کاشت مو – راهنمای جامع و هرچه باید بدانید

پس به ذهن و بدنتان فرصت دهید تا با شرایط جدید سازگار شود. که عوارضی به همراه دارد و در صورت درمان هم قابل برگشت است و زود به حالت اول بر میگردد.خوشبختانه با پیشرفت علم روش کاشت مو به میان آمد که این مشکل بزرگ را برای همه ی مردم جهان از میان برداشته است. این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی راههای گوناگونی پیش روی افراد وجود دارد که میتوانند با کمترین دغدغه ممکن عمل کاشت مو را انجام داده و احساس جوانی و زیبایی بیشتری داشته باشند. با گذشت زمان و پیشرفت علم در عرصه کاشت مو، تکنولوژی کاشت مو روش FUE یا استخراج واحد فولیکولار روی کار آمد.

بهتر است قبل از انتخاب مرکز زیبایی مورد نظرتان، تحقیقات کاملی را انجام دهید و با علم بر تجربه کلینیک و پزشک آن، اقدام به کاشت مو نمایید. به همین دلیل مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. با این وجود حتی اگر زودتر از زمان مشخص شده علایم بهبودی را مشاهده کردید، بهتر است تا انتهای دوره درمان از پیرسینگ بینی به خوبی مراقب کرده و حلقه اولیه را خارج نکنید. واکنش های آلرژیک به مواد خاصی مانند نیکل نیز ممکن است رخ دهد، بنابراین هنگام خرید گوشواره های فلزی مراقب باشید.

همانطور که گفته شد کاشت مو در روش FUT با ععمل جراحی انجام میشود و بنابراین امکان بروز عفونت برای بیمار وجود دارد. سوراخ کردن لب هم خطرات خود را دارد. سوراخ کردن این غضروف ممکن است باعث خونریزی شود و اگر به آن توجه نشود، موجب بدشکل شدن بینی میگردد. لازم به ذکر است که برش نواری پوست در این روش عملی تهاجمی است و با خونریزی همراه است. لازم به ذکر است که این روش تنها در برخی کلینیکهای تخصصی کاشت مو انجام میپذیرد.

ناخنهای مصنوعی نه تنها به خودی خود مضر هستند، بلکه با قرار دادن و برداشتن آنها به وسیله اسیدها و مواد شیمیایی خطرناکتر خواهند بود. برای کاشت مو با رعایت اصول بهداشتی و علمی تنها باید به کلینیکهای تحت نظر وزارت بهداشت مراجعه کنید. یک مرکز درمانی باکیفیت باید تجهیزات مدرن و امکانات مناسب، مجوز رسمی از وزارت بهداشت، پزشکان و متخصصان زبردست، پیگیری بعد از جراحی کاشت مو و موارد این چنینی را به خوبی پوشش دهد. هنگام تحقیق برای انتخاب بهترین دکتر کاشت مو باید معیارهای مختلفی را در نظر بگیرید.

این روش می بایست بوسیله متخصصان و پزشکان مجرب اعمال شود در غیر اینصورت نتیجه مورد نظر حاصل نخواهد شد. این نتیجه بخاطر بکارگیری متخصصین مجرب و جدیدترین تکنولوژی ها حاصل گشته است. به صورت کلی اینکه از چه روشی برای کاشت استفاده شود به وضعیت بانک موی شما بستگی دارد و نمیتوان گفت یک روش مشخص برای همه بهترین است. علاوه بر آن احتمال کشیدگی پوست در قسمت گردن نیز وجود دارد. همچنین آثار زخم باقی مانده در قسمت برش خورده پوست (که به صورت نواری ایجاد میشود) نیاز به دوره نقاهت بیشتری نسبت به سایر روشها دارد.

روش FIT همچنین برای موی ابروها، سبیل و ریش مورد استفاده قرار می گیرد. این روش برای پیوند موی ابروها ، سبیل و ریش مورد استفاده قرار می گیرد. البته به دلیل اینکه تعداد واحدهای مو در مقایسه با شیوه جراحی FUT تا سه برابر بیشتر قابل برداشت می باشد، یک تا دو روز زمان لازم می باشد تا عمل پیوند به صورت کامل انجام گیرد. متد FUT روش قدیمی تر است و گاهی از اوقات بعنوان انتخاب دوم مورد استفاده قرار می گیرد.

زیرا طی یک فرآینده برداشت و فریز کردن فولیکول های موی شخص تمامی برداشت سالم مانده و توسط متخصص بصورت بسیار ظریف و با دقت بالایی در محل مورد نیاز پیوند داده می شوند. میزان و نوع ریزش موی سر، سن شخص، شکل کلی سربیمار، احتمال ریزش مو درآینده (و لذا نیاز به جلسات بعدی کاشت مو) و انتظارات بیمار. خراش یا پارگی بافتها معمولا خطر آسیب دیدگی را با خود به همراه دارد که روی بیمار اثرات روحی و روانی منفی به جای میگذارد.

این عمل بسیار سریع انجام میشود و در نتیجه بیمار و پزشک با خستگی کمتری مواجه خواهند شد. هر کلینیک و پزشک با توجه به روشهای درمانی و خدماتی که ارائه میدهد، هزینه و تعرفه مشخصی برای کلینیک خود در نظر میگیرد. روشهای دیگری نیز وجود دارند که در واقع بر اساس کاشت مو با تکنیک FIT انجام میشوند. آیا تکنیک کاشت مو در زنان، متفاوت است؟ آیا پیرسینگ اندام های بدن سابقه تاریخی دارد ؟ پیرسینگ طلا انواع مختلفی دارد که پرکاربردترین آنها پیرسینگ گوش، پیرسینگ ابرو، پیرسینگ لب، پیرسینگ بینی و پیرسینگ سینه است. پیرسینگ بینی عوارض مختلفی دارد.

نتایج کاشت مو با استفاده از این روش حالت بسیار طبیعی دارد. این روش نواقص روشهای پیشین را بطور کامل برطرف نموده و در حال حاضر این روش بهترین راه غیر جراحی برای بازگردانی موهای از دست رفته میباشد. چراکه امروزه روشهای نوین کاشت مو نتایج دائمی و مطمئنی را در پی دارند. با استفاده از این تکنیک، پس از آنکه فرد را بیهوش یا بیحس میکنند، نواری از پوست پشت سر او (که به آن بانک مو هم گفته میشود) برمیدارند و برای شست و شو و جداکردن گرافت­ها (قطعه­ای از بافت حاوی فولیکول­های مو برای کاشت)، آنها را به یک اتاق خاص دیگر انتقال میدهند تا مسائل بهداشتی به خوبی رعایت شود.

سپس ناحیهای از سر شما که قرار است روی آن کار انجام شود توسط سوزنهای مخصوصی به صورت موضعی بیحس میشود. به دلیل ضربات زیادی که به ناخن وارد شده در صورت ترمیم هم ممکن است با شکل نافرمی از ناخن رو به رو شویم. پایه عمل این روش به اینصورت است که ریشه موها از مناطقی که کمتر در معرض دید هستند برداشته شده و در مناطق بی مو پیوند می شوند . سپس شکافهای بسیار کوچکی در سر در ناحیه طاسی ایجاد می شود و واحدهای فولیکولی در آن قرار داده می شود.

این گرافتها به طور مستقیم در محل طاسی سر کاسته میشوند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل به شرایط اقساطی و نحوه کاشت مو قسطی در کلینیک زیبایی آنیل بپردازیم. اگر شما قصد دارید پیوند مو داشته باشید با متخصصین ما مشاوره نمائید. هر کدام از ما هم ممکن است راههای مختلفی را برای درمان ریز مو امتحان کرده باشیم. هم چنین علی رغم آنکه در روشFIT گرافت ها کوچکتر هستند ، در حالت کلی دارای تعداد موهای بیشتری در هر گرافت بوده که دستیاران ما را قادر خواهند ساخت که تعداد بیشتری مو از گرافت نسبت به روش برش جراحی آماده نمایند.

با ما همراه بمانید. پدی جونز(Paddy Jones)، یک رقاص سالسای بریتانیایی است که بعد از رقصیدن در کنگره بینالمللی سالسا در لیما به همراه پارتنرش، رکوردار مسنترین رقصنده سالسا در گینس شد. برای کاشت مو از روشهای مختلفی استفاده میشود که بعضی از آنها طول نقاهت طولانیتری دارند و برخی دیگر به دوران نقاهت در منزل به طور کل نیازی ندارند. در ادامه با روشهای مختلف کاشت مو بیشتر آشنا میشویم. یکی از روشهای قدیمی و پرکابرد کاشت مو FUT است. ریزش مو یکی از مسائلی است که بیشتر ما کم و بیش با آن درگیر هستیم.

در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا درباره این سوالات به صورت مفصل صحبت کنیم. با ما تماس بگیرید و آرزوهای خود را تحقق ببخشید. در حین و بعد از این عمل جراحی شما هیچگونه دردی را احساس نخواهید نمود. از عوامل دیگری که برای کاشت مو به آن توجه میشود، سن فرد متقاضی است. اما در روش FUT این مشکل بوجود نمی آید، زیرا واحدهای کاشت شده مشابه با زمانی که در ناحیه اهدا کننده بودند باقی می مانند. کاشت مو به روش BHT (برداشت مو از بدن) :Body Hair Transplant یا همان BHT به روشی از کاشت مو گفته می شود که به جای برداشت مو از پشت سر، از موهای بدن مانند سینه، کمر، ران، و یا هرجایی از بدن که قابلیت برداشت مو داشته باشد استفاده می شود.

علاوه بر آن ممکن جای اسکارهایی روی پوست صورت نیز بر جای بماند. در این روش مثل FUE، فولیکول مو به صورت جداگانه از بانک مو استخراج و در قسمت دریافت کننده، پیوند داده می­شود. سپس رشته های مو به صورت برشهای دایرهای جداگانه بریده شده و به قسمت دریافت کننده پیوند داده میشود. در روش اول برای کاشت یک نوار از پوست موی سر با موهای سالم برش میدهند و در روش دوم برداشت مو روی هر تار به صورت جداگانه انجام میشود. در روش FIT اغلب نرخ رشد مو بسیار بالاتر از روش برش جراحی است . کاشت مو روشی برای درمان ریزش مو است که در آن یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست و مو، فولیکول­های مو را از یک قسمت در سر یا بدن به قسمتهای جلویی و میانی سر افراد انتقال میدهد.

مثلا ریزش موی آنها ارثی نباشد و سر کاملا کچل نشده باشد. دقت بالای تیغه در زمان برداشت باعث میشود که حجم کمتری از بافتهای اضافه همراه با گرافتها بیرون بیایند؛ در نتیجه احتمال رشد آنها بالاتر میرود. شما میتوانید با بررسی نظرات مراجعین و همچنین میزان سابقه و تجربه پزشکان متخصص آن مرکز و با دیدن رزومه کاری آنها در رسیدن به یک تصمیم درست قدم بردارید. همچنین در تکنیک کاشت موی FIT پرتی و از بین رفتن فولیکول های برداشت شده به صفر می رسند. هرفولیکول موتوسط وسایل مخصوص غیر جراحی از پشت و پهلوهای سر بیرون آورده شده و بصورت هنرمندانه ای به ناحیه های طاس سر پیوند زده میشود.

دیدگاهتان را بنویسید