همین باعث میگردد تا نیازی به تراشیدن موهای منطقه پیوند گیرنده نباشد. عموما موی ناحیه اهدا کننده مو کوتاه می شود تا پزشک بتواند پوست سر بیمار را مشاهده کند.

دیدگاهتان را بنویسید