کاشت مو و آشنایی با انواع روش ترمیم و کاشت مو

افراد زیادی در سراسر دنیا هستند که بهخاطر نگرانی از عوارض کاشت مو ترجیح میدهند از انجام این عمل صرفه نظر کنند. روش کاشت مو در این متد، دقیقا همانند روش FIT انجام می شود. در ضمن در این روش می توان بدون تراشیدن کف سر، کاشت را انجام داد. در نتیجه موارد بالا بهتر است برای تعیین هزینه کاشت مو برای شما با کلینیک زیبایی آنیل تماس گرفته و ضمن مشخص شدن هزینه کاشت مو برای شخص شما، بهترین روش کاشت مو و مناسبترین روش را نیز توسط پزشک متخصص این حوزه مشخص کنید.

در موارد معدودی ممکن است این عارضه به عفونت منجر شود که باید فوراً به اطلاع پزشک برسد. این مشکل در صورتی که ادامهدار نباشد با دارو قابل رفع است در غیر این صورت حتماً باید مورد بررسی پزشک قرار گیرد. پزشک متخصص موها را باید با ظرافت تمام برداشت کند تا جای هیچگونه بخیه و اسکاری به وجود نیاید متخصص مربوطه،محل سر را برای بیمار بی حسی موضعی میکند تا بیمار هیچگونه دردی را احساس نکند.کاشت مو در وحله ی اول نیاز به یک تیم قوی و ماهر برای کاشت مو دارد که حتما قبل از عمل مشاوره های لازم به بیمار بدهند و طبق وضعیت بیمار روش های درمانی مناسبذ خود شخص را به آن پیشنهاد می دهند.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، برخی از خانمها به دلیل این که میخواهند ناخنهایشان زیباتر به نظر بیاید اقدام به کاشت ناخن میکنند که این موضوع میتواند عواقب و بیماریهای پوستی برای آنها ایجاد کند که حتی درمان آن گاهی بینتیجه میماند. زمانی که پوست با فلز به خصوص از نوع نیکل و کروم در طولانی مدت در ارتباط باشد میتواند حساسیتهای شدید پوستی برای او ایجاد کند.

6) شل شدن پوست سر: اگر از شیوه FUE کاشت مو انجام دادهاید به احتمال زیاد تجربه شل شدن پوست سر را داشتهاید. باید بدانید، پوست سر شما دارای شبکه بزرگی از رگهای خونی است که به سیستم ایمنی اجازه میدهد تا عوامل بیماریزا را به سرعت هدف قرار دهد، اما همیشه موفق نیست. در روش اف یو ای (FUE) از بخشهای کوچکی از پوست با1 تا 4 عدد مو، که به عنوان واحدهای فولیکولی شناخته میشوند استفاده میشود. بعد از استحمام نیز به هیچ عنوان نباید از سشوار استفاده کنید، چرا که حرارت به گرافت ها آسیب می زند و نتایج جراحی از بین خواهد رفت.

کاشت مو به روش SUT، به عنوان جدیدترین روش کاشت در ایران شناخته میشود. موهای ناحیهی اهداکننده تراشیده شده تا پس از چند روز، نواحیای که دارای فولیکول فعال و امکان اهدای مو به سر را دارند، مشخص گردند. در چند روز پس از کاشت مو قدری احساس خارش طبیعی است. پس از پیرسینگ ممکن است تا چند روز بینی تان زخم یا متورم باشد. هلیکس گوش تقریباً بزرگ است بنابراین میتوان تا چند سوراخ در کنار هم در آن ایجاد کرد. واحدهای فولیکولی (که گرافت نام دارند) از نواحی مقاوم در برابر طاسی در کناره ها و پشت سر (که به آنها نواحی اهدا کننده گفته می شود) با استفاده از یک فرآیند چند مرحله ای گرفته می شوند.

بهترین زمان برای برداشت مو، زمانی است که فولیکول در مرحله رشد باشد، در غیر این صورت، اثرات منفی بر روی نتایج جراحی گذاشته خواهد شد. چر ا که برای برداشت فولیکول های مو به صورت یکجا اقدام می شود و این سرعت کاشت را افزایش می دهد. عکس اول مربوط به سال 2018 و عکس دوم مربوط به سال 2019 است. اما درصد زیادی از موهای کاشته شده از هفته سوم شروع به ریزش کرده ولی ریشه موها زنده می ماند و موهای جدید ازماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند.

حتی میتوان اذعان داشت که از نظر کیفیت هم، در کشور خودمان میتوانید با بهترین متخصصان این عمل را انجام داده و از نتایج آن تا سالهای سال لذت ببرید؛ چرا که در ایران به علت تعدد کلینیکها و متخصصان متفاوت این هزینه به دلیل وجود رقابت، با وجود کیفیت بالا، کاهش یافته است. زمانی که نیاز به Graft بیشتری برای یک بار نیاز است(مثلا ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰) از روش FUT استفاده می شود. کلینیک زیبایی آنیل ارائه دهنده انواع روشهای کاشت موی سر یا کادری مجرب و متخصص است و مطابق با نیاز شما بهترین روش کاشت موی سر را به بهترین نحو برای شما انجام خواهد داد.

همان طور که پیش از این اشاره کردیم، کاشت مو به روش BHT با دیگر روشهای کاشت مو، تفاوتهای روشنی دارد. 1) نتایج بلندمدت: در حالی که سایر روشهای درمانی مانند ماینوکسیدیل و فیناستراید نیاز به تکرار مداوم دارد. میزان موی ریخته شده و موی مورد نیاز عامل بسیار مهمی در تعیین هزینه کاشت موی سر است؛ برای مثال کسی که تنها 5 سانت از موی جلو سر وی به کاشت نیاز دارد، واضحا قیمت کاشت مو کمتری را نسبت به شخصی که تمام سر او نیاز به کاشت دارد را پرداخت میکند. در این روش برداشت فولیکول های مو توسط دستگاه انجام می شود که نسبت به حالتی دستی بسیار سریعتر خواهد بود.

این روش نسبت به FIT، بسیار ظریف تر و دقیق تر انجام می شود، درد و خونریزی کمتر، دوره نقاهت و ریکاوری کوتاهتری دارد. موهای پشت سر به دلیل داشتن حساسیت پایین، مقاوم­تر بوده و کمتر مستعد ریزش هستند. موهای کاشت شده رشد طبیعی دارد؟ با وجود اینکه عمل کاشت مو طبیعی عوارض و معایب خاص خود را به همراه دارد اما در صورتی که در انتخاب بهترین روش کاشت مو، دقتهای لازم را داشته باشید، از مزایای کاشت مو طبیعی بهرهمند خواهید شد. در طراحی خط مو و کاشت موی جلوی سر به علت ظرافت های خاص از این روش استفاده می شود.

۶- در صورت استفاده از داروهای خاص حتما به پزشک معالج خود اطلاع دهید. درنهایت، مهم است به یاد داشته باشید که هر بیماری اهداف شخصی خود و نیاز های سلامتی خودش را دارد و باید با مشورت پزشک به بهترین نتیجه برسد. برای انجام این روش، ابتدا باید نواحی اهداکنندهی گرافتهای مو در یک جلسه مشاوره حضوری مشخص شود. از آنجایی که اکثر بیمهها تعهدی نسبت به هزینههای کاشت مو و به طور کلی عملهایی که جنبه زیبایی دارند، ندارند در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه کاشت مو در روش های مختلف بپردازیم و عوامل موثر بر آن را مشخص سازیم.

در این مقاله قصد داریم به بررسی هزینه کاشت مو در روش های مختلف بپردازیم و عوامل موثر بر قیمت کاشت مو را مشخص کنیم. آسیب کمتری به پوست سر وارد میکند. کاشت ناخن و مژه ، پیرسینگ ، سولاریوم ، پاکسازی پوست … پیرسینگ گوش روک روی این غضروف انجام میشود و معمولاً هم دردناک است و ممکن است با سوزش، کشیدهشدن سوراخ و آسیب دیدن گوش همراه باشد. سعیدی درباره مشکلات کاشت ناخن، تصریح کرد: با کاشت ناخن مشکلی که در بافت ناخن ایجاد میشود این است با گذشت زمان بافت ناخن آسیب میبیند. در این بین با برداشت آن دیگر ناخن طبیعی ترمیم نمیشود.

نشانه قارچ ناخن هم سفید یا زرد شدن آن است، پس از مدتی ناخن مبتلا به قارچ ضخیم میشود و در موارد شدید ممکن است بیفتد. قیمت بالا در هزینه کاشت مو صرفا نشانه کیفیت نیست، ولی قیمت پایین قطعا نشانه بیکیفیتی است. در بیشتر موارد کلینیکهای کاشت مویی که قیمت پایینتری میدهند، کیفیت پایینتری هم دارند. پس از یک دوره هشت ماه، ۸۰ درصد موها رشد می کنند.رشد در منطقه ی فرق سر بیشتر زمان می برد.

پیرسینگ بینی هر دو نوع دخترانه و پسرانه است و امروزه در بیشتر جوامع هر دو گروه را با پیرس بینی میبینیم. البته یک مدل دیگر هم به نام پیرسینگ میکرودرمال وجود دارد. ناخنهای مصنوعی نهتنها به خودی خود مضر هستند، بلکه با قرار دادن و برداشتن آنها به وسیله اسیدها و مواد شیمیایی خطرناکتر خواهند بود. ناخنهای مصنوعی نه تنها به خودی خود مضر هستند، بلکه با قرار دادن و برداشتن آنها به وسیله اسیدها و مواد شیمیایی خطرناکتر خواهند بود.

حتی با برداشتن پرسینگ، فرد همچنان باید با بیماری خود درگیر باشد و گاهی درمان او نصف کاره باقی میماند. در مورد کاشت مو نیز همین موضوع صدق میکند؛ بنابراین شما باید با سنجیدن عوارض کاشت مو و مزایای آن تصمیمگیری کنید. قبل از شروع پیرسینگ، دستانتان را شسته و در طول انجام آن نیز، مرتباً آنها را تمیز کنید. در واقع برای داشتن این نوع پیرسینگ، باید ابتدا سپتوم را سوراخ کنید و سپس به طور عمودی، زیور یا اویزی که میخواهید از وسط آن آویزان شود. پیرسینگ قسمت میانی بینی را باید در قسمت نرم دو سوراخ بینی انجام داد نه در غضروف میانی؛ زیرا بیمار درد زیادی را تحمل خواهد کرد و دچار مشکلاتی جدی خواهد شد.

اما گاهی اوقات کار از کار گذشته است و دیگر باید به فکر راه چارهای دیگر بود. استفاده از این نوع فلز میتواند موجب ایجاد شدن گوشت اضافه شود و فرد را نه تنها از لحاظ سلامتی بلکه زیبایی هم به مشکل می خورد. امیر هوشنگ احسانی متخصص پوست و مو درباره عوارض و مشکلات کاشت ناخن و پیرسینگ اظهار کرد: مشکل اساسی کاشت ناخن این است که میتواند پایه اصلی ناخن فرد را از بین ببرد، در واقع مینای آن را تحت تاثیر قرار میدهد و دیگر ترمیم نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید