کاشت مو – بالاترین درصد موفقیت پیوند مو با رویش طبیعی 2022 – کلینیک هلیا

این روش نسخه کامل تر نسبت به باقی روش های کاشت مو است فولیکول های منحصر بفرد از نواحی اهدا کننده برداشته شده و ترجیحا یکی پس از دیگری به محل دریافت کننده کاشت می شوند . به همین دلیل، بسیاری از افراد، روش کاشت مو FIT را به نسبت روش FUT کم تهاجمی تر می دانند. FIT یکی از قدیمیترین روشهای کاشت موی طبیعی است که در سالهای اخیر کمتر مورداستفاده قرار میگیرد. مثلا اگر تعداد 3000 گرافت مو در روش FIT کاشت شود هرینه ای حدود ۱۰ میلیون تومان و در روش SUT حدود ۱۳ میلیون هست.

هزینه کاشت هر گرافت مو در سال ۱۴۰۰ حدود ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان می باشد. همچنین همین میزان در روش میکروگرافت بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان هزینه خواهد داشت. کدام روش کاشت مو مناسب شماست ؟ در تمام دنیا روشهای کاشت مو مختلفی وجود دارد در این مقاله ما به شما مهمترین روش های موجود برای کاشت مو را معرفی می کنیم . در کشور ما هزینه عمل کاشت مو مانند بسیاری دیگر از خدمات پزشکی و غیر پزشکی نرخ معین و مصوبی ندارد.

مبنای اصلی تعیین هزینه کاشت مو بر اساس نوع روش برداشت و کاشت مو، وسعت طاسی و تعداد گرافت مو است و بیمه هزینه آن را تحت پوشش قرار نمیدهد. در مرحله بعد پزشک متخصص فلپ برداشته شده را با کمک میکروسکوپهای پیشرفته و لوازم جراحی به واحدهای فولیکولی ( گرافت مو ) تقسیم میکند و این واحدها بعد از ایجاد روزنههایی، در سطح طاسی سر کاشته میشوند. اولین روش و قدیمی ترین روش کاشت مو است،موها در این روش دسته ایی برداشت میشوند و با ایجاد سوراخ در پوست سر مو ها را می کارند .اما چون این روش موهارا مصنوعی جلوه میدهد و حالتی عروسکی ایجاد میکند دیگر کاربردی ندارد و از بین رفته است.

در هنگام شستشو زیاد به سرتان دست نزنید و جریان آب را مستقیما روی پوست سر خود نگیرید. هنگام سوراخ کردن نواحی بدن، خونریزی کمی در قسمت سوراخ شده ایجاد میشود. در این روش که بهصورت کاملاً اتوماتیک و با دستگاههای خودکار انجام میشود، یک دسته از موی بیمار با سر سوزن و نیدل ثابت، برداشتهشده، فریز میشود و سپس به قسمتهای طاس سر منتقل میشود. به طور معمول یک کلینیک معتبر پوست و مو (کاشت مو) شامل حداقل یک متخصص پوست و مو، پزشک جراح، پزشک عمومی، پرستاران و دستیاران کاشت، منشی و خدمه دیگر می باشد، که با محاسبه هزینه های جاری به هچی وجه قیمت های پایین خدمات زیبایی قابل درک نیست.

هزینه کاشت مو به روش SUT بین ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می باشد. 2- تمامی لوازم و ابزارهای انحصاری کاشت مو این مجموعه تماما استریل و یکبار مصرف می باشد. پزشکان زیبایی مجموعه رویان سلامت در ابتدا برای فرد مراجع کننده معاینه کامل را انجام میدهند و با در نظر گرفتن وسعت طاسی و تراکم مو روش مناسب کاشت مو برای فرد را تشخیص داده و بر این اساس قیمت کاشت مو را به متقاضی اعلام میکنند. به دلیل استفاده از دستگاه ایمپلنتر در سایز میکرو میتوان تعداد گرافت بیشتری در یک سانتی متر مربع کاشت که این امر تراکم چند برابری را نسبت به سایر روشها در پی دارد و ظرافت کاشت مو را تا حد زیادی بالا میبرد به طوری که موهای کاشته شده به طور کاملا طبیعی رشد میکنند.

کاشت مو ، همان پیوند مو است که امروزه یک عمل بی ریسک و پر مخاطب در دنیا به شمار می رود .درعمل کاشت مو فولیکول مو را از آن قسمت موی بدن که استحکام بالایی داشته باشد و بدون ریزش باشد را برداشت میکنند و با ظرافت تمام و بدون ایجاد آسیب ب فولیکول، به سمت جاهای خالی و منطقه طاس سر میبرند. دکتر نیلفروش زاده، از معروف ترین و با تجربه ترین جراحان پیوند مو در دنیا هستند که تا به حال بیشتر از ۵۰۰۰ جراحی کاشت مو را انجام داده است و توانسته یک متد جدید برای پیوند مو با اسم خود ارائه دهد.

پیرسینگ لب موقتی نیازی به سوراخ کردن ندارد و توسط چسبی که زیر آن تعبیه شده است، روی محل مورد نظر خواهد چسبید؛ اما در پیرسینگ دائم، قسمتهای مختلف لب سوراخ میشود که با عوارض بسیاری همراه است. آندروس تاونسند، وینگر سابق تاتنهام که هم اکنون در کریستال پالاس توپ می زند و سابقه حضور در تیم ملی انگلیس را دارد، در سن جوانی موهای سرش به شکل قابل توجهی ریخت اما با کاشت موی موفق، این نقص را جبران کرد. با کم شدن اين موها ديگر مويی برای کاشت موی بعدی درمناطق طاسی که در آينده بوجودمی آيند (که حتماً اين اتفاق می افتد زيرا ريزش موی مردانه يک روند رو به جلو و دائمی است) باقی نمانده و بعداً مشکلاتی از نظر زیبایی برای بيمار بوجود می آيد.

در پیرسینگ زبان، احتمال خطر خفگی به دلیل باز شدن و بلعیدن اتفاقی شیء تزئینی وجود دارد. در پیرسینگهای بدون سوراخ، از حلقههایی که دارای فضای باز کوچکی هستند استفاده میشود. تقریبا همه روشهای کاشت مو برای خانمها قابل استفاده هستند؛ منتها به دلیل نازکتر و بلندتر بودن موی خانمها فرایند کاشت مو برای آنها کمی پیچیدهتر است. پس از او دکتر والتر پی انگر که در رشته پوست تخصص داشت پارامتر های ناحیه مطمئن محل اولیه(دهنده) را تعریف کرد که پارامتر های این تعریف اساس برداشتن فولیکول مو به شکل نواری و روش FUE استفاده میشد.تا بیست سال پس از دکتر والتر متخصصان بازهم دست از تلاش برنداشتند و روی گرافت های کوچک کار کردند اما نتایج حاصل دارای موفقیت کمی بود و گرافت هایی که مورد استفاده قرار میگرفت ۲ تا ۴ میلی متر بود که سر بیمار را به شکل عروسک در میاورد و درنتیجه پزشکان با اعتراض های بیماران مواجه میشدند و کمتر کسی علاقه ای به کاشت موی طبیعی داشت .

امروزه پیرسینگ را روی قسمتهای مختلف بدن از جمله لب، دندان، بینی، ناف، ناحیه تناسلی، زبان، نوک پستانها، کنار ابرو و حتی چشم انجام میدهند. یکی دیگر از انواع پیرسینگ بینی، ناسالانگ است. در این نوع پیرسینگ سوزنی از یک پره بینی وارد میشود، از قسمت گوشتی میانی بینی عبور میکند و از پره دیگر خارج میشود. اما پیدا کردن یک مرکز تخصصی کاشت مو در شهر بزرگی چون تهران، به این راحتی نیست. توجه داشته باشید که انجام کاشت مو در این مراکز شاید در ظاهر از نظر مالی به سود شما باشد اما چیزی مهمتر از پول یعنی سلامتی خود را به خطر انداخته اید.

پیرسینگ پره بینی را در سمت راست، چپ یا هر دو سمت پره بینی انجام میدهند. پیرسینگ یا سوراخ کردن پوست امروزه یکی از کارهای پر طرفدار بین جوانان و نوجوانان شده است. کاشت موی سر شامل برداشت مو از قسمتی از پوست سر (محل اهدا) و قرار دادن آن روی قسمت بدون مو (محل دریافت) می باشد. افرادی که بر اثر سوختگی یا آسیب به سر مقداری از موهای خود را از دست دادهاند. کاملا طبیعی است که ناحیه جراحی تا چند روز متورم یا قرمز باشد که استفاده از کمپرس یخ می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

بعد از این کار، ناحیه اهداء کننده بخیه میشود. در اکثر این مراکز ارزان قیمت که بعد از بازرسی مامورین وزارت بهداشت و درمان این مراکز پلمب شده اند، موارد خلاف قوانین پزشکی کشور به وفور مشاهده شده است. 1) کلینیک کاشت مو باید پزشک متخصص، دارای مجوز و پروانه معتبر از وزارت بهداشت می باشد. شرایط کاشت مو برای زنان به چه صورت است؟ چه گزینههای دیگری برای افرادی که دچار ریزش مو هستند وجود دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید