کدام جراح کاشت را انتخاب کنم؟

شاید تا چند سال پیش اگر می شنیدید کسی ناف خود را سوراخ کرده و به آن حلقه آویزان کرده است برایتان عجیب و بعضا خنده دار بود اما در دنیای امروز دیگر این کار یکی از جراحی های زیبایی محسوب شده و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است در پیرسینگ ناف پوست کنار ناف را سوراخ کرده و به آن حلقه و یا جواهرات مورد نظر را آویزان می کنند . پیرسینگ را می توان برای گوش هم انجام داد این کار را می توانید روی لاله یا غضروف گوش انجام دهید و حلقه های جواهر و طلا به آن آویزان نمایید.

در بیشتر موارد، پزشک مربوطه بهترین روش یا ترکیبی از چند روش را به شما پیشنهاد خواهد داد. پیرسینگ ها برای بهبودی چند هفته نیاز دارند، بنابراین گوشواره های پیرسینگ را خیلی زود تعویض نکنید. خرید حلقهها هم کار سختی نیست با گشتی در فضای مجازی یا فروشگاههای اینترنتی با حجم متنوعی از انواع و اقسام این حلقهها مواجه خواهید شد، البته به گفته مسئول یک کلینیک در غرب تهران برای اولین بار باید از نوع خاصی از حلقهها استفاده کنید که عفونت و مشکلی برایتان ایجاد نکند، آنطور که آقای دکتر میگوید نگهداری از این حلقهها هم کار سختی نیست و با چند پماد میتوانید عوارض احتمالی را برطرف کنید.

دکتر رضایی جراح و متخصص کاشت موی طبیعی ، جز یکی از قدیمی ترین و فعال ترین جراحان کاشت مو در ایران می باشد. SUT یکی از بهترین روشهای کاشت مو است. یکی از ابتدایی ترین موضوعاتی که پس از انتخاب کاشت مو به عنوان روش درمانی برای افراد پیش میآید، هزینه کاشت مو است. در نهایت، هرچند ظاهر خوب، زیبایی و اعتماد به نفس نتیجه اکثریت جدیدترین روش های کاشت مو است اما بازهم باید با احتیاط بهترین کلینیک، پزشک و روش کاشت مو را انتخاب کنید تا از نتیجه کاشت خود رضایت کامل داشته باشید. هرچه میزان ریزش مو در نتیجه گرافت مورد نیاز شما بیشتر باشد، در نتیجه قیمت تقریبی کاشت مو شما نیز افزایش می یابد.

در برخی از بافتها مانند ناف و ابرو احتمال این خونریزیها بیشتر است در نتیجه احتمال بروز عفونت نیز بالاتر میرود. سوراخ کردن گوش و بینی و همینطور لب و زبان از ۱۵۰۰ سال قبل ار میلاد مسیح در بین مردمانی از هندوستان ، افریقا و برخی از افراد در خاورمیانه انجام میشده و زنان در این اقوام باید این کار را انجام می دادند . پیرسـینگ (Piercing) یـک واژه انگلیسی به معنای سوراخ کردن بدن و نصب اشیای تزئینی در آن است.سوراخ کردن کردن گوش که از گذشته های دور در بیشتر کشورهای دنیا متداول بوده است، شایع ترین نوع پیرسینگ در دنیا است.

با وجود اینکه دستگاه مذکور، از سرعت عمل بالایی برخوردار است، اما دقت کمتری نسبت به روش FIT که به صورت دستی انجام میشود، دارد. دکتر علویان اعتقاد دارد که متقاضیان انجام نصب پیرسینگ بیشتر ریسک ابتلا به بیماری هپاتیت را دارند: «اینکه گفته میشود احتمال ابتلا به ایدز بر اثر تاتو و پیرسینگ کمتر از هپاتیت است، به این دلیل است که در کل میزان ابتلا به هپاتیت در کشور نسبت به میزان ابتلا به ایدز بیشتر است، بنابراین خطر انتقال آن نیز از طریق تاتو و سایر اعمال زیبایی که با خون سر و کار دارند افزایش دارد.

هزینه تقریبی کاشت مو در تهران که دارای بیشترین کلینیک های کاشت مو و بهترین متخصصان در این زمینه می باشد چیزی حدود 400 تا 900 دلار می باشد (به دلار گفتیم چون قیمت ها بصورت ماهیانه تغییر می کنند) این درحالی است که قیمت و هزینه کاشت مو در پیشرفته ترین کشور ها مانند آمریکا، انگلستان، آلمان، کانادا و فرانسه چیزی مابین 16000 دلار تا 26000 دلار است و به همین دلیل است که اغلب افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو را دارند چه ایرانی و چه غیر ایرانی و مقیم خارج کشور در انتخاب مقصد خود برای کاشت مو ایران و بعد از آن ترکیه را انتخاب می کنند.

اگر مصمم هستید که حتما این کار را انجام دهید قبل از آن از سلامت قلب خود مطمئن شوید چون افرادی که مشکلات قلبی دارند به هیچ وجه نباید این کار را انجام دهند دلیل ان هم این است که بعد از پیرسینگ زبان انتی بیوتیک های قوی تجویز میشود که برای قلب خطرناک می باشد . در آقایان نیز گزارشاتی از ابتلا به هپاتیت به دلیل تاتوی دسته جمعی و در مهمانیها وجود دارد.

به دلیل حساسیت و ظرافت پیرسینگ بینی خوب شدن آن هم بین ۳ تا شش ماه زمان خواهد برد و حتما باید مراقب باشید که بینی و تیغه آن عفونت نکند چون در این صورت در تنفس شما ایجاد مشکل خواهد کرد و عواقب دیگری برایتان بوجود می آورد . نحوه سوراخ کردن این اندام ها در اقوام مختلف متفاوت بود و هر قوم با توجه به آداب و رسوم و سنت های خود این کار را انجام می دادند مثلا برخی لبها را به صورت نعلبکی سوراخ می کردند و برخی دیگر کناره بینی و یا تیغه وسط آن را سوراخ کرده و به آن جواهرات آویزان می نمودند .

برای انجام این کار حتما باید به شخص مطمئن و متخصص مراجعه کنید چون ممکن است در اثر این امر تیغه میانی پاره شده و اسیب جدی ببیند . حساسیت: ممکن است فلزاتی که در پیرسینگ مورد استفاده قرار میگیرند، باعث واکنشهای آلرژیک شوند. «دکتر مؤید علویان» رئیس سابق شبکه هپاتیت ایران و رییس سازمان نظام پزشکی تهران در این باره میگوید: «یکی از شایع ترین علل ابتلای خانمها به هپاتیت C، انجام اعمال زیبایی مانند تاتو و پیرسینگ و استفاده از سوزنهای غیر بهداشتی است. طبیعی است که انجام جراحیهای محدود زیبایی توسط پزشکان و جراحان عمومی انجام شود اما حالا تعداد زیادی از آرایشگاههای زنانه و مردانه و در مواقعی هم داروخانهها که نه پزشک با تجربه دارند و نه متخصص زیبایی هستند به راحتی کار نصب این پیرسینگ ها را انجام میدهند.

از این اکسسوری جذاب در پیرسینگ گوش بیش تر استفاده می شود و ساختار ان شبیه گوشواره اویز دار است. اما در حالت کلی، در دوره های مختلف زمانی، تقریبا همه مردم جهان دیدگاه ثابتی نسبت به زشتی و زیبایی دارند. موهای نواحی ديگرهم در زمان برداشت و هم درحين کاشت نسبت به موهای پشت سربالاتراست. این روش نتیجهی بهتری نسبت به روش قبل دارد، اما همچنان عوارض زیادی را پس از کاشت مو به دنبال دارد. اگر در کاشت مو در تهران به دنبال بهترین قیمت هستید ما الگانت مو را پیشنهاد می کنیم. مهمترین قدم برای داشتن یک کاشت موی موفق، پیدا کردن یک کلینیک معتبر با پزشکان حاذق و ماهر است.

سوراخ کردن بینی میتواند با خطرها و آسیبهایی همراه باشد. برای این منظور از شما دعوت می کنیم تا در ادامه با روزیاتو همراه باشید. زنان این قبیله، طرحی شبیه جوکر را در بالای لب های خود تتو می کردند. این رسم را نخستین بار یک اشراف زاده مد کرده و بقیه از آن تبعیت کردند. بهترین ها را لیست کرده ایم. البته این کار فقط جنبه زیبایی و آرایشی نداشته، بلکه از دندان ها محافظت نموده و آهن بدن را تامین می کرده است. این متخصص عفونی ادامه میدهد: «ما به هیچ عنوان انجام این جراحیهای زیبایی را بدون خطرنمی دانیم اما آرایشگاهها و مراکز زیبایی که کارهایی از قبیل تاتو و پیرسینگ انجام میدهند، وسایل تیز و برنده را که برای مشتریان استفاده میکنند که باید کاملا با الکل ضدعفونی کنند و یا اینکه برای هر مشتری از وسیله جدید ضدعفونی شده استفاده کنند.

این متخصص بیماریهای عفونی می گوید در برخی از مراکز آلوده این عمل میتواند زمینه ابتلا به بیماریهای عفونی خطرناک باشد که فرد تا مدت ها درگیر آن خواهد بود: «بسیار ضروری است افرادی که قصد انجام کارهای زیبایی مانند تاتو و پیرسینگ را دارند باید به ارائه دهندگان این خدمات یادآوری کنند که از وسایل یکبار مصرف و بهداشتی برای آن ها استفاده شود تا میزان ابتلا به بیماری به صفر برسد.

پیرسینگ ناف به تقلید از اقوام افریقایی در بین زنان اروپا رواج پیدا کرد و سال ها بعد به کشورهای آسیایی و ایران هم رسید و در نظر برخی افراد یکی از نشانه های جذابیت و زیبایی محسوب میشود . استراحت بعد از جراحی بسیار مهم است، توصیه می شود یک هفته در منزل بمانید و از انجام فعالیت های شدید بدنی خودداری کنید. یکی از خطرناکترین و پر عارضه ترین انواع پیرسینگ سوراخ کردن زبان است این کار می توانند مشکلات زیادی را برای شخص بوجود آورد احتمال اینکه باعث عفونت های حاد زبان و دندان ها و لثه ها گردد بسیار زیاد بوده و می تواند به خرد شدن دندان ها و از بین رفتن لثه ها و عفونت شدید زبان و اشکال در بلع و گوارش منجر گردد .

همچنین ممکن است آویزها کنده شوند و با وارد شدن به گلوی فرد، باعث خفگی او شوند. پیرسینگ ناف از همه انواع آن برای خانم های حامله خطرناکتر است به خصوص اگر قصد داشته باشند با عمل سزارین فرزند خود را به دنیا آورند . ارگونومی شکیل این اکسسوری به این گونه است که شیء خمیده که در دو سر ان نگین هایی با رنگ های بسیار متنوع قرار دارند و می توان این نگین ها را با انواع لباس های خود ست کرد.

سرطان پوست هم ممکن است در اثر پیرسینگ ایجاد شود چون در حین این عمل پوست تحریک شده و امکان بروز سرطان در آن هم وجود خواهد داشت . پیرسینگ ناف چیست و چطور انجام میشود ؟ در این روش ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض 2سانتیمتر برداشت میشود سپس با قطعهقطعه کردن این برش از پوست فولیکولهای مو جدا شده و در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی کاشت میشود. این متخصص پوست با بیان اینکه تحریک مزمن و طولانی مدت لب میتواند به سرطان پوست منجر شود ادامه میدهد: سوراخ کردن بینی هم ممکن است باعث عفونت در سوراخ بینی شود.

دیدگاهتان را بنویسید