کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

مهم است که حتماً یک پزشک معتبر را برای این کار انتخاب کنید. ابتدا پوست اطراف منطقه با یک ماده ضد عفونی کننده تمیز می شود. به دنبال کسی باشید که عضو انجمن پیرس های حرفه ای (APP) باشد، بدین معنی که فرد حداقل یک سال تجربه سوراخ کردن و همچنین آموزش تکنیک های ضد عفونی و کمک های اولیه را دارد. شخصی که سوراخ کردن را انجام می دهد، باید کلیتوریس شما را بررسی کند، ناحیه تناسلی را کاملاً با ضد عفونی کننده تمیز کند، دستکش بپوشد و از سوزن استریلیزه جدید استفاده کند. هنگامی که رابطه جنسی دارید، محل سوراخ شده را با محلول شور یا آب تمیز کنید.

روزانه ناف را به مدت پنج تا ده دقیقه با محلول سالین استریل شست و شو دهید. پس از سوراخ شدن، تمام دستورالعمل ها را برای تمیز کردن منطقه انجام دهید. موهایتان را با یک حوله بپوشانید و اجازه دهید این ماسک حدود ۳۰ دقیقه روی سرتان بماند. این کار با استفاده از یک سوزن تمیز و استریل انجام میگیرد به این نحوه که این سوزن را به قسمت های مورد نظر وارد کرده و سوراخ ایجاد میکنند پیشنهاد میشود برای جلوگیری از بروز عفونت در بدن این کار حتما توسط پزشک و در مکان و با ابزار کاملا استریل انجام گیرد.

توصیه پزشکان به این است که فرد حتما واکسن کزاز را زده باشد و بعد اقدام به پیرسینگ کند، برخی معتقد هستند باید در صورت نیاز از دوز یادآور استفاده شود. اگر به فکر پیرسینگ واژن هستید حتما سوالاتی در این باره دارید ازجمله اینکه جواهرات در کدام قسمت نصب می شود؟ کاشت مو به روش سلولهای بنیادی روش جدیدی است که مزایای زیادی ازجمله طبیعی بودن دارد. افرادی که پیرسینگ می کنند، باید از این موضوع آگاهی داشته باشند که احتمال بروز بیماری های خونی مانند هپاتیت C وجود دارد.

اگر از سوزن های مشترک استفاده شود، احتمال انتقال بیماری های خونی افزایش خواهد یافت. همانطور که می دانیم پیرسینگ گوش یکی از رایج ترین، پیرسینگ هایی ست که در حال حاضر در ایران انجام می شود، به اصطلاح می توان گفت، این پیرسینگ یکی از عرف ترین پیرسینگ های موجود است که اغلب افراد در سنین مختلف و قشرهای گوناگون انجام می دهند. به همین دلیل یکی از ساده ترین و اساسی ترین کارهایی که باید انجام داد، پیرسینگ و یا سوراخ کردن در ناحیه ای کاملاً استریل است.

یکی از انواع پیرسینگ که دیده نمی شود و طرفداران خاص خود را دارد، پیرسینگ ناحیه ژنیتال است. برای این سوراخکاری هم از انواع حلقه، آویز دمبلی یا طلاهای ظریف می­توان استفاده کرد. بین 4 تا 8 هفته زمان برای بهبودی کامل احتیاج دارد. قطعاً انجام پیرسینگ واژن خطرات خاص خود را دارد و شما را در معرض ابتلا به کزاز، HIV، هپاتیت B و C و سایر بیماری های مقاربتی (STD) قرار می دهد.

حتی برخی معتقد هستند انجام پیرسینگ واژن سبب افزایش میل جنسی می شود. برخی دیگر از افراد با این نوع جراحی، که حتی به راحتی و به شکل سرپایی انجام می شود، مخالف هستند. سپس یک سوزن توخالی 12 تا 16 سانت آماده شده و یک قطعه جواهر به آن متصل می شود، جواهر به صورت عمودی متصل شده و از پوست عبور می کند. همچنین بیمار می تواند موهای کاشته شده را در همان روز اول در حد نیم الی یک سانت با تراکم مناسب مشاهده کند. از پزشک خود در مرکز تخصصی کاشت موی هلیا بپرسید که کدام شامپو برای شما مناسب میباشد؛ و روز بعد از آن روی موهای کاشته شده و بخشهایی از پوست سر که تحت عمل جراحی قرار گرفته است استفاده نمایید.

در ایران کسانی که این کار را انجام می دهند اسم آن را تزریق سلول بنیادی گذاشته اند و این اشتباه است . با اين متد همچنين می توان برای خانم های دارای ريزش مو بصورت گسترده و پخش نيز کاشت مو انجام داد. خانم های که تمایل به انجام پیرسینگ واژن دارند معتقد هستند که علاوه بر زیبایی، این نوع روش سوراخ کردن اعتماد به نفس آنها را بالا می برد و هم چنین برای ارضای بهتر در روابط جنسی آنها اثربخشی زیادی دارد.

باید بدانید محبوبیتی که پیرسینگ واژن دارد در میان برخی خانم ها بسیار زیاد است. برخی از این دستاویزها برای رد این عمل سرپایی زیبایی، درگیر شدن به بیماری های مختلف است که تصمیم داریم در این مقاله در مورد این موضوع، کاملاً شفاف سازی کنیم. این روش به چهار مرحله اصلی تقسیم می شود: برداشت مو از ناحیه اهدا کننده، آماده سازی گرافت، ایجاد ناحیه دریافت کننده و قرار دادن گرافت. جواهرات پیرسینگ واژن می تواند باعث ایجاد سوراخ در کاندوم یا خارج کردن دیافراگم شود.

مراحل کاشت مو در روش SUT تنها در یک جلسه انجام میگیرد و ظاهری بسیار طبیعی به موهای فرد میدهد. بخش هلیکس گوش یک منطقه­ی نسبتا بزرگ است و می­توان نقاط مختلفی از آن را سوراخ کرد. ناحیه تناسلی ناحیه ای است که به سرعت ویروس ها و با کتری ها به آن حمله می کنند و پیرسینگ واژن با اینکه در زمان بسیار کوتاهی انجام می شود، ممکن است فرد را در معرض عفونت قرار دهد و این شایع ترین و اصلی ترین عوارضی است که در پیرسینگ واژن رخ می دهد. از دستکاری این ناحیه باید خودداری شود، چرا که باعث خونریزی خواهد شد.

در صورتی که توسط فرد ماهر و در محیط استریل انجام شود، مدت زمان طولانی ماندگاری خواهد داشت، بی آن که علائمی از عفونت مشاهده شود. از نکات مهم دیگر این است که گروهی از افراد که تعداد آن ها نیز کثیر می باشند ممکن است که به برخی فلز ها از جمله نیکل و یا زیورآلات از جنس استیل حساسیت داشته باشند، این گروه پس از استفاده از این زیور آلات، پوستشان واکنش نشان داده و دچار زخم و عفونت می شوند. در کاشت مو،بدن به دلیل اینکه از موی خود شخصپیون زده میشود و فولیکول خود شخص را انجام میدهد بدن هیچ واکنشی را نشان نمی دهد و هیچگونه آلرژی و پسزدنی را به همراه ندارد زیرا بدن مو را بیگانه تلقی نمیکند.یک پزشک با تجربه میتواند به ظریف ترین شکل ممکن موهارا برداشت کند که فقط یک خط کاملا باریک می ماند که در این مرکز تخصصی با داشتن ماهرترین پزشک متخصص این امکان را میدهد که با بهترین شکل مو ها را برای بیماران می کارد.

دیدگاهتان را بنویسید