29 نمونه از انواع پنیرهای جذاب و خوشمزه جهان – حقوق نیوز

برای تولید دوغ گازدار ابتدا ماست با اسیدیته حداقل ۱/۴ درصد بر حسب اسید لاکتیک تهیه و سپس با افزودن آب کربناته حداکثر به میزان ۵۰ درصد و نمک تولید می شود. هر فرد به صورت روزانه ۴۷۰۰ میلی گرم پتاسیم نیاز دارد و در این پیمانه ماست حدود ۱۸ درصد از این مقدار مورد نیاز پتاسیم وجود دارد. مطالعات نشان داده است که آغازگر میکروبی و منبع شیر خام در ایجاد عطر و طعم ماست دخالتدارند. دوغ از ترکیب آب و ماست به نسبتهای متفاوت تولید میگردد که چگونگی ترکیب ماست از نظر چربی، پروتئین و ماده خشک کل در فرآورده نهایی موثر میباشد. ترکیب مواد آن ۵۵ درصد آب، ۳۳ درصد چربی، ۱۰ درصد پروتئین و ۰٫۸ تا ۱٫۲ درصد نمک است. اکثر دوغ موجود در بازار همچنین با ویتامین ها و مواد معدنی اضافی غنی شده است. در حالی که همه انواع ماست به عنوان فراورده تخمیری دارای میکروارگانیسمهای زنده و فعال هستند، همه آنها پروبوتیک را در ساختار خود ندارند.

به دلیل تمام خواصی که پروبیوتیک ها برای سلامتی دارند، این فراورده لبنی همراه با سایر فراوردهها با عنوان محصولات پروبیوتیک روانه بازار لبنی سراسر دنیا شد. گرویِر پنیری سفت با بافتی متراکم و فشرده است که عطر و طعم آن خوب و قوی است. اسید لاکتیک تولید شده پروتئینهای شیر را ژلهای و سفت میکند تا انواع ماست بافت، عطر و طعم منحصر به فردی به خود بگیرد. این باکتری، لاکتوز (قند طبیعی شیر) را تخمیر میکند. وقتی به این دما رسید، به مدت دو دقیقه بگذارید روی حرارت بماند تا میکروب های آن نابود شوند. ـ نصف فنجان (معادل 120 میلی لیتر) ماست گرم به شیر اضافه نموده و روی ظرف را کاملاً به پوشانید. مسیر آبشار آنقدر مناسب است که حتی در زمستان هم با یک پیاده روی سبک به آن میرسید. ماست یکی از انواع محصولات لبنی است که با تخمیر شیر توسط باکتری خاص تهیه میشود. ماست یکی از انواع لبنیات است که به طور گستردهای به دلیل خواص تغذیه ای و حسی مطلوب مصرف میشود. خوردن خوراکیهای فیبر دار از دیگر راههای درمان یبوست است و یکی از قدیمیترین روشهای درمان یبوست خوردن ماست با اسفناج یا بادمجان کبابی است که فیبر بسیار بالایی دارند و به درمان یبوست و سلامت سیستم گوارش شما کمک خواهند کرد.

متخصصان علوم تغذیه همواره تاکید دارند نخستین گام برای کاهش وزن این است که مصرف پروتئین در رژیم غذایی افزایش یابد. پروبیوتیکها التهاب را کاهش میدهند بناباین باعث بهبود چندین بیماری میشوند: از عفونتهای ویروسی گرفته تا اختلالات روده. آن را در ظرف مناسبی درون یخچال قرار دهید. ماست کلسیویتا کاله نه تنها کلسیم بیشتری دارد بلکه وجود ویتامین دی و پروتئین در مواد تشکیل دهنده آن شما را از ابتلا به پوکی استخوان محافظت میکند. به گفته سازمان غذا و دارو بدن روزانه به تمامی این مواد معدنی نیاز دارد تا چندین فرایند بیولوژیکی بدن مانند: تنظیم فشار خون, متابولیسم و غیره را بهبود ببخشد. پنیر را پس از تهیه، نمک زده و داخل محلول آب نمک یا خود آب پنیر به مدت سه تا چند ماه نگهداری می کنند. زمان عمل آوری این پنیر حداقل 8 ماه و حداکثر 3 سال است. موهای خشک و آسیبدیده عمل میکند و کمک میکند تا موها رطوبت لازم را بهدست بیاورند یا آن را حفظ کنند . انباشت این چربی ها در رگ های خونی جریان خون را کاهش می دهد و خطر حمله قلبی را چند برابر خواهد کرد.

• موجب کاهش سردردهای میگرنی می گردد . پتاسیم: پتاسیم از دیگر مواد مغذی موجود در ماست است که ریسک حمله قلبی را کاهش میدهد و از طرفی از ضخیم شدن رگهای خونی جلوگیری میکند. دوغ به دلیل طبیعت سرد، علائم گرمازدگی، خستگی و عطش را التیام بخشیده و مانند ماست، حاوی میکروارگانیسم های زنده و مفیدی است که از رشد و تکثیر بسیاری از باکتری های مضر در دستگاه گوارش جلوگیری می کند. ویتامین B: ماست سرشار از ویتامین B خصوصا B12 و ریبوفلاوین است که این دو برای جلوگیری از بیماریهای قلبی بهترین هستند. این در حالی است که گونههای پروبیوتیک بسیار زیادند. این پنیر دارای طعم ملایم نمکی و اسیدی و عطر و بوی بسیار مطبوع می­باشد. موسیر یا سیر کوهی از خانواده سیر است و همانند سیر دارای خواص درمانی بسیار زیادی می باشد. دوغ گازدار مخصوصا به افرادی که دارای بیماری های گوارشی هستند توصیه می شود اکیدا پرهیز نمایند. علاوه بر این در طی فرایند تخمیر محصولات جانبی نیزتولید میشود که عطر و طعم خاصی را به ارمغان می آورد. اغلب افراد بر این باورند که خامه قنادی را فقط از سفیده تخممرغ تهیه میکنند، اما باید بدانید که خامههای قنادی حاوی 35 تا 38 درصد چربی لبنی یا غیرلبنی بوده و گاهی برای قوام بیشتر، محتوای چربی آن را به 40 درصد نیز میرسانند و هر چه خامه غلیظتر و قوام بیشتری داشته باشد پرچربتر است.

0 دیدگاه دربارهٔ «29 نمونه از انواع پنیرهای جذاب و خوشمزه جهان – حقوق نیوز;

دیدگاهتان را بنویسید